SELIM Parti’li Karahocagil, Togg’un açılışına katılmayacağı açıklayan Kılıçdaroğlu’nu eleştirdi

DÜRÜST Tümen Amasya Mebus Mustafa Levent Karahocagil, Togg’un açılışına katılmayacağı açıklayan CHP Genel Başkanı Eksiksizlik Kılıçdaroğlu’na reaksiyon gösterdi.

Karahocagil, Meclis’te düzenlediği matbuat toplantısında, Türkiye’nin domestik otomobili Togg’un elektrikli araba istihsal tesisinin, 29 Teşrinievvel Cumartesi günü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yoluyla açılacağını hatırlattı.

Cumhur Reisi Erdoğan ilkin girmek amacıyla, Türkiye’nin yerel ve milli araba rüyasını görüntü olmaktan çıkaran herkese teşekkürname eden Karahocagil, Togg otomobillerinden 2030 yılına kadar 1 milyon skor üretileceğini belirtti.

Sanayi ve Uygulayım Bilimi Bakanı Mustafa Varank’ın açılışa aykırılık partisi liderlerini dahi nida ettiğini anımsatan Karahocagil, CHP Umumi Başkanı Kılıçdaroğlu’nun açılışa katılmayacağını söyledi. YANLIŞSIZ Öğür’li Karahocagil, şunları kaydetti:

“Kılıçdaroğlu, kameraları toplayıp, vekillik kapılarını aşındırmadı mı? ‘Bizi içeriye almıyorlar’ demedi mi? Davet ediliyorsun, davete icabet demek yakışmaz mı? Gelmemelerine engel olan nedir? Demin yüzyılın benzeri projesi hayata esbak, ete kemiğe bürülü; arasında elle tutulur, gözle görünür bire bir hizmet var. Onların işi ise hile, dolan ve iftira atmak. Sözü verilmiş, kudretli tıpkı şekilde ortaya konmuş ayrımsız işi hazmedememelerinden kontekst kızaracak yüzlerini kimsenin görmesini istemediler ve dolayısıyla çağırma teklifini de bu nedenle hoşgörüsüz çevirdiler.”

Share: