Polisler ve öğrenciler bağımlılığa “Abes Sandalye” oyunuyla dikkat çekti

Çorum’da hayta geçirilen proje çerçevesinde sahnelenen “Boş Iskemle” isimli temsil oyunuyla suça ve sokağa sürüklenen füru, eş içi bildirişim, konu bağımlılığı ve sonuçları, sakıncasız genel ağ kullanımı ve mektup sevgisine ilgi çekildi.

Son yıllarda büyüklük genelinde suça sürüklenen çocukların sayısının artması üstüne harekete geçen Çorum Emniyet Müdürlüğü emsal benzeri projeye imza attı. Polis Güçleri Memuru Burhan Efteli marifetiyle yazılan “Abes Iskemle” adlı tiyatro oyunu ile suça, sokağa sürüklenen kollar, ev içi iletişim, yön bağımlılığı ve sonuçları, sakıncasız internet kullanımı ve mektup sevgisinin önemine özen çekildi. Yönetmenliğini Mahmut Atalay Gençlik Merkezi’nden Baylan Mumcu’nun yaptığı, iki perdeden oluşan fars ve hazin tarzındaki oyunda Toplum Destekli Polis Güçleri Idarehane Müdürlüğü ve Eti Üniversitesi öğrencileri alengir aldı.

Halkın ve öğrencilerin kilolu rabıt gösterdiği ve ilgiyle izlenen oyunda gelişen teknolojiyle gelişigüzel ortaya sâdır ocak içi iletişimsizliğe dikkat çekildi. Bunun sonucunda sokağa sürüklenen ve esrar tacirlerinin ağına düşen liseli gençlerin başlarından geçenler ve biberli sonlarının anlatıldığı oyun iri gusto topladı. – ÇORUM

Share: