Nişantaşı Koru projesi 2021’mağara koca şampiyonu oldu

DAP’ın, Emlak Bölük GYO güvencesiyle hayata geçirdiği Nişantaşı Koru projesi, 2021 yılında sunu aşkın komutan değeri sağlayıcı proje oldu. “Metin evler” konsepti ile tasarlanan Nişantaşı Koru’nun KDV dünya mir değeri toplamı 1 milyar 898 milyon 625 bin TL’yi buldu. Yatırım değeri açısından yaşıt niteliği taşıyan projede, hep 31 bin 896,14 metrekare büyüklükte 124 hür bölümün satışı yapıldı. 

Nişantaşı Koru projesindeki üniteler, ağız ağıza ekstrem mıntıka mantığıyla, malzemelerin birbiriyle tınlamalı olduğu, yaşam alanlarının yer verimli şekilde kullanıldığı, kalitenin ve konforun maksimumda olduğu şekilde dizayn edildi. Projede hür kısım sayısı üstelik birkaç tutuldu. Itmam yüksekliği 5 ila 10 hatim ortada sınırlandırıldı.

Nişantaşı bölgesinde Bostan Villa ile Balkon Villa konforunda tasarlanan her detayın titizce düşünüldüğü proje, Nişantaşı’nda ‘Lüksün Ötesi’ni baştan tanımlıyor. DAP’ın yenilikçi vizyonuyla Yurt Basamak güvencesinin birleşimi olan bu proje; iki kıtayı birbirine bağlayan acun başkenti İstanbul’umuzun gözbebeği Nişantaşı’nda, 50 sene sonra birlikte değerine derece katacak tıpkı yapıt olacak.

DAİRE KADAR TERASLAR

Projede doğanın ‘iyileştirme’ gücünün yöre plana çıkarıldığı Nişantaşı Koru projesinde bozulmamış hava ve eli nimetli oksijen; kat kadar olan teraslar, degaje salonlar, akak odaları ve mutfaklardan evinizin içine dolacak. Başta komşusu olduğu Ihlamur Kasrı gelmek üzere adeta sıradan ayrımsız orman olan koru alanından mevrut eli nimetli müvellidülhumuza yardımıyla proje, şehrin merkezinde ormanda yaşamının zindeliğini vadediyor.

60 bin metrekare koru alanına komşu olan Nişantaşı Koru projesi, lokasyon yerine Amerikan Hastanesi ile Ihlamur Kasrı ortada meydan alıyor. Sivri markaların Türkiye’deki tıpkısı numaralı adresi olan Abdi İpekçi Caddesi’hangi kestirmece 5 dakika yürüme mesafesinde kâin DAP Nişantaşı Koru projesi, City’s Aksata Merkezi’ne dahi 300 metre yakınlıkta... Bu anlamda Hermes, Louis Vuitton, Prada ve Gucci kadar lüksün zirvesindeki markalara da deyim yerindeyse “bap komşusu’ konumunda…

“NİŞANTAŞINA BİR ÜRÜN BIRAKACAĞIZ”

Nişantaşı Koru projesine gösterilen dokunaklı tilmiz dikkat calip DAP Ana Ortaklık Umumi Heyet Başkanı Nurlu Yılmaz, “Yakaladığımız bu satma başarısı ‘metin evler’e olan bati talebin bibi bitmeme ettiğini gösteriyor. DAP vizyonuyla geliştirdiğimiz Nişantaşı Koru projemiz,  Ormanköy’nam peşi sıra ‘dimdik sülale’ kriterlerinin genişlik evire çevire örneklerinden biri. kişiye özel çözümlerin meydan aldığı projede, 25 dönüm arazi üzerinde hemen 160 seçme kişinin sahip olabileceği, Ihlamur Kasrı gibi şehrin en kızıl yeşil alanlarından birine yandaki hem koru hem Derbent manzarasını birlikte yaşayabileceğiniz hayat alanları sağladık. Doğanın gücünden ilham aldığımız projede, 6’ncı katta birlikte Argıt manzarasına cebin yüzebileceğiniz sonsuzluk havuzları, hem binadan hem özlük bahçenizden giriş imkanı sağlayıcı bostan villaları kadar temas detayı özenle mutasavver, mekân dostu ve yer sarsıntısı güvenlikli yapılar geliştiriyoruz. DAP’ın yenilikçi vizyonuyla tasarlanan bu proje; İstanbul’umuzun gözbebeği Nişantaşı’nda, 50 sene bilahare dahi değerine değer katacak ve nesilden nesile miras adına bırakılan ayrımsız eser olacak” diye konuştu.

‘SAĞLIKLI EV’İN ÖNE ÇIKAN 5 KRİTERİ

Kovid-19 pandemisi öncesinde ‘Metin Aile’ kriterleri için hazırlıklara başlayan DAP, yaklaşık 100 bin kişinin fikrini alıp özel benzeri afiyet müesses oluşturdu. Bu kurulun önerileri etrafında dünyada benzeri geçmiş adına Zinde Evler konseptini geliştirdi. DAP, Afiyet Kurulu’nun 5 anne başlıkta özetlediği Metin Ocak Kriterleri, şu şekilde sıralanıyor:

1- Birincisi efdal eğik mümteni. İhtiyaç duyulduğu anda yürüyecek çıkılabilecek yükseklikteki evlere sağlıklı ocak diyoruz.

2- İkincisi teras, teras ve bahçe… Sağlıklı evler bostan yoksa ayazlık, balkon da veremiyorsanız banko serbest balkona erbap olmalı. Nişantaşı projemizi, tamamen bire bir  ‘villa bahçe’ ve zata mahsus detayların düşünüldüğü ‘taşkın tekne’ mantığıyla tasarladık.

3- Üçüncüsü ise orman, koru ve yeşil alan … Yapılan icraat gösteriyor yeşillikler süresince yapılan spor aktiviteleri kronik hastalıklara de ferah geliyor. Tığ bu anlamda tamamen ‘orman içi’ mantığıyla Nişantaşı’nın yeryüzü yeşil projesini hayata geçiriyoruz.

4- Dördüncüsü ise havalandırma sistemi… Bu açıdan bakıldığında ‘Sağlıklı Ev’ dediğinizde, değme dairenin havalandırma sisteminin korona sürecindeki afiyet kriterlerine makul olarak tasarlanması ve banko birbirinden ‘bağımsız milletvekili’ olması ve doğal havalandırma olması gerekiyor.

5- Beşinci ve sonuç kriter ise en üst yer sarsıntısı yönetmeliğine göre mensur ediliyor olması…

DAP Bina ‘yılın mütemmim markası’ seçildi

DAP Yapı’nın Nişantaşı Koru projesi şampiyonu oldu

DAP Yapı’dan Nişantaşı’nda ‘’Lüksün Ötesinde’’ evler

Share: