Rıdvan Dilmen’den Galatasaray’ın yıldız futbolcusu için ilginç kâhinlik: Sabahleyin kalkamaz

Süper Lig’dahi Konyaspor’u yenerek karşılaşma fazlasıyla önderlik koltuğuna oturan Galatasaray’ı Rıdvan Dilmen, TV 8.5 ekranlarında değerlendirdi.

“MUTEDIL SAHADA ÇOKÇA ÇALIŞTI”

Kullanılmamış transferleri değerlendiren Dilmen, “Mertens, Yusuf ve Yunus’un fiziği haddinden fazla iyi değil. Omuzu yiyince düşüyor. Sergio Oliveira sabahleyin kalkamaz. Itidalli sahada çokça çalıştı. Niteliksiz değil. Icardi’nin akva aynı şekilde bu takıma dönmesi çokça balaban.” ifadelerini kullandı.

Rıdvan Dilmen’in yorumlarından satır başları şöyle:

“BÜYÜK TAKIMLAR İÇİN NAZIK AVANTAJ”

“Giresun maçını kaybetti ama bu maçta henüz yara oynadılar. Kazanmalarına karşın söylüyorum. Galatasaray’ın aldığı benek oynadığı oyundan elan fazla. Amma bu büyük takımlar için nazik yarar. Keskin oynarken kazanabilmek de büyük iştir.

“KARŞISINDA GOL YEMEYEN BİR KISIRLAŞTIRMA VARDI”

Avrupa’nın değerli oyuncuları. Ayrımsız tanesi PSG’den mevrut. PSG kovmak zorundaydı ve bekledi çıdam gösterdi ve aldı Galatasaray. Vasat geçirdiği geçmiş yedi haftayı şef kapatması oylumlu. Yarın başka çevrim bu oyuncular toparlandığı ahit bu puanlar çok kocaman olacak. Karşısında tek gol yemeyen tıpkı mızıka vardı.

“FİZİK GÜCÜ ARTMALI”

Sergio anbean kalitesini gösteriyor. Fiziksel anlamda dahi çokça dolgunca olan aynı aktör. Savunmada merkezdeki oyuncular süper değil. Tehlikesiz genç ve zamanı var. Muslera maçı aldı. İki tepki gösterdi. Ve takıma maçı kazandırdı. Okan Hoca bu takımın fizik gücünü artırmalı. Bunun ana sebebi takımın yaşı.

“YUSUF UMARIM MUHAMMET GİBİ GAYRIMÜMKÜN”

Galatasaray taraftarı bu yıl haddinden fazla ümitli. Karşısında ciddiye alınacak ayrımsız takım vardı. Hocanın taktiksel gelişimi yüzde 1 milyon halletmesi gerekiyor. Ama bitirmek rastgele antlaşma iyidir. Futbolda hikmet ve taktik çokça balaban. Hikmet namına doğrultmak cins olmayan oyuncularda ısrar etmenize icap namevcut. Yusuf Çıpa, umarım Beşiktaş’taki Muhammet Çıpa kabilinden gayrimümkün.

“BUNU BİR ESPRİ YERINE KABUL EDELİM”

Galatasaray’birlikte evcil alternatifi değişti. Bana diyorlar ki ‘Çok biliyorsan çık kendin yap’ Yer böylecene teknik direktörlüğe soyunacağım. Bunu aynı nükte namına kabul edelim. Kullanılmamış zürriyet teknik yönetmenlik akademisyenleri emrediyor.

“BİR DAKİKA HENÜZ BEKLESEYDİ FARKLI OLABİLİRDİ”

Galatasaray taç kullanırken Konyaspor aktör değiştirdi. O pozisyonda kayran dizilimi değişti ve sağdan sâdır oyuncunun kanadından gol yediler. Tıpkısı an daha bekleseydi değişik olabilirdi.

“KONYASPOR TEDİRGİNLİK YAŞADI”

Geç birlikte olsa Mertens ve Gomis oyundan çıkınca benzeri neşelilik oldu. Konyaspor üstelik tedirginlik yaşadı. Konya’de en kocaman oyuncusu sakat olduğu için birlikte baskı yaşadı.

“EGO OLSAM TAYLAN’I TUTARDIM”

Bence Muslera tecrübesindeki aynı kaleci bu golü çıkarabilir miydim diyerek düşünmüştür. Muslera’nın bu asıl topları haddinden fazla çıkardığını görmüştüm. Bence duruş hatasından dolayı bu golü çıkaramadı. Kalecinin kaleden çıkması sarı karttır. Kalecinin efe olması dezavantajdır. Muslera olay bundan sonra kalesini terk ettiği amacıyla soluk iri gördü. Ben olsam Sergio Oliveira oyundan katiyen çıkarmam. Ben olsam Taylan’ı tutardım. Bire Bir birçok tane günah yaptığı üzere vazgeçmemek lazım.”

Share: