Prof. Dr. Arıca: “Aronya hem kestanecik büyümesine hem tensel gücü tasarruf etmek için kullanılabilir”

– Prof. Dr. Arıca: “Aronya hem prostat büyümesine hem tensel gücü tasarruf etmek üzere kullanılabilir”

YALOVA – Yalova Üniversitesi Rektör Yardımcısı ve Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Vefik Arıca, “Aronya hem kestanecik büyümesine hem seksüel gücü tezyit etmek üzere kullanılabilir” dedi.

Prof. Dr. Vefik Arıca, aronyanın ABD’deki eskimemiş ayrımsız araştırmaya göre sağlık açısından kullanılmamış faydalarının ortaya çıkarıldığını söyledi. Aronya meyvesinin dünyada ve Türkiye’üstelik ağırbaşlı benzeri şekilde kullanımı olduğuna dikkati calip Prof. Dr. Arıca, “Aronya çokça akva bire bir antioksidan. Vücudumuzda aronyayı aldığımız devir tüm toksinleri ferah ferah atabiliyoruz. Çok kuvvetli bire bir antioksidan olduğu biliniyor ve bu müdellel aynı durumda” diye konuştu.

Aronya ile ilişkin yapılan araştırmalara da değinen Prof. Dr. Arıca, “Son çıkan yayınlar türkçesi bizi da şaşırttı. Akıbet Amerika Mürekkep Devletleri’nde yapılan yayına göre, hele 50 gözyaşı üzeri kestanecik büyümelerinde çok çalışkan geldiği, özellikle uşak ve taze bayanlarda seksüel aktiviteyi artırdığına dair bilgiler gelmekte. Özelikle Türkiye’de ağır sıklet bire bir şekilde üretilen ve Yalova’nın de coğrafi işaretli meyvesi olan aronya hem kestanecik büyümesine hem cinsî gücü bırakmak için kullanılabilir” ifadesini kullandı.

Share: