Seyit Torun: “Bizim Başkanlarımız Doların Yeşilini Sevmiyor Doğanın Yeşilini Seviyor”

Hatay Büyükşehir Belediyesi’nin hizmete sunduğu Maşuklu Koruluğu’nun açılışında konuşan CHP Domestik Yönetimlerden Mesul Umumi Komutan Yardımcısı Seyit Torun, “Bizim belediye başkanlarımız doların yeşilini sevmiyor, doğanın yeşilini seviyor. Onlar buraları ranta değil halka açıyorlar ve banal halkın refahı üzere çalışıyorlar. Anca belirsiz kaçık projelerle de uğraşmıyorlar süfli vatandaşın sunu asli ihtiyaçlarını yeryüzü yüce taleplerini yerine beyan etmek için çalışıyorlar” dedi.

Hatay Büyükşehir Belediyesi, Antakya Maşuklu Mahallesi’nde yer kayran, tamamen kullanılamaz ve ağırbaşlı tıpkı ağıl gelen koruluğu yenileyerek, birlik halkın davetli olduğu tıpkı törenle esbak hizmete açtı.

Açılış, Hatay Büyükşehir Şehremini Doç. Dr. Lütfü Çarpışma, CHP Yerli Yönetimlerden Sorumlu Umumi Başbuğ Yardımcısı ve Ordu Mebus Seyit Torun, CHP Hatay milletvekilleri, kaza uray başkanları, CHP’li yöneticiler, mahalle muhtarları ve vatandaşların bunaltıcı katılımıyla yapıldı.

Hatay’ın dünyadaki yeşil şehirler arasına girmesi üzere çalıştıklarını söyleyen Komutan Çarpışma, “Bugün burada bir yapanları konuşacağız tıpkı de olanları yıkanları konuşacağız. Tığ hep yapım aşamasında, imal üzere savaş eden ve tıpkısı zamanda Hatay’ı yeşillendiren, Hatay halkını hem ruhen hem da vücuduyla geliştiren projeler yapıyoruz. Herkes Hatay’ı ruz şehri, ekin, medeniyet, gastronomi, EXPO şehri kendisine biliyor ama tığ 1 yıl geçmiş yeşil mutabakata imza attık. Imdi yeşil şehirler beyninde görmek üzere var gücümüzle çalışıyoruz” dedi.

SAVAŞ: “UÇURUMDAN ÖNCEKİ SONUÇ ÇIKIŞTAYIZ”

Başbuğ Cenk, andıran genel seçimlerin önemine dikkat çekerek, sözlerini şöyle sürdürdü:

“20 yıla aşkındır bu ülkeyi yönetenlerin Hatay’daki temsilcileri üstelik yapmak ayrımsız tarafa kâin olanı yıkmakla meşguller. Hatay’da elan fazla taş ocağı tart, denizin üstünü dolgu ika, sanayileri nahak yere bire bir şekilde paylaştırma ve bizim ormanlarımızı fesih etme peşindeler. Bu nedenle bu iktidarı tıpkısı dakika geçmiş mübadele etmek geçişsiz. Zira uçurumdan eski sonuç çıkıştayız. Bu seçimi örtmek zorundayız. Kavim İttifakı hesabına yahut siyasetçiler adına değil buradaki çocuklarımız, torunlarımız hesabına bu mücadeleyi eksiltmek zorundayız. Yoksa çocuklarımız halis yurdunda somurtkan olacak. Tığ vakit kaybetmeden Hatay’de değil Türkiye’de birlikte oturacak, çalışacak yer bulamayacağız. Çocuklarımızı göndereceğimiz meslek bulamayacağız. Bu parkları açmaya devam edeceğiz. Bu güzellikleri sergilemeye bitmeme edeceğiz. Bugün bizi onurlandıran Sayın Genel Komutan Yardımcımız atılmak üzere mevrut herkese, bu parkta emeği geçen herkese teşekkürname ediyorum. Özellikle Maşuklu ve Küçükdalyan muhtarlarımıza canı içtenlikle teşekkür ediyorum. Zira bu parkın yapımına yer haddinden fazla onlar yardım sağladı. Hepsinden Allah razı olsun. Hepimize bu adamakıllı yeşil alanımız tatlıca olsun.”

TORUN: “BİZİM BAŞKANLARIMIZ DOLARIN YEŞİLİNİ SEVMİYOR DOĞANIN YEŞİLİNİ SEVİYOR”

Seyit Torun de konuşmasına CHP Genel Başkanı Eksiksizlik Kılıçdaroğlu’nun selamını ileterek başladı. Torun şöyle konuştu:

“Bizim belediye başkanlarımız doların yeşilini sevmiyor, doğanın yeşilini seviyor. Onlar buraları ranta değil halka açıyorlar ve pespaye halkın refahı üzere çalışıyorlar. Öyle muzlim deli projelerle üstelik uğraşmıyorlar aşağılık vatandaşın yer asli ihtiyaçlarını sunma mehabetli taleplerini hesabına lütfetmek için çalışıyorlar. Bunu temas soy baskıya, herhangi bir makule engellemelere, herhangi bir tür ötekileştirmelere rağmen yapıyorlar. Ama katiyen şikayet etmiyorlar. Onlar gecesini gündüzüne katarak vatandaşlarımızın sorunlarını çözmeye çalışıyor. Halk İttifakı’nın belediyeleri, her soy amme kaynaklarından faydalanmalarına rağmen kamunun değme soy imkanlarından faydalanmalarına karşın, bizim belediye başkanlarımız onlardan haddinden fazla henüz liyakatli, vatandaşların sorunlarını onlardan elan gani çözüyor. İyi ki varsınız başkanım çokça teşekkür ediyoruz esen olun, var olun.”

“HATAY BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ İLKLERDE EŞ OLUYOR, BİZLERİ GURURLANDIRIYOR”

“Hatay hususi bir düz. Medeniyetlerin beşiği ve bu kadar farklı kültüre sahip insanlar, burada hazar içre, yaşayış süresince yaşıyorlar. Hatay imdi benzeri acun kenti oldu. Aynı EXPO kenti oldu ve Türkiye’bile arsıulusal eğreti taşımacılığı işleyen biricik şehremaneti. Tığ belediyelerimizin ilklerini yayınlıyoruz, Hatay Büyükşehir bile birçok konuda belediyelerimize denk oldu, ilkleri yaptı ve başarılarıyla de bizleri gururlandırıyor. İnanıyorum ki burası turizmden hak ettiği payı algı. İnanıyorum kim burası belediyemizin önderliğinde bir nice hizmete kavuşacak. Onlar sizi hangi kadar ötekileştirirse ötekileştirsin hiç nikbet etmeyin yanınızda Büyükşehirimiz var ve o gelişigüzel cins hizmeti yapmaya hazır.”

“HATAY VERGİ ÖDEMEDE 7. SIRADA AMA DEVLETTEN KÖKEN KABUL ETME SIRASINDA 78. SIRADA”

Hatay’la ilişik bire bir bambaşka balaban konuya bel fail Torun, “Bugün zer milletvekillerim dedi ki Hatay kazanç ödemede 7. Tam amma devletten mahiyet alma sırasında 78. sırada. Hatay’ımız bunu doğruluk etmiyor amma birlikte bu çıkışı bulacağız bütün birlikte başaracağız. Hep hakeza domuzuna hizmetlerde buluşalım bu güzellikleri yaşayalım bunu hakkediyoruz. Tek bire bir şeye ihtiyacımız var halkını düşünen halkı üzere çalışan iktidara ihtiyacımız var. İnşallah onu birlikte Budun İttifakı’nda sağlayacağız. Andıran geçmiş seçimde kudret olacağız. Bu güzelce hizmetin aynalı uğurlu olmasını diliyorum” diyerek konuştu.

Konuşmaların ardından kurdele keserek parkın açılışını işleyen protokol, vatandaşlarla parkı gezerek ışık çekildiler. 35 bin metrekarelik koru, bezgi havuzları, bitki heykelleri, aydınlatma figürleri, ahşap kafeterya ve site mobilyalarıyla ziyaretçilerin beğenisini kazandı.

TORUN, EXPO’YA HAYRAN KALDI

CHP Evcil Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, küşat öncesi Savaş’ı EXPO alanındaki makamında mülakat etti.

Hatay’a gerçekleştirdiği hizmetler için Torun’a bilgiler veren Komutan Çarpışma, EXPO 2021 alanlarında yapılan organizasyonlar üzerine bile bilgiler verdi ve Antakya alanını gezdirdi.

Torun, EXPO 2021 alanını az çok beğendiğini söyleyerek Hatay’a kazandırılan bu büyük proje amacıyla Başkan Cenk’a teşekkür etti. Ziyaretin böylecene Lütfü Cidal, Torun’a Hatay’a özgü çeşitli hediyeler ve A. Hatayspor forması ihsan etti.

Share: