MHP’nin Kayseri mitingi

MHP Genel Başkanı Azamet Bahçeli, Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis’in sözlerine tepki göstererek, “Geliriz gelmesine ama gündüzünüzü gece kabil örtmeye, tacizlerinizin bedelini misliyle ödetmeye seve seve, koşa çift, kanımızla, canımızla geliriz.” dedi.

Bahçeli, partisince Kayseri Cumhuriyet Altını Meydanı’nda düzenlenen “2023’e Akilane: Namzet Mahsus, Karar Açık” başlıklı mitingde yaptığı konuşmada, CHP’ye yönelik eleştirilerde bulundu.

“Bu CHP zihniyetinin yatacak yeri yoktur” diyen Bahçeli, şunları kaydetti:

“Bu CHP zihniyetinin günahları diz boyudur. Bugünkü CHP zihniyeti Kuvayımilliye iradesiyle geceyle sıra kadar farklıdır. Birtakım dikenini gülünden seçer, tümce ettiğinin mahsulünü bir çağ kesin biçer. Kılıçdaroğlu çağ bilmez, ecdad bilmez, kavim bilmez, fazilet bilmez, terbiye bilmez; bildiği yegâne husus yalandır, iftiradır, izansızlıktır. Kayseri’nin ünlü bire bir sözünü hatırlatmak isterim. ‘Ahrazın dilinden anası anlarmış.’ Ne var kim bu Kılıçdaroğlu’nun dilinden de dileğinden bile dimağından bile anlayan, anlayacak olan yoktur. Rahmetlik Peyami Safa’nın dediği kadar, ‘yalana bırakınız insanı, eşya birlikte başkaldırı etmelidir.’ Uydurmacılık, milli ve manevi değer yağmacılığı, yabancılara yaltaklık zillettir, illettir, rezalettir, CHP’sinden HDP’sine, İP’inden DEVA’sına büyüklüğünde hepsinin yakasına yapışmıştır. Kılıçdaroğlu’nun yegâne aynı akıllıca lafını duyanınız oldu mu? CHP’nin ve diğerlerinin milletimizin ve devletimizin lehine aşağılık bile olsa müspet bire bir görüşüne tanıklık edeniniz artık mı? Testide ne varsa dışına sızan odur.”

MHP Umumi Başkanı Bahçeli, “Fikirde hangi bulunuyorsa fiile yansıyan dahi odur. İleri düzeyde akıl dağılması zinde Kılıçdaroğlu, meğerse Sakarya Savaşı’nın Sakarya ilimizde yapıldığını sanıyormuş. Kuşkusuz olsa bozacının şahidi şıracıdır, kendisini dinleyenlerin alkış tufanı koparması dahi dolgun ayrımsız cahiliyet gösterisine işarettir. Nutuk’tan değil, Atatürk’ten değil, toptan kazanç ve ihanet merkezlerinden ilhamını alanların akıbetleri böylesine mefluçtur. Doğrusunu Allah biliyor evet İstanbul’daki Belgrat ormanlarının Sırbistan’da, Arnavutköyü’nün Arnavutluk’ta, Ankara’daki Tunus Caddesi’nin da Tunus’ta olduğunu söylerse hiç şaşırmayınız.” ifadelerini kullandı.

Kayseri’nin yetiştirdiği değerlerden birisi olan İncili Çavuş yaşamış olsaydı Kılıçdaroğlu’nu gecikmeksizin ona havale edeceklerini, onun humor üreten diline zimmetleyeceklerini dile getiren Bahçeli, “Sonunda bilinen cahillik çığlığı karşısında yapılacak başka benzeri şey birlikte olmazdı. Bu kapsamda Hz. Ebubekir’e atfedilen şu küçümseme aynısıyla Kılıçdaroğlu’nu tanım etmektedir. ‘Abidin cahili, şeytanın oyuncağıdır. Ayrımsız fareyi cebinde taşıyanlar kadar.’ İhya emretmek üzere hangi kadar ayrıntı lazımsa, imha için de o kadar cahiliyet kafidir.” diye niteleyerek konuştu.

“İtibarlı tıpkısı Türkiye fotoğrafı herkesin dikkatini çekmiştir”

Bahçeli, vicdanı kurumuş, şuuru kapanmış, akli melekeleri felç geçirmiş olanların sulak alanda dahi susuz, güneşli yerde de ziyasız kalacağını vurgulayarak, şöyle devam etti:

“Hakkıyla zar ediyorum, düşkünlük ittifakı yarınlarımıza engel çekemeyecektir. Cezir ittifakı nazik Türkiye’nin doğuşuna bariyer olamayacaktır. Türkiye seçkin meselede hakem misyonu üstlenen aynı ülkedir. Türkiye hangi diyeceği, ne yapacağı merak uyandıran tıpkı mutluluk konumundadır. 16 Eylül’üstelik Özbekistan’ın Semerkant kentinde düzenlenen Şanghay İşbirliği Teşkilatı’nın 22. Azamet Başkanları Zirvesi’ne diyalog ortağı Türkiye’yi temsilen katılan Cumhurbaşkanı’mız ve heyeti göz doldurmuş, demet odağı haline gelmişler, pozitif ve istikrarlı tutumlarıyla herkesle birlik kurmayı, bol görüşmeler yapmayı başarmışlardır. Rusya- Ukrayna savaşı özellikle doğmak üzere, ülkemiz bütün akse ve sevgili alanlarına kardeşçe ve diplomatik kandırarak engelleme etmektedir. İnsanı ve insanca değerleri merkezine düzlük aktif tıpkısı diplomasiyle bölgemizde ve küresel zeminde hazar kuşağı inşa etmek üzere mücadele fail itibarlı bir Türkiye fotoğrafı herkesin dikkatini çekmiştir. Bu nedenle inhitat partilerinin ayarları bozgunluk, ne diyeceklerini şaşırmışlar, dut ballıdarı bülbüle dönmüşlerdir.”

“Masa dağılacağı kadar elhak dağıldı”

Kavim İttifakı’nın HDP’yle çokça yapışkan tıpkısı sözleşme içinde olduğunu belirten Bahçeli, şu ifadeleri kullandı:

“FETÖ’ye boyun eğmiş vaziyetteler. PKK’nın dalavere suyuna girmiş haldeler. Bu nedenle zilletin ta dibindeler. Küresel emperyalizmin köle kabilinden izindeler. Türkiye düşmanlarının emrindeler. Türkiye’nin izmihlaline hizmetteler. Milli temas ve muadele bağlarımızı koparmanın derdindeler. Etnik ve feraset büsbütün bölücülüğü kaşımanın hevesindeler. Türkiye ekonomisini kötülemenin peşindeler. Palikarya tezlerine bindi vermenin hedefindeler. Terörle mücadeleyi bitirmenin niyetindeler. Suriye’bile, Irak’ta, Libya’bile, Karabağ’da, Balkanlar’de, Kafkaslar’de, Semavi Vatan’dahi Türkiye’nin ağır savaş gücünü, çın ve yasal varlığını tartışmaya açmanın emelindeler. CHP, İP, HDP, SP, Gelecek ve DEVA’nın beraberinde TİP, TKP, Mücahede Partisi, Amele Akım Partisi, Toplumcu Meclisler Federasyonu, Sosyal Özgürlükler Partisi dahi zilletin göbeğindedir. Bulutsuz veya bâtın olsa birlikte bunların tam kapısı birbirine açılmaktadır. Kılıçdaroğlu bu mezellet koalisyonunun reisicumhur adayı kalkışmak üzere çırpınmaktadır. Gelişmeler üzücü olunca CHP yönetimi mayasız masa ittifakını gözdağı noktasına gelmiştir. Kılıçdaroğlu şayet namzet olmazsa, ‘Alevi olduğu amacıyla reddedildi algısı’ yerleşirmiş. Bunu topluluk ve demokratlık hazmedemezmiş. De altılı masa üstelik dağılırmış. Masa dağılacağı kadar zaten dağıldı, fakat CHP yönetiminin başka meçhul divane ve nahoş söylemlerinin aktöresel ve makul tek yanının bulunmadığı üstelik ortadadır. Alevi İslam inancına eş kardeşlerimizi kımıldatma eden vasıta bölen, ayırıcı, kutuplaştırıcı ve tiksinme saçan tıpkısı dildir. Bu bühtanı ağzına alanlar Türk milletinin varlığından, birliğinden, kardeşliğinden, yükseliş ve diriliş gayesinden çokça huzursuz olan namertlerdir.”

“Alevi’si da bizim, Sünni’si da bizim, Caferi’si birlikte bizimdir. Yırlamak birlikte biziz, Kürdü de biziz, tığ Türk milletiyiz.” diyen Bahçeli, “CHP’nin bu melun iddiası milli güvenliğimize tehdittir. Benden sonrası tufan anlayışına saplanıp küsurat bir siyasa koltuğundan Türkiye’ye gelecek yalnızca hüsrandır. Türk milleti bu soy tıpkı azgın fitneye derbent vermeyecektir. İP’in başkanına Kılıçdaroğlu’nun adaylığı sorulunca, ‘bu seçimi tehlikeye atamayız’ cevabını vermesi güllabi ve kumpasçı bir üsluptur, tıpkısı zamanda baştan ayağa kararsız ve iki yüzlü benzeri anlayışın dışavurumudur. İP, altı oku bağlamış, yıldırıcı Demirtaş ‘Kılıçdaroğlu’na ayrımlı içtimai kesimlerin büyük bire bir desteği var’ sözleriyle İP’in bağını cezaevinden çözmeye kalkışmış fakat mezellet cephesinde sular ayrımsız tip durulmamış, fırtına dinmemiştir.” değerlendirmesinde bulundu.

“Türkiye sevdası iliklerimize kadar işlemiştir”

Bahçeli, Cumhur İttifakı’nın sözünün saraka, duruşunun açık olduğunu vurgulayarak, “Yüreklerimizdeki vatan ve kavim sevdası ruz büyüklüğünde nazik, Çanakkale kabil aşılmazdır. Topluluk İttifakı’nda hıyanet-ver ilişkisi yoktur. Çıkar ortaklığı, getirim paylaşımı, payanda kavgası, kat taksimi, ulufe dağıtımı yoktur. evet ne vardır peki? Ahlak vardır, milli duygular vardır, inanç vardır, egemenlik vardır, feragat vardır, muadele vardır, sevgi vardır, gocunmak vardır, budun vardır, Türkiye sevdası iliklerimize büyüklüğünde işlemiştir. Aklımızda olan elden ve vakit kaybetmeden Türkiye’dir, Türk milletidir, milli bekadır. Gönlümüzde, Türk-İslam coğrafyalarının, soydaşlarımızın, diyanet kardeşlerimizin huzura, güvenliğe, istikrara, refaha ve barışa ulaşan olması yatmaktadır.” dedi.

“Türk’ün azameti karşısında tutunamaz”

“Karabağ’dahi ajitasyon üstüne tahrik işleyen, kardeşlerimizin kanını döken caniler, Türk’ün azameti karşısında tutunamaz.” diyen Bahçeli, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Karabağ Azerbaycan’dır, Karabağ ata yadigarıdır, Karabağ Türk yurdudur. Fert gardaşlarımız hangi zaman ve nerede istiyorlarsa onlarla çelikten güç oluruz, bire bir mevziye girer etten duvar öreriz. Ankara’yla Bakü’nün kaderi birdir. Türk’ü, Türk’ten ayıracak hangi ayrımsız çizi, ne da ayrımsız engel vardır. Türkiye, Azerbaycan ile sonuna büyüklüğünde tesanüt içindedir. Biz iki ihtişam tek milletiz, bedenlerimiz ayrı olsa de canımız birdir. Karabağ’da vurulup yere sakıt neferler bizim neferimizdir. Rahmetle ve hürmetle andığım şüheda bizim şehidimizdir. Alınacak intikam, sorulacak adisyon namusumuza emanettir. Kriz imalatçısı, küresel provokatör ÇAKER Temsilciler Meclisi Başkanı Pelosi’nin Tayvan’dan sonradan Erivan’a yolculuk planı kimlerin birlikte yürüdüğünün delili, zamanlama bakımından budaklı ve sorumsuz bire bir ziyarettir. Anlaşılıyor ki Türkiye’yi ve Türk milletini ciharıyek taraftan abluka altında tutuyorlar. Tıpkısı yanda Ermeni çeteleri, özge yanda Yunan kepazeliği, ayrımsız yanda güney sınırlarımız süresince tahriklerini sürdüren yıldırı örgütleri, diğer yanda küresel baskılar.”

Bahçeli’den Miçotakis’e tepki

Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis’in Türkiye’ye “gece gelme çağ gel” dediğini hatırlatan Bahçeli, “Geliriz gelmesine amma gündüzünüzü gece üzere örtmeye, tacizlerinizin bedelini misliyle ödetmeye seve seve, çift koşa, kanımızla, canımızla geliriz. Geldiğimizde Miçotakis’i korumaya hangi efendilerinin hangi birlikte güvendiği hisse senedi birlikçi çevrelerin gücü birlikte yetmez. Misyon Türk milletidir, cebe çekenler ise toptan emperyalizmin cinayet devriyesine çıkarttığı vatansızlardır.” şeklinde konuştu.

Bahçeli, tarihin genişlik balaban sosyal konut projesinin hükümet vasıtasıyla hayata geçirildiğini belirterek, 81 ilde ve parçalanmamış ilçelerde 2023-2028 yılları arasını havi süreçte 500 bin içtimai basamak, 250 bin göz gayeli yer, 50 bin hisse senedi yeri düzenlemek suretiyle millete çelimli bir bakım amacıyla kolların sıvandığını dile getirdi.

CHP’nin İzmir’bile milyon dolarları ödeyerek dinleti düzenlediğini söyleyen Bahçeli, CHP’nin iftira atmakla, yapılanı aşağılamakla, geçkin doğru dediği kanunları bugün Kanunuesasi Mahkemesine taşımakla meşgul olduğunu tabir etti.

“Kılıçdaroğlu’ndan da solcu de gayrimümkün”

Bahçeli, Kılıçdaroğlu’nun “ben de milliyetçiyim, ben de ülkücüyüm” gürültüsünü çıkarmasının anlamsız olduğunu dile getirerek, şöyle devam etti:

“Yıldırıcı Demirtaş’ın göğsüne madalya asmayı düşünen tıpkı şahısla milliyetçilik aynı sinede, bir vicdanda, bire bir fikirde barınamaz, yaşayamaz. Benzeri bedende hem şeytan hem dahi ferişte olmaz, helal aşa haram katarak akıl doymaz, Kılıçdaroğlu’ndan dahi solcu da olmaz. Mezellet ittifakı Türkiye’nin karşısında, Ulusçu Hareket Partisi ve Halk İttifakı Türkiye’nin tarafındadır. Cezir ittifakı, İmralı canisinin, teröristbaşı Gülen’in, PKK’nın, Firavun’un, müstevlilerin, sömürgecilerin yanındadır, Milliyetçi Cereyan Partisi ve Halk İttifakı Kayseri’nin, Nevşehir’in, Niğde’nin, Aksaray’ın, Kahramanmaraş’ın, mazlumların, gariplerin, ülkemizi izam, geliştirme ve zenginleştirme mücadelesi veren hisse senedi adamlarımızın arkasındadır. Biz, bağımsız milletvekili ve canlı Türkiye’den tarafız. Tığ, feda edilecek biricik tıpkısı insanımız bulunmayan, birlikte Türkiye’yiz diyen tarafız. Biz, zalime Güç, mazluma Yunus olan tarafız. Tığ, toptan oyunlara cebin milli duruştan tarafız. Çağrımız, ‘önce ülkem ve milletim’ diyen herkesedir. Çağrımız, ‘bu millet, bu yurt, bu simge benim’ diyen herkesedir. ‘Paylaşılacak vatanım, vazgeçilecek insanım bulunmayan’ diyen rastgele vatan evladıyla yolumuz birdir. ‘Tığ gelişigüzel Türkiye’yiz’ diyen cümle bu milletin özbeöz evladıdır.”

Alandakilere 2023’te sandığa gitmeleri ve Topluluk İttifakı’na görüş vermeleri çağrısında kâin Bahçeli, Kayseri’den haddinden fazla ümitvar şekilde ayrıldığını söyledi.

Rahmetli Alparslan Türkeş’i anan Bahçeli, sözlerini Dadaloğlu’nun “Haysiyet Mevlam senden aynı dileğim var (Eksikli eyleme)” şiirini okuyarak sonlandırdı.

(Bitti)Share: