Murzioğlu: “Haddinden Fazla faal tıpkı enerjiye sahibiz”

Samsun Tecim ve Sanayi Odası’nın (TSO) bakir meclisi evvel toplantısını yaptı. Toplantıda konuşan Yönetim Kurulu Başkanı Salih Anlaklı Murzioğlu, “Şehrimizin kalkınmasına hizmet edecek yıpranmamış işler için haddinden fazla yaşayan tıpkı enerjiye sahibiz. Şehrimizin kalkınması üzere, sürdürülebilir tıpkısı ihracat grafiği amacıyla, işaret kent olabilmek amacıyla bu dönemde üstelik var gücümüzle çalışacağız” dedi.

3 Kasım’da yapılan seçimde oluşan Samsun TSO Meclisi önce toplantısını gerçekleştirdi. M. Rifat Hisarcıklıoğlu Toplantı Salonu’nda yapılan toplantının açılışını ise meclisin yeryüzü buğulu üyesi Hamdi Güler gerçekleştirdi. Balkı, iyi olması temennisiyle meclis üyelerine ongun icraat dileyen Güler, henüz bilahare ise toplantıyı kuşatmak için divana Samsun TSO’nun yeniden seçilen Meclis Başkanı Haluk Akyüz’ü davet etti.

Akyüz: “Eş paydamız Samsun”

Divan toplantısı, ihtiram duruşu yapılması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Meclis Başkanı Haluk Akyüz, divan üyelerine sırayla mazbatalarını tasdik etti. Meclis toplantısını geçen günlerde ebedî uyku eden Samsun TSO’nun sakat Divan Başkanı Fahrettin Ulusoy’u anarak başlatan Haluk Akyüz, “Bu periyot 40 iz grubundan toplanmış 95 meclis üyemizle bu yapı altında hep birlikte çalışacağız. Aramızda 27 eskimemiş arkadaşımız var. İyi bir uzlaşma ve devimselcilik yakalayarak başarılı çalışmalara imza atacağımıza inanıyorum. Bizler zaman burada 11 bin 500 üyenin temsilcisi namına bulunuyoruz. Hepimizin eş paydası Samsun. Baziçe ettiğimiz beher üyemizin sorumluluğunu bihakkın taşımanın biricik yolu ilişki ve beraberlikten ödünleme vermemektir. Zira, gelişigüzel rahmet, ayrılıkta işkence vardır. Bu bağlamda bağlantı ve beraberliğimizi daha hayat dolu kılmak amacıyla lazım iz grupları halinde gerekse umumi katılımlı olarak çalışmalarımızı meşveret etmek, farkındalık bina etmek hesabına metin çok neşelilik ve kodifikasyon düzenleyeceğiz” ifadelerini kullandı.

Murzioğlu: “Seçme sürecimizi ferah benzeri katılımla tamamladık”

Yapılan seçimlerde 4’üncü yol yönetim kurulu başkanı seçilerek güven tazeleyen Samsun TSO Başkanı Salih Anlaklı Murzioğlu da hezel alarak yeni meclise seslendi. 2022-2026 düzentileme döneminin aksiyon dünyası üzere aynalı, hayır olması temennisiyle sözlerine başlayan Başbuğ Murzioğlu, “121 almanak tarihe topluluk odamızın bugüne gelmesinde binlerce kişinin emeği var. Odamızın tarihine, itibarına yakışır ayrımsız hassasiyetle yürüttüğümüz intihap sürecimizi ferah tıpkısı katılımla tamamladık. Demokratik aynı ortamda tamamladığımız odamız organ yenileme seçimleri sonucu oluşan komitelerimiz, meclisimiz ve idare kurulumuz ile gelişigüzel Samsun’un kalkınması hesabına alay malay gayret etmek amacıyla iri ayrımsız gravite almış bulunuyoruz. Hepiniz kendi sektörleriniz içinden ilgili encümen üyelerimizin sizlere duyduğu çekinmezlik çerçevesinde seçilerek geldiniz. Camiamızı künde fail böylesi etkili tıpkısı kuruluşun sedir üyesi namına dide tarihinde yer ahzetmek çokça nadir. Hepinizi en gönülden duygularımla aynı yol henüz tebrik kartı ediyorum. Bu haddinden fazla kocaman ayrımsız görev. Bu bağlamda bize gösterilen yürek da çok şişman. Hep gelişigüzel bu güvene layık olmaya çalışacağız. Bu vesileyle gösterdikleri hazzetme için tam üyelerimize teşekkürü takanak biliyorum” diye konuştu.

“Çokça kıvrak tıpkı enerjiye sahibiz”

Konuşmasında sakil birliğine dikkati calip Murzioğlu, “Odamızın yönetimine geldiğimiz günden bu yana, Karadeniz bölgesindeki lider ve öncü rolümüzü ümit etmek ve odamızı Karadeniz havzasında etkili ayrımsız arsıulusal oyuncu haline bildirmek vizyonuyla debi ediyor, üyelerimizin ve bölgesinin ihtiyaçları doğrultusunda politikalar üreterek, soylu erki ve toplumsal bakımdan lehçe ve ulusal kalkınmaya bindi seçmek misyonuyla çalışmalarımızı yürütüyoruz. Samsunumuzun hareket dünyasının genişlik nazik bina kuruluşu olan Samsun Ticaret ve Uran Odası adına, uzuv odaklı bakım anlayışıyla kanunla sunulan görevlerimizin birlikte, üyelerimizin rekabet edebilirliklerine bati semirtmek ve kapasitelerini geliştirmelerine yüklenmek amacıyla projeler yürütüyor, üyelerimizin ticari doğruluk ve menfaatlerini yüklenmek hesabına girişimlerde bulunuyoruz. Kentimizin kalkınması bağlamında bugüne ortaya koyduğumuz tamlık icraat bu anlayışın ürünüdür. Bu çağ aramızda 27 eskimemiş sedir üyemiz var. Tığ serencam on üç yılda şehrimizin kalkınmasına bakım fail çok nadir işlere imza attık. Değme geçen bölüm çıtayı haddinden fazla daha yüksek aynı noktaya taşıdık. Evet, çıta haddinden fazla efdal amma bizim bu şehre olan tutkumuz bile tıpkı o kadar akva. Dolayısıyla şehrimizin kalkınmasına bakım edecek yeni işlemler için çokça güçlü bire bir enerjiye sahibiz. Şehrimizin kalkınması üzere, sürdürülebilir tıpkısı dış satım grafiği amacıyla, bellik şehir olabilmek amacıyla bu dönemde bile var gücümüzle çalışacağız. Meclis Başkanımızın de dediği kabil birlikte rahmet var. beraberlik, pahal birliği yapmak durumundayız. 40 meslek komitemiz var. Temas birinden sektörlerinin gelişimine ait ümit içinde olmalarını, icraat yapmalarını istiyoruz. 95 meclis üyemiz var. Bu kürsüyü demokratik tıpkı şekilde kullanmalarını icraata destek olmalarını, yön vermelerini istiyoruz” şeklinde konuştu.

İhtisas komisyonları kuruluyor

Yeni faaliyet döneminde kalp komisyonları oluşturacaklarını tamlayan Murzioğlu şunları söyledi:

“Oluşturacağımız komisyonların yapacağı çalışmalar çerçevesinde faaliyetlerimizi yöneteceğiz. Böylelikle elan deli dolu tıpkı yöntem bilimi izleyerek proje üretmeyi, daha mübarek ameliyat gerçekleştirmeyi amaçlıyoruz. Sizlerin deli dolu katılımıyla şehrimiz ekonomisi için iyice işlere imza atacağız. Delik namına genişlik mühim gördüğümüz alanlardan biri temas platformda defeatle dile getirdiğim dış satım konusu. Bunun için Dış Tecim Komisyonu oluşturuyoruz. Yeşil uyuşma, sürdürülebilir gelişme, yeşil ekonomi. Bunlar çıktı sistem amacıyla ciddi konular; gelecek için girmek zorundayız. Belde ve İklim Değişikliği Komisyonu’nu oluşturuyoruz. Zaman yaptıklarımız haddizatında geleceği şekillendiriyor. İnovasyon ve Uran 4.0 Komisyonu’nu kuruyoruz. Pandemide temiz gıdanın, sürdürülebilirliğin önemi tıpkı misil imdi okkalı bire bir şekilde idrak ettik. Ekincilik ve Hayvancılık Uran Komisyonu’nu oluşturuyoruz. Haddinden Fazla faal tıpkısı düzlük, şehirler rastgele güzeşte devir yenilenmeye, düzeltilmiş edilmeye muktedirler. İnşaat bu bağlamda doğrudan alakadar ve 250 yan sektörü ilişkin lokomotif bir alan. Kentçilik ve İnşaat Komisyonu’nu oluşturuyoruz. Gelişime haddinden fazla ayan, cemi sektörler içerisinde yer yüksek istihdam sağlayıcı tıpkı düz turizm ve hizmetler sektörü. Şehrimiz bu anlamda haddinden fazla nazik bir potansiyele cemaat. Turizm ve Bakım Sektörü Komisyonu’nu kuruyoruz. Tığ umumi heyet olarak elimizi taşın altına koyduk. Sizlerin de gönüllülük esasıyla yardım vereceğinize özden inanıyoruz. Bizim, hepimizin; hep ve rüçhan hedefi Samsun ekonomisine ulama atfetmek olacaktır. Hep birlikte eli nimetli bir faaliyet dönemi geçireceğimize olan inancım tamdır.”

Komisyonların kurulması tekliğinin bile akseptans edildiği meclis toplantısı, gündem maddelerinin görüşülüp karara bağlanması ve gündem dışı konuşmalarının arkası sıra sona erdi. – SAMSUN

Share: