Şeker hastaları şeker hastalığı diploması aldı

Şeker Hastalığı hastaları şeker hastalığı diploması aldı

ERZURUM Oltu Azamet Hastanesi’nde şeker hastalığı hastaları şeker hastalığı diploması aldılar.

Oltu Oran Hastanesi’nde şeker hastaları 8 saatlik eğitimden sonraları Diyabet Diplomalarını Usta. Dr. Duyma Nurlu Arasan’ın elinden aldılar. Oltu Celal Hastanesi Diyabet ekibi Uzm. Dr. Sema Vuzuh Arasan, Diyetisyen Nazender Karasoy, Ruhiyatçı Büşra Koşan, Fizyoterapist Canan Değdaş ve Bacı Ayfer Çipo tarafında 8 saatlik tıpkısı eğitime bağımlı olan şeker hastaları bilinçlendirildiler. Oltu Ihtişam Hastanesi salonunda aldıkları eğitimlerinin kendilerine haddinden fazla şey kazdırdıklarını belirten şeker hastalıkları “artık çok fena hâlde yaşantımız olacaktır” dediler.

Mahir. Dr. Duyma Aydın Arasan, “Oltu’da çok çok buğulu diyabet hastası olduğunu gördükten bilahare diyabet okulunu aktifleştirmeyi istedik. Sağolsun hemşiremiz Ayfer Demir birlikte bana çok havari oldu. Şeker Hastalığı okulunu aktifleştirdik bu dördüncü sefer hastalarımıza eğitim yüklemek üzere toplandık bugüne kadar 70 civarında hastamıza terbiye verdik eğitimden bilahare çok adamakıllı sonuçlar alıyoruz. Eğitimden sonra hastalarımızın zaman şekerlerinin henüz aklık gittiğini gördük umarım bundan sonrada hastalarımıza çokça faydalı olacağız” dedi.

Eğitim Alan Arif Oğuz “Burada çok iyice bilgiler aldım elbet yapmam gerektiğini öğrendim haddinden fazla teşekkürname ediyorum. Bizlere bu hizmeti verenlerden Tanrı razı olsun” dedi.

Share: