Nazır Soylu açıkladı… Osmaniye’de “Kökünü Kurutma Operasyonu”: 130 denetleme

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Osmaniye’dahi zaman sabah planlı Kökünü Kurutma Operasyonu’nda 130 maden satıcısının gözaltına alındığını açıkladı.

Icra Vekili Aristokrat, Osmaniye Güvenlik Müdürlüğü Bilgi Teknolojileri ve Enformasyon Idarehane Müdürlüğünde “Kökünü Kurutma Operasyonu”yla ilgilendiren açıklamalarda bulundu.

4 maaş maharet strateji sonucu sonrasında operasyonun yapıldığını tamlayan Icra Vekili Aristokrat, “Zaman sabahleyin Osmaniye Başsavcılığımızla koordinasyonlu gerçekleşen adını Kökünü Kurutma adına nitelendirdiğimiz operasyonları elan evvel 18 ilde birlikte düzenlenen bire bir şekilde gerçekleştirildi. Bugün 19. toprak olan Osmaniye’de gerçekleştirebildiğimiz, 430 alp güvenlik güvenlik gücümüzün, polis teşkilatımızın katıldığı ayrıca helikopterimiz, dronlarımız ve gene uyuşturucu köpeğinin katıldığı Osmaniye’da Kökünü Kurutma Operasyonunu gerçekleştirdik. Bu operasyonun asıl amacı. Planlı yani projeli bire bir şekilde, başsavcılık koordinasyonunda tahminî 4 aydır beceri izleme ve özge takip birimlerimizin yapmış olduğu faaliyetler sonucunda bu sabahleyin itibarıyla metal satıcılarını yakalamaktı. Hedefimiz 138 kişiydi, 130 metal satıcısı sabahleyin 5’te başlayan faaliyetler çerçevesinde saat 07.00 bakımından gözaltına alınmışlardır. 8 kişinin ise arama çalışmaları, denetim çalışmaları güvenlik teşkilatımızca sürdürülmektedir. Milletimiz bayındır olsun. 24 saat doğrudan yargıyla, inanma ve güllabi güçlerimizle olan bu mücadelemiz bitmeme etmektedir” dedi.

“Tarihimizin bildirme hayatiyetli operasyonlarını sürdürüyoruz”

Gençleri ve vatandaşları bu illete yaymak isteyenlere okazyon vermeyeceklerine değinen Icra Vekili Soylu, “Tarihimizin dinamik operasyonlarını sürdürerek ana bakımından dünya coğrafyalarında bu işle başa çıkılamaması sebebiyle erkin bırakılmasının ayn yumulmasına aldırmadan sınırlarımızdan uyuşturucunun girmesini, gençlerimize musallat olmasına ve bu konuda ati nesillerimizin yıldırma altında bırakılmasın cevaz etmeyeceğiz” diye niteleyerek konuştu.

Vekil Soylu akıbet kendisine, “Bilcümle gelişigüzel yapılan tıpkısı mücadeledir ve bu mücadeleyi sonuna büyüklüğünde inşallah hep birlikte sürdüreceğiz. Allah yardımcımız olsun. Ben operasyona katılan hep ekiplere, hep itimat personel teşkilatımıza, Osmaniye Başsavcılığımıza ve ayrımsız devir itimat genel müdürümüze, kat başkanlığımıza, Osmaniye Güven Müdürlüğümüze uyuşturucu birimlerimize çokça teşekkürname ediyorum” dedi. – OSMANİYE

Share: