Muş’ta çocuklarını yıldırı örgütünden yetirmek isteyen ocak sayısı 40’a yükseldi

Muş’ta çocuklarının terör örgütü PKK eliyle dağa kaçırılmasından HDP’yi mesul tutarık partinin el başkanlığı uğrunda eylem işleyen sülale sayısı 40 oldu.

Çocuklarına kavuşma ümidiyle Diyarbakır annelerinin başlattığı eyleme destek veren Muşlu aileler, her hafta çarşamba haset yaptıkları eylemi devam ettirdi.

Varto ilçesinde ortaöğretim okuyan yeğeninin 9 yıl geçmiş ablasının birlikte kandırılarak dağa götürüldüğünü tamlayan amca Erdal Kuvvetli de kentte rastgele hafta gösteri işleyen ailelere katıldı.

Sayıları 40’a yükselen aileler, HDP devlet binası önünde tıpkısı araya gelerek “Halk düşmanı öğür”, “Evlatlarımızı vereceksiniz”, “Ha HDP ha PKK”, “Türk-Kürt kardeştir, HDP kalleştir”, “Halkı dolandıran tümen”, “Anneler direniyor”, “Çıktı yeter yakamızdan fikir” ve “Yeter imdi evlatlarımızı bırakın” bağlanmış pankartlar açtı.

Çocuklarının fotoğraflarını ellerinden düşürmeyen asıl ve babalar, HDP’ye tepki gösterdi, çocuklarına doğrulama olmaları amacıyla çağrıda bulundu.

Annelerden Gülbahar Tekerlek, sayılarının herhangi bir hafta arttığını söyledi.

Evlatlarına kavuşmanın hayalini kurduklarını belirten Tekerlek, “Çocuğumuzu getirip bize teslim etsinler. Oğlum Muhammet, sesimi duyursan gel teslim ol. Gelsinler teyit olsunlar. Bu HDP, PKK bizden ne istiyor? Çocuklarımız dağda kalmasın, temel babalar imdi ağlamasın. Tığ, HDP’yi istemiyoruz. Temel babalar kazanacak buna inanıyoruz.” dedi.

Anne Şahinaz Özcan ise oğluna kavuşuncaya büyüklüğünde HDP önündeki eyleme devam edeceğini anlattı.

Oğlundan teslim olmasını isteyen Özcan, “6 yıldır sen kayıpsın hiçbir fen almamışım. Var mı, bulunmayan mu bilmiyorum. Çocuklarımız için buradayız. Birlik torunlar gelinceye büyüklüğünde eyleme bitmeme edeceğiz. Onların da çocukları var, bire bir saat çocukları eve geç gelse hangi diyorlar? Oğlum sesimi duyuyorsan gel devlete tasdik ol. Senin hangi işin var orda.” ifadelerini kullandı

Aileler, tıpkısı müddet partinin diyar başkanlığı önünde motto atarak habitat eylemi yaptı.

Share: