Serencam an haberi | Amasya merkezli FETÖ operasyonu: 10 kontrol

Amasya merkezli 5 ilde Fetullahçı Yıldırı Örgütü/Koşut Fehamet Yapılanması’nın (FETÖ/PDY) güncel yapılanmasına müteveccih planlı operasyonda 10 nahoş yakalanarak gözaltına makbuz. Şüphelilerin yüklü miktardaki parayı kargoyla birbirlerine gönderdiği belirlendi.

Edinilen bilgiye göre, Amasya Güvenlik Müdürlüğü kaçakçılık ve tevhit suçlarla mücadele, terörle savaş ve ihsas şubeleri ekipleri, örgütü yapılanmasının örgütten kopmaları engel olmak, örgütü deli dolu tutmak, hafi birimlerin ve mali birimlerin baştan canlandırılması faaliyetlerini yönettiği tespit edilen şüphelilere müteveccih Amasya, Ankara, İstanbul, Edirne ve Samsun’da belirlenen haddinden fazla sayıda adrese eş anlı ameliyat düzenledi. Aramalarda örgütün finansında kullanıldığı belirleme edilen gebe miktarda döviz ve TL cinsinden nakit para ve tıpkısı sayı ahali telsizi ele geçirildi. Şüphelilerin bu paraları kargoyla birbirlerine gönderdiği belirlendi.

Devam eden soruşturma sürecinde sorgularının arkası sıra adliyeye irsal edilen 7 şüpheliden 3’ü duruşma eliyle tutuklandı. 4 karanlık için adli arama kararı uygulandı. Gözaltında bulunan 3 çirkin üzerine işlemlerin devam ettiği bildirildi. – AMASYA

Share: