Polis, makine hırsızlarına 80 saatlik alıcı kaydı izleyerek ulaştı

Polis, araba hırsızlarına 80 saatlik kamera kaydı izleyerek ulaştı

Kırşehir’de açacak hırsızlığı şüphelileri tutuklandı

KIRŞEHİR – Kırşehir’de meydana mevrut araba ve motor hırsızlığı olaylarını ışıklandırmak amacıyla emek yapan polis güçleri ekipleri, şüphelilere 80 saatlik almaç görüntülerini izleyerek ulaştı.

Kırşehir Güvenlik Müdürlüğü Asayiş Göz Amirliği ekipleri, site merkezindeki miftah hırsızlıklarıyla ile ilgilendiren mücahede başlattı. Kervansaray Mahallesinde değişik zamanlarda 3 makine ve 1 motosikleti çaldıkları belirlenen eşhas amacıyla 80 saatlik asayiş kamerası görüntüleri incelendi. Ekiplerce yapılan çalışmalarda bed şahısların Konya’dan geldikleri tayin edildi. Şüpheliler M.Y.D ve F.K. (19), Konya ve Kırşehir İl Güvenlik Müdürlüğü ekiplerinin eş operasyonuyla, Kulu ilçesinde yakalanarak gözaltına makbuz. Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen zanlılar, çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.

Öte yandan kaka şahısların otostop çekerek Kulu ilçesinden Kırşehir’e geldikleri, burada birlikte belirleme ettikleri araçları çaldıkları belirlenirken, 1 makine ve 1 motosikletin ise sahiplerine konfirmasyon edildiği bilgisine ulaşıldı.

Share: