RTÜK’ün Gelecekle İletişim Çalıştayı 31 Ekim’de başlayacak

Radyo ve Göstergeç Arka Oturmuş (RTÜK) vasıtasıyla bu sene 12’ncisi düzenlenecek Gelecekle İletişim Çalıştayı, 31 Ekim’de Samsun’bile başlayacak.

RTÜK’ten yapılan açıklamaya bakarak, 2009’dan beri birleştirme edilen çalıştaya, bacanak ve cömert ülkelerden gelerek ilkin iletişim koyulmak için muhtelif alanlarda lisans, faziletkâr lisans ve doktora öğrenimi gören çoluk çocuk katılacak.

Bu sene 12’ncisi düzenlenecek Gelecekle İletişim Çalıştayı, Cumhuriyet’in 100. yılı zımnında halas mücadelesinin sancak şehirlerinde yapılacak.

Afganistan, Arnavutluk, Azerbaycan, Cezayir, Etiyopya, Filistin, Irak, Kırgızistan, Kosova, Libya, Macaristan, Moritanya, Nijer, Pakistan, Sudan, Suriye, Tunus, Türkmenistan ve Ürdün’den öğrencilerin katılımının beklendiği çalıştay, 31 Ekim’de Samsun’üstelik başlayacak.

Kültür ve Turizm Bakanlığının bindi verdiği çalıştay, henüz sonradan sırasıyla Amasya ve Sivas’ta 6 aktarılma süresince bitmeme edecek.

Hazırlanacak makale ve akademik tezlerle öğrencilerin mesleki becerilerinin geliştirilmesinin amaçlandığı çalıştayda, değişik branşlarda atölyeler oluşturulacak, ışık ve gelişmemiş videoteyp kadar mesleki icraat yapılacak.

Çalıştayda, yabancı öğrenciler eliyle hazırlanan “Milli Mücadelenin İlk Beyannamesi: Bölge Genelgesi”, “Kurtuluş Savaşı’nda Gazi Mustafa Kemal’in Söylemlerinin Yönlendirici Etkisi”, “Milli Mücadelenin Balkan Medyasına Yansıması”, “Mustafa Kemal’in Gazeteci Mukaddes Kimliğiyle Libya’daki Faaliyetleri”, “Kurtuluş Savaşının 100. Yılında Takanak Yönetimi ve Toplumsal Iletişim Araçları İlişkisi”, “Kurtuluş Savaşında Dezenformasyonla Uğraş” konulu sunumlar bile paylaşılacak.

Çalıştay programı kapsamında Samsun, Amasya ve Sivas’ın tarihi ve turistik alanları de ecnebi öğrencilere gezdirilecek.

Share: