Selzedeler evlerine kavuşuyor

Selzedeler evlerine kavuşuyor

Selin vurduğu Bozkurt’ta nesir edilen konutlar adalet sahiplerine konfirmasyon edilmeye başlanacak

KASTAMONU – Garp Karadeniz’de 11 Ağustos 2021 tarihinde yaşanan sel felaketi cihetiyle yeryüzü iri yıkımın yaşandığı Kastamonu’nun Bozkurt ilçesinde, selzedeler üzere TOKİ yoluyla nesir edilen konutların yapımında sona gelindi. Çalışmaların tamamlandığı etaplarda konutlar doğruluk sahiplerine doğrulama edilmeye başlanacak.

Gün Batısı Karadeniz’de 11 Ağustos 2021 tarihinde yaşanan baskın felaketinde onlarca dirilik hayatını kaybetmiş, çok sayıda karı ve iş yeri beis görmüştü. Yeğin felaketinin etkilerinin yer çok hissedildiği Kastamonu’nun Bozkurt ilçesinde yaraların sarılması için icraat sürüyor. Adeta şantiyeye dönen ilçede selzedeler amacıyla TOKİ yoluyla inşa edilen konutlarda birlikte sona gelindi. İlçe merkezinde inşa edilen 649 konutta çalışmalar nazik ölçüde tamamlandı. 5 etaptan 1’inde inşa edilen konutlarda bu kamer sonu fiktif ile eğreti akseptans yapılacak. Yapılacak kura çekiminin arkası sıra vatandaşlar, evlerine yerleşebilecek. 2 etapta ise çalışmaların Boşluk ayında tamamlanmasının arkası sıra, evler adalet sahiplerine tasdik edilecek. Öte yandan, Bozkurt ilçesine tutkun İlişi köyünde 38 konut, selden zarar gören köylerde ise kısaca 40 köy evi yapılıyor.

“Güdük sürede vatandaşlarımız evlerine, doğalgazına kavuşacak”

Ölçülü inşaat çalışmaları ile ilişik bilgi veren Bozkurt Kaymakamı Meram Atıcı, “İlçemizde 5 ayrımlı etapta TOKİ konutları yapıldı. Şu anda bitme aşamasında olan evlerimiz var. Bu kamer içerisinde bazı konutlarımızın arızi kabulü yapılacak. Toplanmış 649 ev kaymakamlık merkezimizde, 38 Bozkurt’un ilişi köyünde, 40’a andıran de AFAD ve TOKİ hareket birliğinde köylerde afete maruz küsurat vatandaşlarımız amacıyla yapılan köy evlerimizin yapımı devam ediyor. Gücük sürede vatandaşlarımız evlerine, doğalgazına kavuşacak. Bunun planını yapıyoruz. Konutlarımızın yapımı etap şeklinde bitmeme ediyor. Benzeri etabımızda bu kamer içerisinde arızi akseptans yapılacak. Ara ayında bile başka iki etabın teslimi yapılacak. Biz kuraları çekeceğiz, vatandaşlarımız evlerine girmeye başlayacak” dedi.

Share: