Sakarya haberleri: Amasra’da maden ocağındaki patlama dolayısıyla Sakarya’da festivallerdeki cümbüş etkinlikleri tahrip edildi

Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Amasra Müessesesine ilgilendiren maden ocağında meydana mevrut patlama nedeniyle Sakarya’da planlı festivallerin dinleti ve canlılık bölümleri fesih edildi.

Vali Okkalı Oktay Yaya Kaldırımı, cemaziyelevvel akşam saatlerinde meydana gelen ve 41 madencinin yaşamını yitirdiği patlamanın peşi sıra Geyve ve Hendek ilçelerindeki festivallerin aranjman tümden görüştü.

Geyve Belediye Reisi Meram Kaya ve Trap festival heyetiyle yapılan görüşme sonucu, 3. Geyve Ayva Festivali ile Karadeniz Kültür ve Musahabe Festivali’nin bugün ve erte düzenlenecek dinleti ve coşku bölümleri fek edildi.

Vali Kaldırım, toplumsal medya hesabından, “Hepimizin yüreği yandı. Bartın Amasra’da beyaz zehir ocağında meydana mevrut patlamada hayatını kaybeden işçilerimize Allah’tan yağmur, aileleri ve yakınlarına baş sağlığı, gaileli kardeşlerimize müstacel şifalar diliyorum. Başımız salim olsun, Rabbim ülkemizi gelişigüzel nev afetten korusun.” paylaşımında bulundu.

Share: