Seçme şey telefonundan açtığı marşla başladı! İYİ Parti lideri Akşener kürsüde gözyaşlarını tutamadı

İYİ Fırka İstanbul İl Başkanlığı’nın 24 Son Teşrin Hoca Günü öncesinde düzenlediği Zahmetli, Müteharrik ve Atanamayan Öğretmenler Buluşması bugün Miniatürk’te yapıldı. Buluşmaya, İYİ Öğür Umumi Başkanı Meral Akşener, umumi başbuğ yardımcıları, milletvekilleri, diyar ve ilçe yöneticileri; zor, müteharrik ve atanamayan öğretmenler katıldı.

MARŞI OKURKEN AĞLADI

Kürsüde ayrımsız enformasyon fail Akşener, o sırada telefonundan Hoca Marşı’nı açıp salondakilere dinletti. Misafirlerin de ayağa kalkıp marşa haremlik etmesine duygulanan Akşener, gözyaşlarına boğuldu.

OPERASYON MESAJI

Meral Akşener Suriye ve Yıldız Irak’a başlatılan El-Tığ Çekicilik Harekatı’ndan bahsederek “Mazi şeb geç saatlerde Suriye’de başlayan sınır dışı harekât için ordumuza başarılar diliyorum. Askerlerimizin ayağına taş değmesin, inşallah gelişigüzel husus bizim öngördüğümüz kadar milletimizin hissiyatına uygun yerine gelişir. O nedenle o dayanabilen ayrımsız süreçtir. Cenabıhak süssüz kılsın diyorum.” dedi.

“SÖZLEŞMELİ HOCA OLANAKSIZ KARDEŞİM”

Akşener açıklamalarına şöyle devam etti: “Biz zor şartların ve imkansızlıkların içerisinde hakeza tıpkı eğitimi o punt eşitliğini başaran cumhuriyetin karye kızlarıyız. Köyde büyüdüm ego amma o köyden yola çıkıp bugün karşınızdayım. Benim büyüdüğün karye şehre haddinden fazla andıran aynı köydü. O köyde bugün doğan kız çocuklarının eğitim bilimi şansı benim doğduğum yıllardaki imkansızlıklara rağmen benim kadar yüksek değil. Cumhuriyet Altını benzeri şeyi başardı. O başarılan eğitimdir. Sunu tahakküm şartlarda öğretmeni yetiştirmekten vazgeçmedi. Türkiye’nin ciharıyek yanından gelen çocukları aynı araya getirdi ve kardeş etti. Birbirleriyle olan iletişimini mal boyu sağladı. Biz eğitim bilimi ordusuyuz bu ülkeyi kalkındıracağız diye niteleyerek çıkışlı etti.

Öğretmenlik mesleği dünyanın tek yerinde haddinden fazla süper aylık alınan benzeri patika değildir amma öğretmenlik dünyanın gelişigüzel yerinde ve Türkiye’üstelik leşker üzere esenleme durulan bir meslekti ve öyle da olmalıdır. Kontratlı hoca imkânsiz kardeşim, böyle ayrımsız husus var mı? Ücretli hoca imkânsiz!”

Share: