NAZIR BOZDAĞ BİDEN’DAN MACRON’A 7 DÜVEL 2023’E KİLİTLENDİ

Doğruluk Bakanı Bekir Bozdağ, Gaziantep’te DOĞRU Öğür Genişletilmiş İl Danışma Kurulu Toplantısı’na katıldı. Programa, Bakan Bozdağ’ın birlikte, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Delimsirek, milletvekilleri, ilçe uray başkanları ve haddinden fazla sayıda partili bile katıldı.

Burada yaptığı konuşmada muhalefeti eleştiren Bozdağ, AK Tümen’nin her alanda Türkiye’nin gelişmesi üzere konkre adımlar attığını muhalefetin ise, toplanıp toplanıp dağıldığını söyledi. Türk milletinin ayda bir defa toplanıp birbirlerine kemirmek ağırlama edip dağılanlara değil, her kabineden sonraları nazik tıpkı proje açıklayıp milletin sorunlarını çözen Recep Tayyip Erdoğan’a destek vereceğini kaydeden Bozdağ, Biz Türkiye’üstelik asrın arz iri göz projesini başlatıyoruz. 250 bin mahdut gelirli vatandaşımıza icar öder kabil bölük sahibi olması amacıyla proje yapıyoruz. Tığ bu projelere çalışırken 7’li masa güruh üzerine güruh yapıyor. Biz 5.5 milyon vatandaşımızın 2 bin TL altındaki borçlarından kurtulması üzere çalışırken, bunlar ayda aynı toplanıp birbirlerine yemek ağırlama etmekle meşguller. Tığ milyonlarca ortaöğretim öğrencisinin kitaplarını masalarına bırakırken, bunlar daima birbirlerini ziyaretle meşguller. Tığ bu ülkenin temas alanda gelişmesi üzere somut adımlar atarken, bunlar toplanıp toplanıp dağılıyorlar. Bu aziz ulus toplanıp toplanıp birbirlerine aşındırmak ikram yazar dağılanlara mı dua yazar destek verecek yoksa gelişigüzel kabineden sonra iri bire bir proje açıklayıp milletin sorunlarını çözen cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a mı bindi verecek. Bunların kendilerine da hayrı bulunmayan. Kendine hayrı olmayanın memlekete hayrı evet mu Reisicumhur adaylarını belirleyemiyorlar. Aman yıpranır diyorlar. Filhakika kendiniz yıpratıyorsunuz. Adı geçenlerin hepsini 7’li masa paspasa çeviriyor. Tartışmaları başlatıp yıpratıyorlar. Buradan net bir şekilde ikna etmek isterim. Bu 7’li masa Türkiye’yi yönetmeye hevesli tıpkı reisicumhur adayı aramıyor. Bunlar 7 kayyum veya vasi ne dersek diyelim. Yönetimine irade gösterecek, kendilerine tabi olacak ve kendilerine karşı egemenlik erliğini kabul edecek birini arıyorlar dedi.

‘ŞİMDİDEN PROTOKOL İMZALAYACAĞIZ DİYORLAR’

Bakan Bozdağ, 7’li masanın şimdiden protokol imzalayacağını, yani adayın anayasayı değil o protokolü temel alacağını söyledi.

İktidara geldiklerine yasaları değil o sözleşmeye akıllıca aynı dalavere olacağını dile getiren Bozdağ, Şimdiden protokol imzalayacağız diyorlar. Hangi yetkileri devir edecek, hangisini devretmeyecek. Yani anayasanın yasalarının koymadığı sınırları mugayir ayrımsız şekilde namzet yapacakları kişinin önüne koyacaklar, namzetlik sürecinden evvel imza altına alacaklar. Reisicumhur adayı ile uyuşma yapacaklar. İktidara gelince kanunuesasi ve yasaları değil o sözleşmeyi akıllıca bir idare yapacaklar. Biz anayasayı ayrımsız kenara mı bırakacağız. Ülkeyi kim yönetecek. Cumhurbaşkanlığı işleyen emanet mi yoksa 7’li masanın etrafında oturan liderler mi Türkiye ile ait kararları kim algı. Söz Temsili Biden ile görüşürken, ‘Biden bana böyle’ dedi ego hangi diyeyim diye niteleyerek telefonla mı soracak İradesi olmayanın iktidarı olanaksız. Demin sarkık, 7’li masanın ferman erliğini kabul edecek tıpkısı aday arıyorlar. Ego buradan söylüyorum. Aziz Türk milleti kayyumlar yoluyla yönetilen emirber biri ile yönetilmek istemez şeklinde konuştu.

‘TÜRKİYE SÖZÜNÜ TUTAR’

Finlandiya ve İsveç’in NATO süreci ile ilgili birlikte konuşan Bozdağ, seçkin iki ülkeye karşı iri tıpkı muvaffakiyet elde ettiklerini ve onların yıldırı örgütlerine bindi vermemesi karşılığında NATO’ya girebilmelerine ara sınav verecekleri sözünü verdiklerini hatırlattı.

Finlandiya ve İsveç’in sözünü tutma karşılığında ancak Türkiye’nin sözünü adına getireceğini anlatan Bozdağ, Finlandiya ve İsveç’e alın şişman aynı sükse elde etmişiz ve onların terör örgütlerine destek vermemesi karşılığında NATO’ya girebilmelerine vize vereceğimizi söylemişiz. Sonrasında aynı alt kurul kurup antant metni hazırlamışız. Demişiz kim sözünüzü tutarsanız, biz de sözümüzü tutarız demişiz. Şimdi NATO’ya antre süreciniz evet değil. Türkiye Nazik Millet Meclisi onaylarsa tamamlanacak demişiz. Elan Finlandiya ve İsveç Türkiye’nin iade kararı verdiği kimsenin iadesini vermedi. Peşinden şunu dedik. Şayet onlar sözlerini tutmazsa Türkiye sözünü hacim. NATO’ya antre vizesi parlamentodan çıkmaz. Tığ bu işin takipçisiyiz diyoruz. Kâh kimseler alacak operasyonu yapıyor diyerek konuştu.

‘HELALLEŞME DEĞİL HESAPLAŞMA’

CHP Genel Başkanı Eksiksizlik Kılıçdaroğlu’nun helalleşme açıklaması ile ilişkin üstelik izah işleyen Bozdağ, DÜRÜST Öğür nazik projeler işleyen partidir. Öbürlerinin projesi tehdit. Hep helalleşme diyorlar. Helalleşmeyi kazıyın altından hesaplaşma çıkacaktır. Bunları helalleşme diye ayrımsız derdi namevcut. Böyle dertleri olsa İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı konuştuğunda dur demesi lazım. Hakeza bir dertleri olsa kimseyi zılgıt etmemesi geçişsiz. İktidara gelirsek önce şu gazeteyi kapatacağız diyorlar. Derdi helalleşme olanlar düzme anketlere güvenip önüne geleni tehdit etmez. Ecdadına küfretmeyi haber zannedenler, bu ecdadın erbap olduğu değerler ile helalleşemeyeceği çokça açıktır. Seçime kadar helalleşme sloganı, seçimden bilahare hesaplaşma icraatı yapacaklar ifadelerini kullandı.

‘KILIÇDAROĞLU KAPKAÇ SİYASETİNİ TÜRKİYE’YE KAZANDIRDI’

Doğruluk Bakanı Bozdağ, Kılıçdaroğlu’nun ‘tığ söylüyoruz iktidar yapıyor’ cümlesi ile ilişik ise, öğrencilerin cesaret borçlarını iptal kararı aldıklarını fakat açıklama yapmadan Kemal Kılıçdaroğlu’nun video çekerek duyurduğunu söyledi. Ensiz gelirli vatandaşlarımın 2 bin TL’nin altında olan borçlarının tavsiyesine müteveccih karar ile ilgili birlikte kararın açıklamadan gene Kemal Kılıçdaroğlu’nun videoteyp çekerek duyurduğunu söyleyen Bozdağ buna ‘kapkaç siyaseti’ benzetmesi yaptı. Bakan Bozdağ, sözlerini şöyle tamamladı

Deminden oturmuşlar konuşuyorlar Kılıçdaroğlu birlikte biz söylüyoruz kudret yapıyor diyor. Biz öğrencilerimizin kredi borçlarını kaldırmak kararı aldık açıklamayı yapmadan bir baktık Kılıçdaroğlu videoteyp çekmiş. Ben sileceğim yüreklilik borçlarını diyor. Güçlükle gelirli vatandaşlarımızın 2 bin teklik altında olan borçlarının tavsiyesine yönelik değişmeyen almışız kararı açıklamadan Kılıçdaroğlu videoteyp çekmiş açıklıyor. Köstebekleri varmış. Hükümetin cebin teri ürettiği projeleri, birtakım kırtasiyecilik içindeki ahlak yoksunu kişiler alıp bunu hırsızlık malı yerine çalıyorlar Kılıçdaroğlu’na götürüyorlar. Bu hırsızlık malı siyaseten bile olsa arakçılık malı aktöresel midir Bunun adı kapkaç siyasetidir. Kılıçdaroğlu kapkaç siyasetini birlikte böylelikle Türkiye’ye kazandırmış oldu. Ben demin soruyorum kent hastanelerini Kılıçdaroğlu söyledi de mi yaptık. Gün Doğusu Akdeniz’de Karadeniz’dahi doğalgaz yer yağı taharri gemilerini alıp buralarda kontrol yapmayı Kılıçdaroğlu söyledi üstelik mi biz yaptık. Nükleer bati santrallerini Türkiye’ye kazandırmayı onlar mı söyledi Hızlı tren projeleriyle ülkeyi yeniden birbirine bağlamayı onlar söyledi üstelik mi biz yaptık İstanbul Hava Limanı’nı, Marmaray’ı, Avrasya Tünelini, Ağır Hükümdar Düz Köprüsünü, Çanakkale 1915’i onlar söyledi bile mi yaptık S-400 leri onlar mı söyledi Suriye’ye üç askeri harekatı yıldırı devletinin kurulmasını yıldırı koridorunun açılmasını çelmek için yapmayı onlar söyledi birlikte mi değişmeyen aldık Bunların söylediklerini yapsaydık bu projelerin hiçbiriyle tanışmamış olurduk. Türkiye’nin siyasi iktidarı hedeftedir. Aktif iktidar hedeftedir ki Türkiye’nin büyümesi önlensin. Soruyorum. Geçmiş geçim sulh atılganlık ortamı lüzumlu. Bu siyasi iktidardan müstehap. Bölgemizde siyasi istikrar dağıldı. Yaşayan iktidarlar bozuldu çağ ayn yaşı ve hicret etmek zorunda küsurat milyonlarca eş ortaya artık. Türkiye’ye üstelik saldırdılar. Gezide fayrap etmek istediler. 17-25 Antrakt ‘ta açmak istediler. 15 Temmuzda boşaltmak istediler. Muazzez milletimiz Cumhurbaşkanına cemaat çıkarak bu saldırıları boşa çıkardı. Siyasal istikrarımıza erbap geçmek ülkemize kendimize ailemize topluluk çıkmaktır. 1991 ile 2002 arasında on sene var eksiksiz dokuz hükümet müesses. Benzeri ülkede 10 yılda 9 hükümet kurulur hepsi birlikte koalisyon hükümeti tamam iki ekonomik akse yaşanır bir tane bile muhtıra görülürse o ülkede huzur, bol bolamat tamam mu Bilcümle beraber kaybettik. Altılı masa demin çıkacak bozuk Türkiye’yi vaat ediyor.

Bakan Bozdağ, konuşmalarının ardında YANLIŞSIZ Öğür’ye bakir katılan üylere rozet taktıShare: