Rıdvan Dilmen’den Galatasaray’ın yıldızı için ilginç istimara: Sabahleyin kalkamaz

Süper Lig’bile Konyaspor’u yenerek karşılaşma olağandan liderlik koltuğuna oturan Galatasaray’ı Rıdvan Dilmen, TV 8.5 ekranlarında değerlendirdi.

“ORTA SAHADA ÇOK ÇALIŞTI”

Yeni transferleri değerlendiren Dilmen, “Mertens, Yusuf ve Yunus’un fiziği haddinden fazla gür değil. Omuzu yiyince düşüyor. Sergio Oliveira sabahleyin kalkamaz. Ölçülü sahada çokça çalıştı. Kolay değil. Icardi’nin akva bire bir şekilde bu takıma dönmesi çokça cesim.” ifadelerini kullandı.

Rıdvan Dilmen’in yorumlarından satır başları şöyle:

“BÜYÜK TAKIMLAR İÇİN ŞIŞMAN YARAR”

“Giresun maçını kaybetti ama bu maçta daha incitici oynadılar. Kazanmalarına karşın söylüyorum. Galatasaray’ın aldığı fakül oynadığı oyundan daha çok. Ama bu şişman takımlar amacıyla iri yarar. Şiddetli oynarken kazanabilmek bile nazik iştir.

“KARŞISINDA GOL YEMEYEN BİR TAKIM VARDI”

Avrupa’nın altın oyuncuları. Aynı tanesi PSG’den mevrut. PSG fırlatmak zorundaydı ve bekledi sabır gösterdi ve aldı Galatasaray. Orta geçirdiği önce yedi haftayı önder kapatması majör. Ferda öteki çevrim bu oyuncular toparlandığı ahit bu puanlar haddinden fazla yüce olacak. Karşısında tek gol yemeyen benzeri mızıka vardı.

“FİZİK GÜCÜ ARTMALI”

Sergio anbean kalitesini gösteriyor. Fiziki anlamda da çokça ongun olan bire bir oyuncu. Savunmada merkezdeki oyuncular süper değil. Sakıncasız dinç ve zamanı var. Muslera maçı aldı. İki aksülamel gösterdi. Ve takıma maçı kazandırdı. Okan Öğretmen bu takımın fizik gücünü artırmalı. Bunun asıl sebebi takımın yaşı.

“YUSUF UMARIM MUHAMMET GİBİ IMKÂNSIZ”

Galatasaray taraftarı bu sene haddinden fazla umutlu. Karşısında ciddiye alınacak bir bando vardı. Hocanın taktiksel gelişimi yüzde 1 milyon halletmesi gerekiyor. Ama bitirmek herhangi bir antlaşma iyidir. Futbolda fizik ve taktik çokça şanlı. Fizik namına doğrultmak gibi olmayan oyuncularda ısrar etmenize lüzumlu namevcut. Yusuf Çıpa, umarım Beşiktaş’taki Muhammet Demir kabilinden imkânsiz.

“BUNU BİR ESPRİ KENDISINE KABUL EDELİM”

Galatasaray’da evcil alternatifi değişti. Bana diyorlar ki ‘Çok biliyorsan çık kendin yap’ Sunma böylece teknik direktörlüğe soyunacağım. Bunu benzeri espri namına akseptans edelim. Bakir evlat teknik müdürlük akademisyenleri emrediyor.

“BİR DAKİKA ELAN BEKLESEYDİ FARKLI OLABİLİRDİ”

Galatasaray yan kullanırken Konyaspor aktör değiştirdi. O pozisyonda kayran dizilimi değişti ve sağdan sâdır oyuncunun kanadından gol yediler. Ayrımsız dakika elan bekleseydi değişik olabilirdi.

“KONYASPOR TEDİRGİNLİK YAŞADI”

Geç üstelik olsa Mertens ve Gomis oyundan çıkınca tıpkısı ruh oldu. Konyaspor üstelik rahatsızlık yaşadı. Konya’de bildirme mefret oyuncusu sakat olduğu üzere bile sıkıntı yaşadı.

“BEN OLSAM TAYLAN’I TUTARDIM”

Bence Muslera tecrübesindeki ayrımsız kaleci bu golü çıkarabilir miydim diyerek düşünmüştür. Muslera’nın bu tür topları haddinden fazla çıkardığını görmüştüm. Bence vakfe hatasından çevre bu golü çıkaramadı. Kalecinin kaleden çıkması zerrin karttır. Kalecinin ağabey olması dezavantajdır. Muslera görüngü bundan sonra kalesini tecezzi ettiği üzere solgun deneyli gördü. Ego olsam Sergio Oliveira oyundan asla çıkarmam. Ben olsam Taylan’ı tutardım. Ayrımsız birçok lime hata yaptığı üzere vazgeçmemek geçişsiz.”Share: