Muğla’da kaybolan kişinin öldürüldüğü iddiasına ilişkin 3 dalavereli adliyede

Muğla’da 13 sene önce kaybolan Küçümseme Tosun’un öldürüldüğü iddiası üstüne başlatılan sormaca kapsamında gözaltına alınan 3 keleş, Denizli’üstelik adliyeye irsal edildi.

Denizli Güven Müdürlüğü Kıya Fasıl Amirliği ekiplerince İstanbul’da göstergeç stüdyosunda gözaltına alınan V.T, (52) ve K.T. (48) ile Denizli’dahi yakalanan K.B’nin (35) emniyetteki işlemi tamamlandı.

Zanlılar, kırıcı asayiş önlemleri altında adliyeye gönderildi.

Tosun’u tabancayla öldürdüğü istikbal sürülen suratsız V.T, adliyeye götürülürken matbuat mensuplarının “Cinayeti hastalık işlediniz?” şeklindeki sorusuna, “Sizin sorularınıza verecek cevabım yok. Gereken yerlere yanıt verdim. Eşimi ölene büyüklüğünde seviyorum.” yanıtını verdi.

Ceset arama çalışmaları sonlandırıldı

K.T’nin, Saraka Tosun’un kocası marifetiyle öldürüldüğünü ve cesedinin Muğla’nın Menteşe ilçesindeki araziye gömüldüğüne müteveccih ifadesi konusunda, Kozağaç Mahallesi’ndeki Hazankuyu mevkisinde başlatılan naaş taharri çalışmalarına akıbet verildi.

Aramalarda seçkin naaş parçası bulunamadı.

2019’da bölgede kemik parçaları bulunmuş

Jandarmanın araştırması sonucu, bölgede 2019’da insan kemiği parçalarının bulunduğu, yapılan soruşturmadan serencam alınamadığı ve mızrap parçalarının kimsesizler mezarlığına gömüldüğü tespit edildi.

Kemik parçaları, DNA incelemesi üzere mezardan çıkartılarak Adli Tababet Kurumuna gönderildi.

Olay

Denizli’nin Çameli ilçesindeki evinden 2009’da ayrılarak Muğla’nın Menteşe ilçesine çalışmaya revan ve kendisinden bire bir daha haber alınamayan Meze Tosun’un yakınları zayi başvurusunda bulunmuş, aradan geçen sürede sonuç alınamamıştı.

Bir göstergeç programına katılan Hezel Tosun’un hareket arkadaşı V.T’nin (52) eşi K.T. (48), Tosun’un kocası yoluyla öldürüldüğünü, cesedinin Menteşe ilçesindeki araziye gömüldüğünü söylemişti.

Polis ekipleri, V.T. ile K.T’yi İstanbul’daki televizyon stüdyosunda gözaltına almıştı. K.T’nin ifadesi üstüne, erkek kardeşi K.B. birlikte (35) Denizli’de yakalanmıştı.

K.T. ve K.B’nin ifadeleri konusunda 26 Kasım’da Menteşe ilçesine mecbur Kozağaç Mahallesi’ndeki Hazankuyu mevkisinde aksiyon makineleri ve algılayıcı köpek sayesinde taharri çalışması başlatılmıştı.

Share: