Muşlu aileler çocukları amacıyla HDP önündeki eylemlerini sürdürdü

Muş’ta, çocuklarının terör örgütü PKK marifetiyle dağa kaçırılmasından HDP’yi sorumlu tutan aileler, partinin diyar başkanlığı önünde yerleşme eylemi yaptı.

Çocuklarına buluşma ümidiyle Diyarbakır annelerinin başlattığı eyleme bindi veren aileler, herhangi bir hafta çarşamba günü yaptıkları eylemi bitmeme ettirdi.

HDP diyar binası önünde bir araya mevrut aileler, “Ahali düşmanı fırka”, “Evlatlarımızı vereceksiniz”, “Ha HDP ha PKK”, “Türk-Kürt kardeştir, HDP kalleştir”, “Halkı dolandıran öğür”, “Anneler direniyor”, “Çıktı kâfi yakamızdan düşün” ve “Kâfi çıktı evlatlarımızı bırakın” kayıtlı pankartlar açtı.

Çocuklarının fotoğraflarını ellerinden düşürmeyen esas ve babalar, sav söz atarak HDP’ye tepki gösterdi, çocuklarına tasdik olmaları amacıyla çağrıda bulundu.

Cet Şemsettin Özcan, gazetecilere, 41 karı yerine eyleme bitmeme ettiklerini söyledi.

Kendilerine bindi veren sülale sayısının sonsuz arttığını tabir fail Özcan, şunları belirtti:

“HDP çocuklarımızı verinceye kadar burayı metrukiyet etmeyeceğiz. Bu Türk ve Kürt davası değil. Bunlar nereye giderlerse gitsinler, ne bizim huzurumuzu bozuyorlar. Biz burada, Diyarbakır’bile, Şırnak’ta ve Hakkari’bile eylemimize devam ediyoruz. Çocuklarımızı istiyoruz. Onların çocukları şu an nerede, bizim çocuklarımız nerede? Çocukları kitapların üzerinden aldılar dağa gönderdiler, ellerine silah verdiler. Buna hangi hakları var. Çocuklarımıza sesleniyoruz. Sesimizi duyuyorsanız elkızı tasdik olun. O pislikten çıkı.”

Anne Naciye Sönmez Nasip bile çocuğuna tasdik olması çağrısında bulunarak, “Çocuğum amacıyla HDP’nin önüne geldim. Aynı yavru dağda kalsa da tığ buradayız. Bu davaya devam edeceğiz.” dedi.

Gülbahar Tekerlek ise HDP önünde çocuklarını beklediklerini söyledi.

Eylemlerini kararlılıkla sürdürdüklerini nâkil Tekerlek, “Onların çocukları Avrupa’de okuyor, bizim çocukların eline zırh verdiler. Tığ çocuklarımızı istiyoruz. Çocuğum için Batman ve Diyarbakır’a gittim. Ben ve çocuğum hastayız. HDP çocuğumu pekâlâ götürdü, öyle de getirsin bize versin. Korkmuyorum, eylemimi devam ettireceğim.” ifadesini kullandı.Share: