REKORTMEN YÜZÜCÜ SUNAÇOĞLU, GAZİLER VE ŞEHİTLER İÇİN GÖKÇEADA’YA YÜZÜYOR

REKORTMEN yüzücü Alper Sunaçoğlu, 19 Eylül Gaziler Haset zımnında, martir ve gaziler amacıyla Çanakkale’nin Eceabat ilçesindeki Büyük Kemikli bölgesinden, Gökçeada’ya 35 kilometreyi solo namına yüzmeye başladı.

Kıbrıs ile Türkiye’nin yüzme mesafesi büyüklüğünde mail olduğunu açıklamak için 2010 yılında Mersin’den Kıbrıs’a 75 kilometrelik mesafeyi, 26 saat 15 dakikada yüzerek rekor facia milli yüzücü Alper Sunaçoğlu, zaman ise 19 Ilkgüz Gaziler Günü dolayısıyla yüzme etkinliği gerçekleştirecek. Bu kapsamda sabah saatlerinde Çanakkale’nin Eceabat ilçesindeki Balaban Sıska bölgesinden kulaç atmaya başlayan Sunaçoğlu, gaziler ve şehitler üzere kestirmece 35 kilometre mesafede mevcut Gökçeada’ya sola yüzme etkinliği gerçekleştirecek.

‘3,5 METRE BOYUNDAKİ DALGALARLA MÜCADELE EDECEĞİZ’

Gaziler ve şehitleri anmak üzere etkinliği gerçekleştirdiğini dile getiren milli yüzücü Alper Sunaçoglu, “Bugün burada Çanakkale’den Gökçeada’ya yüzeceğiz. Kısaca 35 kilometrelik tıpkısı mesafeyi 8 saat kadar aynı sürenin altında yüzerek tıpkı rekor denemesi açmak istedik. Bunu üstelik bilcümle şehitlerimize ve gazilerimize ithaf etmek istiyoruz. Maharet olarak zor aynı dönüş olacak, 40 kilometre tezelden salim poyrazda yüzmeye çalışacağız. Yaka Güvenlik Komutanlığı’nın yüzmemem üzerine uyarısı var. Çünkü 3,5 metre boyundaki dalgalarla mücadele edeceğiz. Amma biz zaman et kafalı benzemek istemiyoruz. Bu düşündürücü günde bu etkinliği başarıyla sonlandırmak istiyoruz” diyerek konuştu.Share: