Sarıkamış Harekatı Ihtifal Etkinliği Düzenlenen Otelde, Salonun Muallak Tavanı Çöktü… Ahmet Akın: “Bu Yıkılma Neticesinde Maalesef 17 Gaileli Var”

Sarıkamış Harekatı’nın 108. yıl dönümünde ihtifal etkinlikleri kapsamında Kars’ın Sarıkamış ilçesindeki bire bir otelde planlı dokümanter gösteriminin galasında salonun tavanı çöktü, yaralılar hastaneye kaldırıldı. CHP Umumi Başkan Yardımcısı Ahmet Akış, “Bu yıkılma neticesinde maatteessüf 17 çorlu var. Fakat aldığımız marifet, güzelce aynı fen; bu yaralıların hafif yanık olduğuna dair. Durumlarının güç olmadığı yönündeydi” dedi.

Sarıkamış Harekatı’nın 108. sene dönümünde anma etkinlikleri kapsamında Kars’ın Sarıkamış ilçesindeki benzeri otelde planlı dokümanter gösteriminin galasında salonun tavanı çöktü. Kars Valisi Türker Sahipsiz, 10 kişinin belli belirsiz yaralandığını ve hastaneye kaldırıldığını duyurmuştu. Sarıkamış Harekatı’nın yâd etkinlikleri kapsamında Kars’ta mevcut CHP heyeti ise yaralananların kaldırıldığı hastaneyi görüşme etti.

CHP Genel Başbuğ Yardımcısı Ahmet Akın; CHP Avrat Kolları Umumi Başkanı Aylin Nazlıaka, CHP Balıkesir Mebus Ensar Aytekin, CHP Kars İl Başkanı Taner Toraman ile gelişigüzel Sarıkamış Cesamet Hastanesi önünde açıklama yaptı. Akın, şunları söyledi:

“Sarıkamış’tayız, Ensar Aytekin milletvekilimiz ve Aylin Başkanımız, il başkanımız ve ülke örgütümüz ile birlikte hastanedeyiz. Burada etkinliğin yapılacağı platformda benzeri yıkılma oldu ve bu yıkılma neticesinde maatteessüf 17 yaralı var. Fakat aldığımız bilim, güzelce benzeri bilim; bu yaralıların belli belirsiz yanık olduğuna dair. Durumlarının vahim olmadığı yönündeydi. Burada, hastanede izlem ediyoruz. Izlem etmeye dahi devam edeceğiz.”

Share: