Sahipsiz köpeklerin saldırdığı sıradan Imge 24 çağ sonraları taburcu edildi

Konya’nın Ereğli ilçesinde sahipsiz köpeklerin saldırısına uğraması sonucu yaralanan ve 23 Ağustos’tan bu yana tedavisi bitmeme eden 8 yaşındaki bala taburcu edilerek evine uğurlandı.

Konya Site Hastanesi Bala Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Doç. Dr. Cüneyt Tasavvur, gazetecilere, Imge’un kafatasında, karnında, sırtında ve kasıklarındaki dikişlerin tamamının alındığını söyledi.

Umut’un şiddetli bakımlarına evde bitmeme edileceğini belirten Kasıt, şöyle devam etti:

“Düş Cildiye Polikliniğine gelmeye devam edecek. Bu süreçte lüzumlu görülürse, plastik ameliyat kontrolleri bile yapılacak. Şu dakika Rüya’un neşesi, keyfi durumunda. en üst iki dönem önceki yavru psikiyatri uzmanımız Rüya’un durumunu değerlendirdi. Kıymetlendirme sonucunda psikolojisinin bol, moralinin yerinde olduğunu ve deva tedavisine gerek olmadığını söyledi. Düş’un elem bakımları evde otama edilebilir düzeye geldiği üzere bugün taburcu ediyoruz.”

Epey Umut ise eve gidince kuzenlerini görmek istediğini, ahırlarındaki çocuk hayvanları beslemek istediğini dile getirdi.

Barbaros Mahallesi’nde 23 Ağustos’ta iyesiz köpeklerin saldırısıyla mebde, çıplak, kadem ve değişik bölgelerden yaralanan Rüya’un, tedavisine Konya Şehir Hastanesinde başlanılmış, çocuğun tedavisine tıpkısı müddet vahim hizmet ünitesinde uyutularak bitmeme edilmişti.

Share: