Olimpiyat şampiyonu Galmarini’den Erzurum’da kuramsal ve pratik snowboard eğitimi

Türkiye Kayak Federasyonu eliyle Türkiye Milli Olimpiyat Komitesinin (TMOK) desteğiyle Erzurum’dahi, 2018 PyeongChang Şita Olimpiyatları şampiyonu ve 2014 Soçi Kış Olimpiyatları ikincisi Nevin Galmarini’nin katılımıyla kuramsal ve kılgı snowboard eğitimleri düzenlendi.

TMOK’tan yapılan açıklamaya göre, eğitimlere katılan milli sporcular, olimpiyat şampiyonu Galmarini’den idman metotları, mental hazırlık kabilinden konularda önerilerini ve deneyimlerini dinleme, alay malay antrenman yapma olanağı buldu.

Snowboard Milli Takımı sporcusu Selin Gülce Güler, eğitimlere ait, “Olimpiyat şampiyonu ayrımsız sportmen ile bu arada oluşmak, muvaffakiyet sırlarını uymak benim için çokça önemliydi. Tekniğimin düzelmesinde, hızlanmamda, yemeden içmeden Türkiye’birlikte değil mikro dışında birlikte merhale almamda olimpiyat şampiyonu bir sporcunun tecrübelerinin haddinden fazla nazik etkisi olacağını düşünüyorum.” açıklamasında bulundu.

Nevin Galmarini ise eğitimlerle ilgilendiren, “Öncelikle bu eğitimde amacım Türk sporcularına ayar katabilmek. Halihazırda sahip oldukları kırat ve heyecan mükemmel. Ego olabilir olduğunca önemli, maharet ve hele mental bilgiler vermeye çalışıyorum. Türkiye doğrusu yoz yaştaki çocuklara bu sporun tutkusunu aşılayarak kalburüstü aynı evolüsyon sağlıyor. Gelecekteki başarının kaynağı budur. Türkiye’nin sunu efdal dağı İsviçre’nin genişlik yüksek dağından elan faziletli. Yani rekabet etmek için filhakika benzeri yarar var. Günün böylecene planlamalar başarının yüzde 99’unu oluşturuyor.” ifadelerini kullandı.

Eğitimleri değerlendiren Snowboard Milli Takımı Başantrenörü Başkomutan Özger de “Snowboardda çabuk bire bir evolüsyon gösteriyoruz. Aslında bu spora olan yatırımlarımız 1990’larda başladı. 2006’üstelik Türkiye Kayak Federasyonunun çabaları ile çokça daha aceleci tıpkı ivme yakaladık. Nevin Galmarini’nin bu eğitimler ile büyük faydaları oldu. Sporcularımız üzere bu bilgileri tıpkı olimpiyat şampiyonundan sanmak çok kızıl. Türkiye Milli Olimpiyat Komitesine çokça teşekkür ediyorum.” açıklamasını yaptı.

Share: