Naim Karataş resmen namzet adayı

Seçim sürecini çabuk bir şekilde sürdüren Ulusalcı Akıntı Partisinde aday adaylıkları muhtemelen olmaya başladı. 28. dolaşma milletvekilliği namzet adaylığını açıklayan MHP Erzurum İl Başkanı Naim Karataş partililerden iri bindi gördü.

MHP Yakutiye İlçe Başkanlığının düzenlemiş olduğu “Yakutiye toprak sandık sorumluları ve mahalle temsilcileri toplantısında” MHP Genel Başkanı Dr. Azamet Bahçeli’nin talimatları doğrultusunda 28. Dönme mebusluk namzet adaylığını kamuoyuna duyuran Naim Karataş vatandaşlarca ayakta alkışlandı.

MHP Yakutiye İlçe Başkanı Sinan Çipo ve öğür yöneticileriyle alay malay vatandaşlarla bire bir araya gelen Karataş açıklamalarıyla gelişigüzel toplantıda intihap zaferi havası estirdi.

Karataş konuşmasında “Tanrı bana milletimize hizmet etme fırsatı versin. Haramdan, haksızlıktan ve hainlikten yana çıngı şüphenizin olamayacağı şahsımın dursuz duraksız yurt sevdasıyla öncü tutmasını kocaman rabbimden diliyorum. Sizlerin onayı ve desteğiyle bu bakım yarışını farklı bire bir mecrada daim olmak dileklerimden ve isteklerimden birisidir. Henüz fazla ne yapabilirim, milletim ve vatanım üzere zahir henüz gür hizmet edebilirim sevdasıyla çıkıntı olduğum bu yolun hayırlara kurgu olmasını diliyorum. Sizlerin eksilmeyen desteği ve yurt sevdası karşısında şahsıma düşen elan çok gitmek ve daha aşkın fayda bulmak olacaktır.

Bizleri bu hümayun görevde koymak isteyenlerin yüzünü kişmiri çıkarmayacağımızı şimdiden belirtir; fariza ve tartı bilinciyle devlet menfaatlerini gelişigüzel ant en üst noktada tutacağımızın altını yemek istiyorum. Tek karşı ve talih bizleri vatanımıza olan ürkmek ve sevgiden alıkoyamayacaktır. Bizler Ulusalcı Hareket Partisi mensupları olarak verilen görevi gereğince hesabına getirip Türk yurtlarında düş beslemeye, büzük ve sigorta olmaya devam edeceğiz. Namzet adaylığımın şimdiden güzel olmasını ve vatanımıza, Erzurum’umuza artağanlık katmasını dilek ediyorum” sözlerine saha verdi. – ERZURUM

Share: