Rize’nin Fındıklı İlçesinde Ilkokul Ayrı İşletmenin Dolgun Açılışı Yapıldı

GENÇAĞA KARAFAZLI

Fındıklı Belediyesi vasıtasıyla zaman 5 ayrı işletmenin toplu açılışı yapıldı. Fındıklı Belediyesi’nin meci dayanışmasıyla ilçeye kazandırılan Kültürlü Boysan Sosyal Tesisleri, Turan Bulak Firez ve Konuşma Merkezi, Ülker- Osman Şişmanoğlu Devir Bala Mihman Evi ve Yavru Hakları Merkezi, Avrat Yaşam Kafeteryası ile Hasan Aydınoğlu Istihsal Tesisleri açıldı.

Bugün yapılan açım törenine CHP Umumi Komutan Yardımcıları Gülizar Biçer Karaca ve Yüksel Müfrit, CHP İstanbul Saylav Uca Şeker, CHP Avrat Kolları Umumi Başkan Yardımcısı Necla Kaçan, CHP Rize İl Başkanı Saltuk Bahir, CHP Artvin İl Başkanı Ahmet Biber, CHP Erzurum İl Başkanı Suat Dülger, Arhavi Belediye Reisi Vasfi Kurdoğlu, Kemalpaşa Belediye Reisi Ergül Akçiçek, Borçka Şehremini Ercan Orhan, Tunceli Pülümür Belediye Başkanı Müslüm Boğa, Tunceli Ovacık Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, Samsun Atakum Şehremini Cemil Savran, şair Ataol Behramoğlu ve Fındıklı halkı katıldı.

Şair Ataol Behramoğlu katılımcılara koşuk dinletisi sundu, arkası sıra katılımcılar açılışı yapılan tesisleri durumunda gezdi.

Rize Fındıklı Belediyesi Belediye Reisi Ercüment Çervatoğlu, Fındıklı halkı ve dostlarının katkısıyla yaptıkları yatırımların şişman açılışını bugün gerçekleştirmenin sevincini yaşadıklarını belirterek sosyalist belediye anlayışıyla çalışmalarına bitmeme edeceklerini söyledi. Yapılan konuşmaların ardından Fındıklı Belediyesinin meci dayanışmasıyla ilçeye kazandırılan Münevver Boysan Sosyal Tesisleri, Turan Pınar Kültür ve Danışma Merkezi, Ülker- Osman Şişmanoğlu Ruz Yavru Konuk Evi ve Bala Hakları Merkezi, Kadın Dirim Kafeteryası ile Hasan Aydınoğlu Istihsal Tesisleri’nin toplu açım töreni yapıldı.

“MECİ YEGÂNE ADAM REJİMİNE KARŞI ORTAK AKILDIR”

Ercüment Çervatoğlu şunları söyledi:

“Vazıh Boysan Tesislerini Vazıh Boysan’a reva aynı şekilde Fındıklı’ya kazandırmış olduk. Tamamen meci ile yaptık. Hep bunları ayrımsız husus amacıyla yaptık. Biz hep bunları toplumcu bire bir belediye anlayışıyla yaptık. Meci ne diye niteleyerek sordukları devir, meci ötekileştirmeden, biricik adama ve bir tane akla alın ortak aklı oluşturmaktır. Meci benim işim hesabına bizim işimizdir. Meci, rantın yerine tesanüt ekonomisidir. Meci, tarımı bitirenlere temerrüt baştan bize yeten aynı büyüklük tutmak ve tarımı geliştirmektir. Meci, bizi karanlıklara bastırmak isteyip akşamları aptal kutusuna hapsetmeye etkin anlayışa alın kültür danışma faaliyetleri yürütmektir; tiyatrodur, sinemadır, korodur, konserlerdir, festivallerdir. Meci ile nesir edeceğiz yarınları, biricik adamı yıkacağız, eş aklı kuvvet kılacağız.”

FINDIKLIYA KAYYUM ATAMAK İSTEYENLERE KARŞI FINDIKLI HALKI DİRENDİ”

CHP Rize İl Başkanı Saltuk Bahir şunları söyledi:

“Fındıklı halkına takı açmak isteyenler, Fındıklı’ya kayyum tayin etmek isteyenler bire bir şeyi gördüler kim bunu Fındıklı’üstelik gerçekleştirmeleri türlü değil. Çünkü buna alın çıkan Fındıklı halkı var, buna alın çıkan Rizeliler var. Türkiye’yi zat karanlığına mahküm emretmek isteyenler herhangi bir periyot bakir oyunlarla, yıpranmamış operasyonlarla karşımıza geliyor. Tıpkı güruh şeyi yaşadı Fındıklı halkı. Bundan ahir günlerde dahi ayrımsız şeyler olacak. Amma buna alın çıkmanın tek yolu dayanışmaktır, birlikte olmaktır, bile durmaktır. Yekpare şehremaneti başkanları hizmet yapar, yapmalarından tabii bir husus yoktur. Amma tığ ona bakmıyoruz, ego şuna bakıyorum benzeri belediye reisi aynı kentin kimliğine hangi katıyor? Bire Bir kentin vizyonunu şüphesiz oluşturuyor? Tıpkısı kentin çocuklarına elbet aynı kaymakamlık bırakıyor? Bugün baktığımız ahit Fındıklı’dahi görüyoruz kim kentin kimliği oluşmuş bugün Fındıklı ilçemiz Türkiye’nin gelişigüzel tarafında ve hatta dünyada bildik bir kaymakamlık.”

“İYİ Kİ FINDIKLI BELEDİYESİ VAR”

CHP İstanbul Saylav Ulvi Şeker Hastalığı şu ifadelere düzlük verdi:

“Biz 12 Eylül’den beri yağmacı bire bir belediyecilik anlayışına Türkiye’yi teyit ettik. Çabucak belediyelerde değil merkezi idarede birlikte bu izan bize dayatılıyor. İyi ki Fındıklı Belediyesi var, ongun kim Ercüment başkan var, gür ki Fındıklılılar var. Bunun karşısında neler yapılabileceğini bize arz dolgunca şekilde gösteriyor. Elimizde eskimemiş haddinden fazla beş on solcu var. Eskimiş solcularla haddinden fazla işimiz bulunmayan. Onlar maalesef son dönemde kapalı işlerin içerisine birlikte girdiler. Bu elimizdeki mayayı iyi kullanamazsak, bu sağtöresel çöküntüden bu ülkeyi kurtaramazsak geleceğimiz temiz değil. İyi ki Rize’nin bu ucundan böyle aynı beyin çıktı.”

“O KADAR ŞEN RİZELİYİM DİYORUM Kİ ARTIK HEM PAZARLIYIM DİYORUM HEM FINDIKLILIYIM DİYORUM”

CHP Genel Komutan Yardımcısı Yüksel Begayet ise şunları söyledi:

“Ben Pazarlıyım, mufassal antlaşma Rizeliyim demekte zorlandım çünkü Türkiye’ye tezyifkâr on paralık doğruluk etmediği tıpkı politik figürü dürü ettiğine dayalı ayrımsız önyargı var. Halbuki Rize deyince çok nazik ayrımsız kafa çok nazik yaşanmışlıklar bile var. Ego o yaşanmışlıklar ve akıl yardımıyla belki da buradayım. O nedenle o kadar bayindir Rizeliyim diyorum kim çıktı hem Pazarlıyım diyorum hem Fındıklılıyım diyorum hem Rizeliyim diyorum ilgi edin buradaki tığ duygusu çok heybetli. Türkiye’dahi çokça yavaş tıpkısı felaket var, kudret bizi bize antagonist kılarak siyasa yapıyor. Ülkesini muhip on paralık kimsenin yapmayacağı tıpkı şeydir bu. Buna cebin meci diyoruz ve baş başa geleceğiz diyoruz. Tığ Cumhuriyet El Partisi kendisine hiç kimseyi siyasal antagonist görmüyoruz, siyasal rakip görüyoruz. Rakip bambaşka düşman eksantrik, katiyen bu düşman terminolojisine teyit olmayacağız. Yalman çivi çocuklarını harcayan ülkeler onma olamaz. İflah olamaz amma bu ülkede hangi yaparlarsa yapsınlar aynı yerden soy sop yeşeriyor. Kökünü kazıyacağız diyorlar, düşmanlaştırıyorlar, olmadık şeyler yaparak bu ülkenin umudunu yok ettiklerini düşünüyorlar ama tek olmadık aynı yerden döl yükseliveriyor. Ego üstelik çağ doğudan yükselir diye Fındıklı’birlikte yeşerdi diyorum amma Fındıklı yetmez. Ayrımsız Pazarlı adına benim hafızam üstelik başkasını irade ediyor, Ardeşen’i arzu ediyor, Pazar’ı kâm ediyor, Çamlıhemşin’i murat ediyor. Bu sahil şeridinde gurur duyduğumuz yıldızlarımızı mutlak arttıracağız.”

“BAZILARININ HAYALLERİ HALKIN SIRTINDAN ZENGİN OLMAKTI”

CHP Genel Komutan Yardımcısı Gülizar Biçer Kara de şunları söyledi:

“Sayın Ercüment başkanım dedi ki, ‘hayallerim vardı’ belediye başkanı olmam sebebiyle o hayaller iktidara istekli olan aynı koltuğa müştehi olan herkeste var başkanım. Bazılarının hayalleri benzeri yüzükle gelip halkın sırtından karun büyüklüğünde ensesi kalın olmaktı. Bazılarının hayalleri iktidara gelip beton belediyecilik anlayışıyla halkın karşı terini o betona gömmek gömdüğü betondan da bilcümle sülalesini zengin kılmaktı. Bazılarının hayalleri koltukta oturup âdem dost yandaşlara halkın emeğini peşkeş çekmekti amma Ercüment Başkanın ve CHP’li uray başkanlarının CHP’li yöneticilerin tıpkı biricik hayali var. O hayallerini halkın hayali etmek ve halkın emeğini halkın alın terini o hayallere ortak ederek sosyalist belediyecilik anlayışını, sosyalist nüfuz, toplumcu genel erk anlayışına dönüştürmektir.”

PLAKET TÖRENİNDE DUYGUSAL ANLAR YAŞANDI

Konuşmaların ardından meci dayanışmasına ulama sunan ve iş verenlere plaketler verildi. Belediye Reisi Ercüment Delice Çervatoğlu, sabık kamer son eden Fındıklı Şehremaneti Divan Üyesi avukat Hasan Aydınoğlu’nun adına verilen ödülü eşi Sibel Aydınoğlu’na verdi. Bu esnada Aydınoğlu’nun feryat figan başkan Çervatoğluna sarılması salondakileri duygulandırdı.

Share: