Otomobilin üstünde site yolcuğu yaptı, gören ayrımsız daha baktı

Bursa’yı ziyarete mevrut Alman gezmen ülkesinin plakası mevcut aracının üzerinde şehir turu attı. Görenler gözlerine inanamadı.

Bursa yollarında Alman plakalı ara bulucu gören vatandaşlar balaban sangılık yaşadı. Otomobilin üzerindeki pırtı konulan bölüme sâdır Alman gezmen bu şekilde kent merkezinde cevelan attı. Turisti gören vatandaşlar balaban sangılık yaşadı. Alman gezmen vatandaşların alık bakışları beyninde kent merkezinde mufassal süre turladıktan bilahare Tophane meydanında bulunan polisin uyarısı sonucu aracın üzerinden indi.

Şehir merkezinde volta atan Alman plakalı araçların Macaristan’ın başkenti Budapeşte’de start düzlük ‘Tuna’dan Orhun’a İpek Yolu Rallisi’ üzere Bursa’da olduğu öğrenildi.

Macaristan’ın başkenti Budapeşte’de Gül Ata Türbesi’nden start kayran Tuna’dan Orhun’a İpek Yolu Rallisi, Doğu Mağrip Ülfet ve Hazar Rallisi Derneği Başkanı Nadir Serin’in öncülüğünde ‘Tuna Nehri’ni takiben’ sırasıyla Sırbistan ve Bulgaristan üzerinden Balkanlar etabını tamamlayarak, Türkiye’ye methal yaptı. İpek Yolu’nun son durağı olan 2022 Türk Dünyası Kültür Başkenti Bursa’ya vasıl ralli ekibi, Bursa startı amacıyla tarihi uray binası önünde buluştu. Yarışmacılar; elan sonra sırasıyla Eskişehir, Ankara, Tokat, Kalabalık, Trabzon, Rize ve Artvin’e varacak. İpek yolu rallisi, Gürcistan ve Azerbaycan üzerinden Kazakistan ve Özbekistan’ın geçilmesi ile Kırgızistan’da akıbet bulacak. – BURSA

Share: