Samsun bilgi… Samsun’da FETÖ’nün kullanılmamış yapılanmasından 3 keleş adliyede

Samsun’da FETÖ’nün bakir yapılanmasından 3 bed adliyede

SAMSUN – Samsun merkezli FETÖ soruşturması çerçevesinde örgütün kullanılmamış yapılanmasıyla ait Samsun ve Ankara’da gözaltına alınan 5 şüpheliden 3’ü adliyeye irsal edildi.

Edinilen bilgiye bakarak, Samsun, Ankara, Amasya, Trabzon ve Malatya Cumhuriyet Başsavcılıkları vasıtasıyla ölçülü Fetullahçı Yıldırı Örgütü/Koşut Çap Yapılanması soruşturması dahilinde örgütün eskimemiş yapılanmasına müteveccih yapılan takip ve çalışmalar doğrultusunda haklarında yada ailelerinde FETÖ çerçevesinde henüz önceden muamele yapılmış olan şahıslara TC numaraları ile kartsız muamelat yaparak mal sağladığı belirleme edilen ve bağlantılı oldukları şahıslara yönelik salı sabahı Samsun yer merkezinde 8, Ankara’da 1 görünmek üzere 9 aynasız yakalanarak gözaltına alındı. TEM Yazıhane Müdürlüğü yoluyla 4 ayrı ilin talimatıyla gözaltına alınan 3 sevimli ilgilendiren illere gönderilirken, 1 kişi ise geri Samsun Adliyesine atıf edilip adli taharri gibi erkin bırakıldı.

Samsun KOM Yazıhane Müdürlüğü ekipleri aracılığıyla Samsun merkezli Samsun ve Ankara’da gözaltına alınan 2 emanet polisteki sorgularının arkası sıra başıboş bırakılırken, 3 dirilik ise bugün Samsun Adliyesine gönderme edildi.

Share: