Şevket Bahçeli: “Kılıçdaroğlu, milli düzenlilik sorunudur”

Milliyetçi Akıntı Partisi (MHP) Umumi Başkanı Ululuk Bahçeli, “Kılıçdaroğlu gavurun kılıcını sallayan, Türkiye’nin güvenirliğini ve imajını sakatlamaya etkin milli düzenlilik sorunudur” dedi.

MHP Umumi Başkanı Azamet Bahçeli, Samsun’dahi düzenlenen “2023’e Doğru: Aday Anlaşılan, Değişmeyen Açık” mitinginde vatandaşlara seslendi. sınır dışı işler, 2023 seçimleri, Kavim İttifakı’nın tutumu ve terör konularına değinen MHP Lideri Bahçeli, mehabetli açıklamalarda bulundu.

Mitingin açılışında konuşan MHP Genel Başkanı Fehamet Bahçeli, “2023’e Akla Yatkın: Aday Galiba, Karar Açık temalı bugünkü toplantımıza katılan Samsunlu kardeşlerimizin yanında, teşkilatlarımızı temsilen Cumhuriyet Meydanı’na teşrif eden Ordulu kardeşlerimize, Sinoplu kardeşlerimize, Giresunlu kardeşlerimize, Kastamonulu kardeşlerimize değişik kalburüstü geldiniz, sefalar getirdiniz diyorum. 2023 yılında yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve Mebus Umumi Seçimlerine bir iki tıpkısı süre kala düşkünlük ittifakının adayı hala ortada yoktur. Kazanacak aday polemiği inhitat partilerini birbirine düşürmüştür. Bu yıl içre çizin çizin kurdukları çap bacaklı masalarda 8 defa toplanmışlar, velakin bir arpa boyu ara alamamışlardır. Tabiatıyla bu husus kendilerinin bileceği ayrımsız konudur. Haddizatında içine düştükleri buhranın bizi alakalı fail yahut edecek tıpkısı tarafı üstelik yoktur. Fakat Türkiye’mizin istikbalini riziko ve tehlikeye atacak tehlikeli ilişkileri, sarsak irtibatları ve sıkıntılı ünsiyetleri olduğundan etraf düşkünlük ittifakının kundura derisinden işlenmiş maskesini düşürmek birlikte bizim üzere milli tıpkı görevdir. Biricik bildikleri, biricik söyledikleri ‘Güçlendirilmiş Vekil Sisteme’ ansız deveran planlarıdır. Bunun dışında hangi bir projeden, ne takdire müstahak bir hedeften, hangi birlikte sadra onma politik ve konuşu bir tekliften bahsettiklerini duyan, gören, şahit olan çıkmamıştır. 6+1 formatında kurulmuş masada yurt ve budun sevgisinin kırıntısı yoktur. Gelecekle ilişkin sunu kıtipiyoz hazırlıkları bahis konusu değildir. Seçme birisinin meçhul ajandası, bununla içkin farklı Cumhurbaşkanı adayları vardır ve karşımızdadır. Birbiriyle anlaşamayan, birbiriyle çatışıp çelişen, birbirinin kuyusunu kazıp masadan bırakmak amacıyla punt kollayan partilerin kuma akla eş olduğunu ati beklemek temelsiz tıpkısı uydurmadır. Böylesi akse ve karmaşaya sapmış ucube zihniyetlere Türkiye’nin emaneti düşünülemeyecektir. Yemeden Içmeden yapılanı tağyir etmek, eskiyi yeniden kurmak üzere ayrımsız araya mevrut, çıkarları dışında hiçbir şeyi gözetmeyen partilere çekinmezlik duyulur mu? İtibar edilir mi? Destur verilir mi? Tamam denir mi? Mezellet ittifakı kukladır, kuklacı ise Türkiye düşmanlarıdır” dedi.

“Düşkünlük İttifakı dalavereli bir projedir”

Ulus İttifakını eleştirerek konuşmasına bitmeme eden Bahçeli, “Zillet ittifakı, milletin kırılan değerleri ile oynayarak, devletin ana kurumları ile çatışarak çıkmaz bir politika yolunu seçmiştir. Genişlik özellikle CHP haddinden fazla tehlikeli, sonuçları gösterişli olacak ayrımsız yanlışın içine sürüklenmiştir. Düşkünlük ittifakı ibret benzeri projedir, proje sahibi ise her fırsatta Türkiye’ye saldıran evcil ve yabancı mihraklardan teşekkül etmiş katabolizma lobisidir. Halk İttifakı’na geriz masası diyenlerin aklına ve ahlakına şaşarım, çünkü esas pislik masası, anne ihanet masası bellidir, 6+1 sayıda partinin oturduğu masayı altından üstüne inceleyici herkes neyin ne olduğunu, hangi emellerin kapsayan olup hakimiyet kurduğunu haddinden fazla kilitsiz küreksiz görecektir. Türkiye Cumhuriyeti masada kurulmadı, ziyasız faillerinin ayaklarına tutunduğu masaya da bırakılmayacaktır. Türkiye Cumhuriyeti’ni güneş sahnesine çıkartan aristokrat irade cumhurun bizatihi kendi iradesidir, bu iradenin kifayeti ve künhü masalar değil yengi meydanlarıdır. Tezgah şeş politik ilişkilerle milli geleceğimize tutu koymayı istek edenlerin, bu heveslerini kursaklarında bırakmaya kortej verdik, kasem ettik. Onlar varsın birbiriyle oynayıp günbegün oyalanıp dursunlar. Cumhur Reisi adayı o mu olsun, bu mu olsun diye niteleyerek masalara beniz sürsünler. Keyifleri yetene büyüklüğünde yedi düvelle korkulu birliği yapsınlar. Cumhur İttifakı tarihine bakacak, hizmetine bakacak, çalışmaya bakacak, milletine bakacak, ülkesine bakacak, balaban amal başarmaya bakacak, toptan bati Türkiye’nin mimarbaşılığı şüphesiz olurmuş mecmu aleme ispatlayacaktır” diye niteleyerek konuştu.

“Adayımız Recep Tayyip Erdoğan’dır”

Cumhur İttifakı adına adaylarının Recep Tayyip Erdoğan olduğunun altını çizen Bahçeli, “Sisli suda balık avlama merakında değiliz. Belirsizliğin rotasını izlem etme anlayışında değiliz. Yamaç, mutluluk, mal, san devşirme arayışında on paralık değiliz. Cumhuriyet’in 100’üncü yıl dönümünü cumhurun zaferiyle taçlandırmanın gayesindeyiz. Bu yakınlarında ve tarihi mücadelemizde kat haritamız bellidir. Türk ve Türkiye yüzyılına milli kontak ve beraberlik şuuruyla ulaşmanın azmindeyiz. 2023 yılında yapılacak Reisicumhur ve Mebus Genel Seçimlerini Türk milletinin karar andaç, Türk tarihinin sefer ağzı, Cumhuriyet’in yeni yüzyılla demokratik sözleşmesi kendisine değerlendiriyoruz. Seçimlere revan süreçte adayımız muhtemelen, kararımız nettir. Karar verdik, katiyetle tatbik ve strateji edeceğiz. Halk İttifakı namına beraberliğimizi sonuna büyüklüğünde koruyacağız. Hiçbir gevşemeye, suizanna, dilek kırgınlığına izin etmeyeceğiz. Seçime büyüklüğünde değil Türkiye yüzyılının çatısını ahali birliğiyle öresiye kadar, ermiş milletimizi medeniyetler ve uluslar mücadelesinde üst lige taşıyana büyüklüğünde biriz, diriyiz, alay malay cumhurun ruh kökü, Cumhuriyet Altını’in sarsılmaz güvencesiyiz. Diyorum ki, Cumhur İttifakı Türkiye’dir. Topluluk İttifakı pazarlıksız, direkt, ölçüsüz, hilafsız, harbi yurt türbedarı, Türk milletinin has bahçesidir. Ulusalcı Akıntı Partisi’nin ve Cumhur İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı üstelik Sayın Recep Tayyip Erdoğan’dır. Birinci hedefimiz Sayın Cumhurbaşkanımızın, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin ikinci döneminde de çok faziletkâr tıpkısı oy oranıyla seçilmesi, liyakatli çalışmalarına açıklık vermeden devam etmesidir. İkinci hedefimiz, Milliyetçi Akıntı Partisi’nin milletvekili sayısıyla siyasal bindi seviyesini arz çoklaştırmak, yıllardır layık olduğumuz hakkımızı milli iradenin oluruyla almaktır. Sonuncu arzumuz, Topluluk İttifakı’nın TBMM’üstelik çokça kıpırdak tıpkı sahne imkanına kavuşmasıdır” şeklinde konuştu.

“Kılıçdaroğlu gavurun kılıcını sallayan, Türkiye’nin güvenirliğini ve imajını sakatlamaya müteharrik milli asayiş sorunudur”

Kılıçdaroğlu’nu eleştiren MHP Lideri Bahçeli, “Maalesef ekonomide kıç oyunları tek bitmemiştir. Küresel tefecilerin tertiplerinde tıpkısı azalma görülmemiştir. Türkiye’nin getiri, düzey ve pahalılık sacayağında yıkımını düşleyenlerin, yönetilemeyen bir büyüklük olmasının hesabını yapanların, sokakları iskandil etmek yoluyla demokratlık dışı arayışları teşvik edenlerin sefihane kurgularında tıpkısı göçük yaşanmamış, tersine tıpkı artma gözlenmiştir. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’yle alayına şapadanak aşılmaz ayrımsız uğur çekilmiş, bilcümle oyunlar bozulmuştur. CHP Umumi Başkanı Kılıçdaroğlu’nun, 18 Son Teşrin 2022 tarihinde, sosyal iletişim araçları hesabından yaptığı İstanbul Borsası’nın itibarına gölge düşürme, yönlendirme etme teşebbüsü yegâne kelimeyle ahlaksızlıktır. Akıbet benzeri yıldır rekor üzerine rekor kıran İstanbul Borsası Kılıçdaroğlu’nun uykularını kaçırmaktadır. Yatırımcılara Borsa’ya girmeyin çağrısı fail Kılıçdaroğlu gavurun kılıcını sallayan, Türkiye’nin güvenirliğini ve imajını sakatlamaya müteharrik milli asayiş sorunudur. Türk şirketlerinin değerini düşürmek amacıyla kovculuklar borsası işleten, buna bedel İstanbul Borsası’nın yükselişinden çevre çılgına dönen Kılıçdaroğlu’nun yolu namertlik yoludur. Samsun’dan diyorum ki, bu Kılıçdaroğlu arıtma memurudur, taşeron siyasetçidir; CHP, Ermiş Atatürk’ün ilkeleri ve Türkiye tehdit altındadır. Bu zillet zihniyeti ne söylerse söylesin, hangi iftiradan medet umarsa umsun, bugün ihtişam çok daha yaşayan, ulus çokça elan ümitli, gelecek çok daha aydınlıktır” ifadelerini kullandı.

“Ilk Kânun dökülen kanların hesabını katre felç sorma vaktidir”

Andıran zamanda başlayan sınır ötesi harekata dahi değinen Bahçeli, “Bilhassa terörle mücadelede haddinden fazla kebir kazanımlar elde edilmiş, bölen terör örgütünün ve ayrıksı kanlı yedeklerinin evet kırılmıştır. PKK/ YPG yıldırı örgütünün eylem kapasitesine çarpış indirilmiştir. Cenup sınırlarımız süresince boşalmak istenen yıldırı koridoru askeri harekatlarla baltalanmıştır. Yiğit asayiş güçlerimiz hat ötesinde, mahdut içre hainleri araya araya bularak işsiz kuzuluk getirmişledir. ve bu müessir proses devam etmektedir. Terörist nerede ise Türkiye imdi orayı yıkıp geçmektedir. Zılgıt nereden kaynaklanıyorsa engelsiz kasıt da orasıdır. Fakat terörizmi besleyip palazlandıran dost görünümlü şaibeli ülkeler, Türkiye’nin önünü fasletmek, güvenliğimizi ve huzurumuzu baltalamak için kiralık katil kullanmaktadır. 13 Son Teşrin’da İstanbul Beyoğlu İstiklal Caddesi’nde yaşanan hunhar geveze Türkiye düşmanlarının canlı olduklarının şüpheye kayran bırakmayacak en üst kanıtıdır. Lüzumlu İstiklal Caddesi’nde gerekse de terörle mücadele esnasında şehit sakıt tam vatan evlatlarına tıpkısı defa daha Allah’tan rahmetler niyaz ediyor, otama altında kâin kardeşlerimize şifalar diliyorum. Güzeşte gece yarısı başarıyla yürütme edilen El-Tığ Gelgel Harekatı’yla teröristlerin saklandıkları barınak, barınak, mağara ve inleri isabetle tutkun ve hamd olsun kullanılamaz kuzuluk getirilmiştir. Hainler üzere tek meydan güvenli ve korunaklı değildir. Espas hesap vaktidir. Aralık dökülen kanların hesabını damla katre istifsar vaktidir. Alp Türk Silahlı Kuvvetlerimizi cümle gücümüzle destekliyor, gazaları ve mücadeleleri kandırıcı olsun diyor, yeryüzü madun rütbeden en son rütbeye büyüklüğünde hepsini birden kutlama ediyor, başarılar diliyorum. Alemde bitik bitmezse, Oğuz’dahi çeri bitmeyen, katiyen dahi tükenmeyecektir” açıklamasında bulundu.

Şevket Bahçeli, mitingin sonundaki konuşmasında antrparantez şu ifadelere saha verdi:

“İstiklal Caddesi’nde bomba patlatan kıyacı rastgele şeyi hepyek açıklarken, bibi CHP’sinden İP’ine büyüklüğünde bilinen partilerin yöneticileri neymiş somut tutamak peşindedir, kanlı saldırıyı örtbas etmenin amacındadır. Yıldırıcı, ‘YPG’ye katıldım, ego teröristim’ itirafını yaparken, zül partileri ağız birliği etmişçesine ‘hayır korku var’ diyerek suyu bulandırma yarışındadır. CHP’nin ayrımsız takım komutan vekili, ‘teröristin hangi örgüte mensup olduğu muamma’ sözlerini ağzından mermi gibi çıkarmıştır. İP’in bire bir Genel Başkan Yardımcısı da, ‘yıldırıcı taşıdığı pakette hangi olduğunu bilmiyor olabilir’ iddiasını küstah ifade etmiştir. Inhitat ittifakı, HDP’yi ürkütmemek, PKK/YPG’yi gücendirmemek, de cinayetleri maskelemek üzere milletimize ve şehitlerimize adeta hakaret kuyruğuna girip incitici saçmayı yöntem zannedecek aynı sefalete savrulmuştur. Devletin değil yıldırı örgütünün açıklamasına değer edecek kadar alçalmışlardır. Teröriste yıldırıcı diyemeyen ki varsa bizim gözümüzde teröristin eylem ve düşünüm yoldaşıdır. Bu bile onurlu ve havalı bire bir tavır olamayacaktır. Katile kıyacı diyemeyenlerin, söz gelişi İstiklal Caddesi saldırısını iktidara teşmil ika gayreti içine girenlerin yurt ve millet sevgisi kalmamıştır. Nedir bunlardan çektiğimiz? Bu zillete nereye büyüklüğünde eğilmek durumundayız? Acılarımızı katılmak adına nifak kusanların, devleti ve hükümeti töhmet altında bırakanların dili terör dilidir, propagandası yıldırı propagandasıdır, bunların iki dünyada üstelik yatacak ve sığınacak yerleri yoktur. Karşımızdaki resim zillettir, rezalettir, hezimettir, hıyanettir, aleni cürüm ortaklığıdır.”

Bahçeli’ye 1998 yılında Samsun’bile çekilen fotoğrafı dürü edildi

MHP Umumi Başkanı Oran Bahçeli’ye miting öncesi tatil ettiği otelde benzeri şaşırtı yapıldı. Partili iş adamı Hüccet Mıcır yoluyla Bahçeli’nin Samsun’a ilk kez umumi başkan olarak geldiği 25 Nisan 1998 tarihinde ‘İktidara Yürüyüş’ mitinginin düzenlendiği Cumhuriyet Meydanı’nda çekilen fotoğrafı, kiraz ağacından umum işçiliği ile yapılan, üstünde üç hilal ve yanlarında MHP yazısı kâin hususi çerçeve içerisinde namına dürü etti. – SAMSUN

Share: