Serencam dakika vukuf | Isparta’da iyesiz köpekten kaçarken otomobilin çarptığı Rabia Kallı’nın ölümüne ait sav

Isparta’da sahipsiz köpekten kaçan üniversite öğrencisi Rabia Kallı’ya otomobille çarparak ölümüne sebep olan sürücünün yargılanmasına devam edildi.

Isparta 2. Esas Ukubet Mahkemesinde görülen davanın üçüncü duruşmasına için “taksirle adam katil” suçundan 2 yıldan 6 yıla büyüklüğünde mahbes cezası maksut güdücü A.Y’nin avukatı ve deney tanığı Kallı’nın arkadaşı şahit Hilal Topçu katıldı. Davada tutuksuz yargılanan A.Y. ile Kallı’nın avukatı kulp bildirdiği üzere duruşmaya katılmadı.

Tanık Topçu mahkemede, emniyette verdiği ifadeyi gene ettiğini söyledi.

Olay olmadan önce meslek ve az arkadaşı Kallı ile ahali ele yürüdüklerini belirten Futbolcu, “Rabia köpekler üzerimize geliyor koş dedi ve ben dahi kapik seslerini duydum. O köpekleri görmüş, üzerimize geliyorlar koş diye niteleyerek yola fırladı. Arkadaşım Rabia kapik geldiğini söyleyerek aniden yola fırladığında bibi halk eleydik. Rabia benim bir adım önümdeydi. Çevirici ilk bana sürterek geçti. Döndüğümde Rabia’nın yerde sürüklendiğini gördüm. Hemencek yanına her an nabzını yokladım. O sırada çarpan miftah sürücü aracından inerek ego tıpkı molekül yapmadım diye bağırdı. Ego da namına, ‘sana ayrımsız madde mi diyorum yalvarırım ambulansı ara’ diye niteleyerek seslendim. Elhak olayın şokundaydım. Daha bilahare ambulans geldi.” ifadelerini kullandı.

Kallı’nın ocak avukatlarının ayrımsız geçmiş celsede, Ankara Adli Tababet Kurumu Trafik İhtisas Dairesi raporu ile sormaca aşamasında gidiş geliş bilirkişisi eliyle sıralama edilen rapor ortada çelişki bulunduğunu, dosyanın Ankara Adli Tıp Kurumu Gidiş Geliş İhtisas Dairesi dal kurula gönderilmesi talebini reddeden yıldız bilimi, bu duruşmada bu talebi kabul etti.

Olay

İstanbul Caddesi’nde 6 Mart 2022’birlikte iyesiz köpekten korkarak yola atlayan 20 yaşındaki Rabia Kallı, otomobilin çarpması sonucu korkulu yaralanmıştı. SDÜ Araştırı ve Aplikasyon Hastanesine kaldırılan tüvana kız yaşamını yitirmişti. 7 Haziran’da davanın ilk duruşması görülmüştü.

Share: