Satışa çıkardığı alışılmış otomobilini 30 metre yükseklikteki tepede sergiliyor

Sivas’ta bir ahşap ustası, kenti Kayseri’ye bağlayan kara yolu kenarında kısaca 30 metre yüksekliğindeki tepede sergilediği 1968 mümasil klasik otomobilini satışa çıkardı.

Kent merkezinde dinç 2 yavru, 4 torun sahibi 67 yaşındaki Kemalettin Namoğlu, Sivas-Kayseri kara yolu Taşlıdere mevkisindeki 10 dönümlük arazisinde tahminî 7 yıldır ahşap ustalığı yapıyor.

Burada ahşaptan yaptığı bala evleri, kamelyalar ve aşındırmak masalarını sergileyen Namoğlu, serencam yerine araçlarıyla yoldan geçen sürücülerin ve yolcuların dikkatini örtmek için 1968 benzer zerrin renkteki mutat otomobilini, arazisinin dahi süresince bulunduğu yaklaşık 30 metre yüksekliğindeki tepede satışa çıkardı.

Ahşap minyatür değirmen üstünde tepede konumlandırılan “vosvos” makine, esmer yolundan geçenlerin dikkatini çekiyor.

Namoğlu, AA muhabirine, çocuklarıyla senelerce kullandığı otomobilini bir nice aksamı bozulduktan sonra satmaya değişmeyen verdiğini belirtti.

Otomobili sayesinde ahşap evlerine de ilginin arttığını vurgulayan Namoğlu, “Aracımı satmaya kıyamadım amma tamiri çoğaldı, bakımları birlikte artmaya başlayınca ayrıksı benzeri sefer kalmadı. Gücümüz yetmediği için motorunu söktük eş gücüyle iskele kurarak buraya kaldırdık. İsteyene dahi 25 bin liralık karşılığında satacağım. Bu daha çok reklam amaçlı veya hobi gayeli fethetmek isteyenlere akıllıca. İş yerlerinin konusunda, yanına, önüne veya içine koyabilirler.” dedi.

Ara Bulucu sergilediği kavuşum esmer yolundan yaklaşık 30 metre yukarıda olduğuna dikkati çekici Namoğlu, “Yoldan geçenler, ‘Bu niçin burada, illet fevk çıkardınız?’ diyerek soruyorlar. Çocukların bile büyüklerin üstelik ilgisini çekiyor. Tamamen ara bulucu kabul etmek amacıyla burada koyuverme verenler var.” diye konuştu.

Aracıyla kara uğrunda Kayseri istikametine akilane seyrederken sergilenen otomobili gören çocuğunun isteği konusunda bölgede ıtlak verdiğini dile getiren Seyhan Karakoç üstelik “Çocuğumun ilgisini çekti. Ara Bulucu buraya pekâlâ koydular diyerek iptila etti. O yüzden burada durduk. Çok da adamakıllı mekan yapmışlar. Özen cazibedar aynı saha. Herkesin gelip görmesini referans ederiz.” ifadesini kullandı.

Share: