Osmaniyeli Esnaf: “Hdp’nin Kapısına CHP Gitmiş Olsaydı Şimdiye Bateri Zurnalar Çalıyordu Bütün Kanallarda”

Osmaniyeli esnaf İhsan Cantorun, esnaf ziyareti eden Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) heyetine “Daha Çok insanlar çağ alamaz kuzuluk geldi. 40 kesir almanak esnafım, son 3 yıl haricinde bu akıbet 1 yılın süresince siftah etmeden dükkan kapattığımı bilmem” diye niteleyerek soylu erki krize ilgi çekti. AKP’nin kanunuesasi değişikliği için HDP’ye yaptığı ziyareti anımsatan Cantorun, “HDP’nin kapısına geçmiş gitmedin mi? Şayet CHP gitmiş olsaydı veya başka partilerden biri şimdiye davul zurnalar çalıyordu hep kanallarda” dedi.

Müstakil Türkiye Partisi Genel Başbuğ Yardımcısı Ömer Eyercioğlu, MYK üyeleri ve Osmaniye İl Örgütü yöneticileriyle alay malay Osmaniye’da esnaf ziyareti yaptı. Esnaf İhsan Cantorun, pahalılıktan yakınarak şunları söyledi:

“Esnafız, geziyorsunuz görüyorsunuz enflasyon, sıkıntı… Imdi insanlar soluk alamaz hale geldi. 40 küsur almanak esnafım elan şu 3 yıl haricinde bu sonuç 1 yılın ortamında siftah etmeden dükkan kapattığımı bilmem. Asıl söylüyorum bak. Daha Çok bunlar yani gözle görünür halde. Bir de demincek çıkacak diyor kim bana, yahu bazen kandırıyorsun kardeş, ‘ 2023 üstelik enflasyonu sıfıra çekeceğiz ucuzluğu getireceğiz’. Getirdin da önüne taş koyan mı var? Niçin getirmedin? Bakı yapacaktın, değer indirecektin birtakım kandırıyorsun ya, çocuğu mu kandırıyorsun?

“HDP’YE APAYRI PARTİLER GİTSEYDİ KANALLAR DAVUL ZURNA ÇALARDI

Allah bu millete akıl fikir versin. Ben sizin üzere demiyorum ben güzel güzel mütekellim bire bir insanım. HDP ‘nin kapısına esbak gitmedin mi? Eğer CHP gitmiş olsaydı yahut değişik partilerden biri şimdiye bateri zurnalar çalıyordu bütün kanallarda. Kanunu sen çıkarıyorsun istediğini yapıyorsun iki dudağının arasında. Sen çıktın dedin kim ‘senin bu güçlü hayatın neye tutkun Cumhurbaşkanım’ diyor, soruyor spiker, diyor ki ‘manda yoğurdu efendim Medine hurması bilmem Anzer balı yiyorum’. Vatandaş şimdi aynı yumurta alamıyor evine.”

Share: