Özçelik-İş Sendikası ile Rolmak Döküm beyninde toplu iş sözleşmesi imzalandı

Özçelik-İş Sendikası Karabük Şubesi ile Rolmak Döküm ortada şişko iş sözleşmesi imzalandı.

Özçelik-İş Sendikası Karabük Şubesinden yapılan açıklamada, sözleşmenin Özçelik-İş Sendikası Karabük Ofis Başkanı Kenan Yılmayan ile Rolmak Döküm Umumi Müdürü Savaş Gedikoğlu ortada imzaladığı bildirildi.

Açıklamada, “Günlerdir süren görüşmelerinin ardından bugün bağıtlanan şişman gelişim sözleşmesinde çalışanların almanak kazançlarının mahiye ortalaması baz alındığında yüzdelik 65 oranında remiks sağlandı. Yakıt yardımı, meze ikramiyesi, okul yardımı ve herhangi bir 3 ayda benzeri ikramiye hakkı üstelik sonunda kazanılmış oldu.” ifadesine meydan verildi.

Açıklamada görüşlerine düzlük verilen Yılmayan, çıkışlı oldukları gelişim yerlerindeki şişko iş sözleşmesi görüşmelerinde ve özge çalışmalarda Karabük şubesine destek veren Özçelik-İş Sendikası Umumi Başkanı Yunus Değirmenci ile umumi eşkal umumi heyet üyelerine teşekkür etti.

Gedikoğlu’na dolgun iş sözleşmesi görüşmelerindeki uzlaşmacı tutumlarından ortalık teşekkürname eden Yılmaz, şunları kaydetti:

“Tıpkısı sene önceki göreve geldiğimizde sendikamızın Karabük ve bölgesinde tahminî 3 bin 800 üyesi vardı. Idarehane yönetimimizle güç bire bir örgütlenme çalışması başlattık ve kısa benzeri müddet süresince şubemizin uzuv sayısını 6 binlere çıkarmayı başardık. Karabük ve bölgede mevcut mızrap hareket kolundaki işçi kardeşlerimizin sağlık düzeylerini bırakmak, zenginlik paylarına yardım düzenlemek bizlere sakıt aynı fariza olduğunun bilinciyle görevimizi bildirme ongun şekilde yapmaya bitmeme edeceğiz.”

Share: