Samandağ Belediyesine silahlı hücum

Samandağ Belediyesine silahlı hareketli

Hatay’bile uray binası ve zabıta noktasına yapılan silahlı saldırıda camlar kırıldı

Samandağ Belediyesi Polis Müdürü Önder Parıltı:

“Sonsuz bizi toplumsal iletişim araçları ve aracılığı ile maksat göstermenin aynı manası yoktur. Bunu acul kınıyorum”

HATAY – Hatay’ın Samandağ ilçesinde şehremaneti binasına ve zabıta noktasına silahlı saldırı düzenlendi.

Alınan bilgiye göre, zabıta noktasına akşam saatlerinde kimliği elan belirlenemeyen güç evet dahi kişilerce 12 el dağ açıldı. Şans eseri uray ve zabıta noktasında kimesne olmaması duygusal kaybını önledi

Polis ve jandarma ekipleri, olayı gerçekleştirenlerin yakalanması üzere say başlattı

Samandağ Şehremini Hempa Eryılmaz, toplumsal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Samandağ Belediyesi halkımızın belediyesidir ve bu hamle halkımıza işlenmiş benzeri saldırıdır. Bu alçak saldırıları gerçekleştiren failler ve bu haberleri servis edenler üzerine savcılığa suç duyurusunda bulunduğumuzu nakletmek istiyorum. Bu rezil saldırılarla bizi sindireceğini sanan rahatsız güçlü zavallıların yakasını katiyen bırakmayacağımızı tıpkısı yol daha halkımızla tutmak istiyorum. Bu olayın sonuna kadar takipçisi olacağımızı belirterek, bu alçak saldırıları gerçekleştirenler ve arkasındaki hamur faillerin, türe önüne çıkarılıp hesap verene çatışma peşlerini asla bırakmayacağımızı buradan duyuruyorum” ifadelerini kullandı.

Samandağ Belediyesi Polis Müdürü Alemdar Şimşek’üstelik, olayın 6 Ilk Teşrin Perşembe haset yaşandığını belirterek, “Akşamüstü gerçekleştiğini düşünüyoruz. Ertesi devir sabah burada işyar zabıta arkadaşlarımız kimliği belgisiz can veya kişilerce kestirmece 12 el kurşun atıldığını polis noktasının hapishane deşik edildiğini öğrendik. Bununla ilgili polis güçleri ve jandarmaya marifet verildi. Görüngü yeri tetkik ekipleri üstelik zaruri çalışmayı yaptılar. Bu açıklamamızı bire bir hafta geciktireme sebebimiz da soruşturma süreci devam ederken benzeri açıklama düzenlemek istemedik. Soruşturmaya engel olabilecek veya sekteye uğratabilecek aynı uzanım olmasın istedik. Amma belediyemize ve zabıta birimimize yapılan bu bed saldırının hiçbir olur tarafı namevcut. Burada sıkılan kurşunlar buradan güzeşte vatandaşlarımıza çıkıntı edebilir, hayati tehlike yahut ölümle sonuçlanabilirdi. Daima bizi sosyal medya ve aracılığı ile meram göstermenin tıpkı manası yoktur. Bunu şiddetle kınıyorum” diye konuştu.

Share: