Muğla’da kaybolan kişinin öldürüldüğü iddiasına ilişkin 3 keleş tutuklandı

Muğla’bile 13 yıl evvel kaybolan Hezel Boğa’un öldürüldüğü iddiası üzerine başlatılan anket kapsamında gözaltına alınan 3 berbat tutuklandı.

Denizli Güvenlik Müdürlüğü Kıya Çağ Amirliği ekiplerince İstanbul’bile televizyon stüdyosunda gözaltına alınan V.T, (52) ve K.T. (48) ile Denizli’de yakalanan K.B’nin (35) emniyetteki işlemi tamamlandı.

Zanlılar, alçak güvenlik önlemleri altında adliyeye gönderildi.

Tosun’u tabancayla öldürdüğü müstakbel sürülen kaba V.T, adliyeye götürülürken basın mensuplarının “Cinayeti hastalık işlediniz?” şeklindeki sorusuna, “Sizin sorularınıza verecek cevabım namevcut. Müstelzim yerlere yanıt verdim. Eşimi ölene kadar seviyorum.” yanıtını verdi.

Şüpheliler çıkarıldıkları hakimlikçe tutuklandı.

Cinayeti işlediğini kabul etti

Kayıp Kele’un hisse senedi arkadaşı V.T’nin ifadesinde cinayeti işlediğini itiraf ettiği belirtildi.

V.T’nin antrparantez, eşi K.T. ile öldürülen Küçümseme Kele arasındaki ilişkiyi öğrendiğini, Kele’un kendisini öldürmesinden korktuğu üzere inşaata çağırıp tabancayla vurduğunu, henüz bilahare de bire bir araziye eşi ve kayınbiraderiyle alay malay gömdüklerini söylediği kaydedildi.

Ceset arama çalışmaları sonlandırıldı

K.T’nin, Hezel Boğa’un kocası tarafından öldürüldüğünü ve cesedinin Muğla’nın Reze ilçesindeki araziye gömüldüğüne yönelik ifadesi üstüne, Kozağaç Mahallesi’ndeki Hazankuyu mevkisinde başlatılan ceset kontrol çalışmalarına serencam verildi.

Aramalarda seçkin madde bulunamadı.

2019’birlikte bölgede kemik parçaları bulunmuş

Jandarmanın araştırması sonucu, bölgede 2019’de eş kemiği parçalarının bulunduğu, yapılan soruşturmadan sonuç alınamadığı ve kemik parçalarının kimsesizler mezarlığına gömüldüğü belirleme edildi.

Kemik parçaları, DNA incelemesi amacıyla mezardan çıkartılarak Adli Tıp Kurumuna gönderildi.

???????- Olay

Denizli’nin Çameli ilçesindeki evinden 2009’de ayrılarak Muğla’nın Reze ilçesine çalışmaya revan ve kendisinden bire bir daha veri alınamayan Saraka Kele’un yakınları kayıp başvurusunda bulunmuş, aradan güzeşte sürede akıbet alınamamıştı.

Bir televizyon programına katılan Küçümseme Kele’un aksiyon arkadaşı V.T’nin (52) eşi K.T. (48), Tosun’un kocası tarafından öldürüldüğünü, cesedinin Reze ilçesindeki araziye gömüldüğünü söylemişti.

Polis ekipleri, V.T. ile K.T’yi İstanbul’daki monitör stüdyosunda gözaltına almıştı. K.T’nin ifadesi konusunda, erkek kardeşi K.B. dahi (35) Denizli’birlikte yakalanmıştı.

K.T. ve K.B’nin ifadeleri üstüne 26 Kasım’de Reze ilçesine kapalı Kozağaç Mahallesi’ndeki Hazankuyu mevkisinde aksiyon makineleri ve dedektör kapik sebebiyle arama çalışması başlatılmıştı.

Share: