Reisicumhur Erdoğan’dan TSK’nın kimyasal zırh kullandığını ortaya atan TTB Başkanı’yla ait buyruk: Mahkeme Kararı harekete geçmiştir

Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Hükûmet Toplantısı sonrası kameralar karşısına geçerek müracaat yaptı. Erdoğan, Türk Tabipleri Birliği (TTB) Başkanı Şebnem Korur Fincancı’nın geçtiğimiz günlerde tıpkısı çalışkan yayında Türk Silahlı Kuvvetlerini ‘kimyasal silah’ kullanmakla suçlamasıyla ilişkin da açıklamalarda bulundu.

“YARGI HAREKETE GEÇMİŞTİR”

Konuyla ilişkin talimatı verdiğini rapor fail Cumhur Reisi Erdoğan, “Sınır Ötesi operasyonlara bühtan atan Tabipler Birliği Başkanı ile ait mahkeme kararı harekete geçmiştir. Icabında kanuni düzenlemeye bu ismin üzerinde çalışmalarımız derinleştirilecek gerekirse bu ismin değiştirilmesini sağlayacağız. Ülkesine ve ordusuna sefihane iftira eden şahsın başındaki Türk’le ile başlayan kurumun başında olmasının milletin seçme ferdini erinçsiz ettiğine inanıyorum.” dedi.

“YENİ BİR YAPIYA GEÇİLMESİNE YÖNELİK TALİMATI VERDİM”

Sözlerini sürdüren Erdoğan, “Bu kişiyle mahkemelerin vereceği kararlara göre adımlar atılacaktır. Bu çerçevede ilgili bakanlarımıza Tabipler Birliği başta görünmek için patika örgütlerinde yeni yapıya geçilmesine yönelik mevzuat çalışmalarının hızlandırması talimatı verdik. Yıldırı örgütü destekçileri buralardan temizleyerek bu yapıları yapı amaçlarına akla yatkın faaliyetlere yoğunlaştırmakta kararlıyız” diyerek konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları:

Ülkemizin önde mevrut ekincilik, sanayi, turizm bölgelerini birbirine bağlayan Çanakkalemize otoban ve köprünün tamamlayıcısı niteliğinde kullanılmamış yatırımlar kazandırdık. Ayvacık-Küçükkuyu, Asos ve Troya Tünelleri bölgedeki trafiği rahatlatacak projedir. Bu işaret ayrımsız zamanda Kaşalot dağlarına zarar vermeden 50 dakikalık gezi güzergahını 5 dakikaya indirmiştir.

Tıpkı zaman ülkemize mülakat gerçekleştiren Arnavutluk Başbakanı ile eli nimetli görüşme yaptık. 12 Teşrinievvel’üstelik Kazakistan’ın başkenti Astana’ya gittik. Ayrı Cinsten alanlarda imzalanan 6 eskimemiş anlaşmayla Türkiye-Kazakistan işbirliğini daha bile güçlendirdik. Ertesi dolaşma kurum haline dönüşen Asya’da İşbirliği ve Çekinmezlik Artırıcı Önlemler Konferansı vesilesiyle haddinden fazla sayıda kişiyle aynı araya geldik.

Beş Telsiz Budun Bahçesi’nin açılışını 14 Ilk Teşrin Cuma günü yaptık. Tıpkısı Amasra ilçesinde kömür ocağında meydana gelen patlamada 41 kardeşimizi şehit verdik. Ertesi aktarılma hem bölgeyi müzakere ettik, şehitlerimizin cenazelerine katıldık.

“AMASRA’DA YAŞANAN KAZAYLA İLGİLİ GEREKEN YAPILACAK”

Mesleki ve teknik liseli gençlerimiz üzere kurumlu kuzuluk getirecek arttırma düzenlemelerin hazırlıkları içindeyiz. Bartın’daki benzeri kazaların önüne boşlamak için bölgede madenciliğe özel çığır lisesi küşat projesi bulunuyor. Yaşanan kazayla ilişik aksiyon güvenliğinden, maharet eksikliklere kadar herşey araştırılıyor. Ortaya çıkacak sonuçlara göre gereken yapılacağından kimsenin şüphesi olmasın.

Kısaca 20 bin muhtarımızın katılımı ile Ankara Muhtarlar Evi’nin açılışını gerçekleştirdik. Perşembe haset Azerbaycan’a her an işgalden kurtarılan bölgede nesir edilen Zengilan Havalimanı’nın açılışını kardeşim İlham Aliyev’le yaptık. İlişkilerimizin tapusu niteliğindeki Şuşa Beyannamesi’ni yıldırım hızıyla meclislerimizden geçirerek eskimemiş dönemi tescil ettik. Nahak ve Zengilan havalimanlarını bölgenin gelişmesi ve kalkınması bakımından stratejik hamleler olarak görüyoruz. Bölgeye cıvıltı getirecek ayrımsız gayrı hamle olan mayınların temizlenmesi projemizi tesri kararı aldık. Eğitimde Maarif Vakfı okullarının resmi açılış törenini Bakü’birlikte yapmakla kalmadık, Azerbaycan-Türkiye Üniversitesi’nin ahdi temellerini atma noktasına geldik. Bilcümle bu gelişmeler katiyen küçümsenemeyecek hepsinin arkasında sağlam siyasal iradenin, serencam alma kararlılığının olduğu adımlardır.

“BİNALİ YILDIRIM’IN YARALANDIĞI ILÇE HEPİMİZİ ÜZDÜ”

Binali Saika ve İstanbul Milletvekilimiz Şamil Alt Bölüm ile sıyanet Oğuzhan Demirci’nin yaralandığı ilçe hepimizi üzmüştür. Kendilerine şifalar diliyoruz. Hiçbirinin dirimlik tehlikesinin olmadığı görmekten de memnuniyet duyduk.

Cuma Namazı günü İstanbul’bile Arsıulusal Himmet Konfederasyonu Birliği’nin kuruluşu vesilesiyle ülkemizde mevcut sendikacıları kabul ettim. Cumartesi haset Malatya’dahi dolgun açım töreni, gençlik buluşması, sivil sosyete yemeği ile meşbu aynı dönme geçirdik. Kısaca 60 bin kişinin katıldığı şişko açılış töreni kasırga, galeyan doluydu.

“MALATYALI VE DİYARBAKIRLI KARDEŞLERİME TEŞEKKÜR EDERİM”

Ertesi ahit ertelediğimiz Diyarbakır programımızı yaptık. Malatyalı ve Diyarbakırlı kardeşlerime bize gösterdikleri bağlılaşım, coşku, muhabbet için şükranlarımı sunuyorum. Diyarbakır’üstelik 70 bin kişinin katıldığı şişko açım ve miting değişik tıpkısı heyecana araç olmuştur. Havaalanından şişman açılışın yapılacağı meydana kadar tıpkı başka kasırga ve çalkantı vardı. Bu kurgu ile bölen terör örgütünün cebren kopardığı evlatlarına kaynaşmak için savaşım veren kabadayı Diyarbakır annelerini candan selamlıyorum.

“YARIN TOGG’UN İLK ESAS ATMA TÖRENİNE KATILACAĞIZ”

Yarın cumhuriyet altını tarihinin sunma nazik basamak, işyeri ve arsa projesinin önceki temel atma törenini gerçekleştireceğiz. Cuma haset anlayış belgemizin lansman törenini Ankara Kapalı Spor Salonu’nda yapacağız. Cumartesi günü Türkiye’nin otomobili TOGG’un banttan indirme törenine katılacağız. Son Teşrin ayında Endonezya’bile Bali’de yapılacak olan aynı saf güçlükle dışı programımız olacak. Önümüzdeki sene ulaşan olacağımız cumhuriyetimizin 100. yılına balaban heyecanla, şevkle, coşkuyla hazırlanıyoruz.

“TÜRKİYE YÜZYILI VİZYONU, BIRAKACAĞIMIZ YER ŞIŞMAN MİRASTIR”

Ülkemizin ve medeniyetimizin birlik kazanımları üzerinde yükselteceğimiz Türkiye Yüzyılı vizyonu eskimemiş nesillere bırakacağımız genişlik balaban mirasımız olacaktır. Bu atılımı dünyanın tarihi inkılap yaşadığı dönemde hayata geçiriyoruz. Türkiye’nin zarfında bulunduğu süreç, siyasal, hesaplı, içtimai ve kültürel gelişmeleriyle dünyadaki olan bitenlerden ayrı değildir. İnşallah bu dönemde da dünyamız ışıltılı kavramların ambalajı içre önümüze getirilen eş fıtratını nakzen baştan felaketin eşiğine getirilen sapkın hezeyanlardan kurtarılacaktır.

Türkiye Yüzyılı hedefimiz yalnız milletimizin refahını yükselme, ülkemizi bölgesel ve toptan kilolu haline getirme gayesini taşımıyor. İnanç, ekin uygarlık köklerini yeniden canlandırma edeceğimiz benzeri adımdır. Elkızı Türkiye Yüzyılı’nı geçtiğimiz 20 yılda hayata geçirdiğimiz el erki ve kalkınma altyapısı üzerine inşa edelim. İri olarak, bir namına, ateş parçası olarak, ahi olarak bütün birlikte Türkiye yerine 2023’ü ülkemizin sunma büyük atılımı gerçekleştirelim.

Sınırlarımıza hücumcu, şehirlerimizi kana ve ateşe boyamaya müteharrik yıldırı örgütlerinden darbecilere karşı nice tehditle savaşım ettik. Teröristlerin ülkemizi hararet adına çalıştığı günlerden, devletin tepelerine binen yumruğundan kaçacak mapus arayacak arkaç gelmelerinin huzuru içindeyiz.

“MEHABET, ELEKTRİKTEN KİRAYA BÜYÜKLÜĞÜNDE GENİŞ YELPAZEDE AİLELERİN YANINDA”

Partimizi yama girişimlerine büyüklüğünde varan bu kök hatalı girişimlerin artık akla de gelmeyeceği demokratik olgunluk seviyesine ulaştık. Kifayetsiz siyasetçilerle bile ulaştık. Türkiye’nin politik ve konuşu bağımsızlığını hazmedemeyen emperyalistlerin değişik görünüm ve oyunlarıyla boğuştuk. Çifte standartları, meçhul belirtik ambargoları fırsata dönüştürerek öz göbeğimizi kesecek adımlarla her alanda gücümüze korkulu kattık. Işgal çabalarının hepsinin üstesinden gelerek demokrasi ve kalkınma devrimlerimizi birer birer hayata geçirdik. Kökenine, inancına, meşrebine, siyasi ve sosyal tercihine bakmadan her bir vatandaşımızı müstahak olduğu haklara, özgürlüklere, bolluk düzeyine, ati güvencesine kavuşturmakta kararlıyız. Huzurun, gelişme ve kalkınma hamlelerinin engellenmesine asla murat göstermeyeceğiz. Kadını, erkeği, genci, yaşlısıyla, işçisi, işyar, sanayicisi bizimle olduğu müddetçe Allah’ın izniyle bizi engelleyecek vahim tanımıyoruz.

Ülkemizin zenginliğini milletimizin değme kesimiyle adil şekilde paylaşma ilkemizi, içtimai çap ilkesiyle hayata geçirmeyi düşünüyoruz. Zamanında yakıt gıda kabilinden birkaç başlıkta destek düz ailelerimiz elektrikten, kiraya kadar degaje benzeri yelpazede devleti yanlarında bulmaktadır. Bu yaklaşım bize medeniyetimizin ve kültürümüzün mirasıdır. Elimizde vesile varken yokluktan, yoksulluktan vurulan gönülleri tamir etmek bire bir insan ve dindar kendisine cemaat olduğumuz hassasiyetin gereğidir. Tığ yemeden içmeden bu vâsi ve etkin arkalama sistemiyle, içtimai bindi sistemimizin mantığını de değiştirdik.

“330 AİLE DESTEK MERKEZİ SAYIMIZI 656’YA ÇIKARIYORUZ”

Büyüğü ile annesiyle, çocuğuyla bilcümle namına ailenin tamamını koruyacak, gözetecek, güçlendirecek çalışmalara ağırbaşlılık veriyoruz. Aileye müteveccih hizmetlerimizi genişletmeye müteharrik bakir tıpkısı adımın müjdesini kabullenmek istiyorum. Kadınlarımıza ve çocuklarımıza müteveccih Karı Destek Merkezleri ve Içtimai El Birliği Merkezleri var. Kadınlarımızı yaratıcı hale getirmeyi, çocuklarımızın mıhlı aksiyon göstermeye çevrik operasyon sürdürülüyor. Avrat hangi kadar ruhlu olursa tekmil aileyi ayakta tutmakta liyakatli olacaktır.

Son dönemde karı yapımızı yıkmaya müteveccih tehditlere karşı aldığımız tedbirleri bu merkezleri güçlendirerek takviye ediyoruz. 330 aile destek merkezi sayımızı 656’ya 47 sosyal el birliği merkezini 116’ya çıkarıyoruz. Önceliği şarki ve güneydoğu Anadolu’yu veriyoruz. 1.2 milyar liralık gerçek ayırdık. Sınır Dışı operasyonlara iftira atan Tabipler Birliği Başkanı ile ait şiddet harekete geçmiştir. Gerekirse kanuni düzenlemeye bu ismin dahi değiştirilmesini sağlayacağız. Ülkesine ve ordusuna alçakça iftira eden şahsın başındaki Türk’le ile başlamasının milletin rastgele ferdini huzursuz ettiğine inanıyorum. Bu çerçevede ilgilendiren bakanlarımıza Tabipler Birliği başta olmak üzere çığır örgütlerinde yıpranmamış yapıya geçilmesine müteveccih mevzuat çalışmalarının hızlandırması talimatı verdik. Yıldırı örgütü destekçileri buralardan temizleyerek bu yapıları kuruluş amaçlarına akla yatkın faaliyetlere yoğunlaştırmakta kararlıyız.”

Share: