MİMAR BAŞAK CENGİZ’İN KATİLİ BIREY GÖKTUĞ BOZ’UN CEZASI İSTİNAF MAHKEMESİNDE ONANDI

Ataşehir’de geçtiğimiz son teşrin ayında mimar Başak Cengiz’i yolda yürürken samuray kılıcıyla öldüren Can Göktuğ Boz’un 3 ayrı suçtan ağırlaştırılmış müebbet ile 5 sene mapus cezası istinaf mahkemesi aracılığıyla onandı.

Ataşehir’de geçtiğimiz sene Teşrinisani ayında mimar Başak Cengiz’i (28) yolda yürürken, samuray kılıcıyla öldüren Duygusal Göktuğ Boz 22 April tarihinde evcil duruşma yoluyla ağırlaştırılmış müebbet ile 5 sene mapushane cezasına çarptırıldı. Değişmeyen sonrasında Birey Göktuğ Gri ve Başak Cengiz’in avukatları istinaf mahkemesine anbean, karara itiraz etti.

İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi 1. Ceza Dairesi vasıtasıyla yapılan incelemede, mahkemenin kararında usul ve esasa ilişkin rastgele hukuka aykırılığın bulunmadığı, kanıt ve işlemlerde eksikliğin olmadığı belirtilerek, istinaf başvurularının esastan reddine fikir birliğiyle değişmeyen verildi. Bu kararla gelişigüzel Fert Göktuğ Boz’a 3 ayrı suçtan verilen ağırlaştırılmış müebbet ile 5 sene mapushane cezası, istinaf mahkemesi tarafından onandı. Verilen kararda temyiz yolunun celi olduğu belirtildi.

Share: