MHP Umumi Başbuğ Yardımcısı Selek Yalçın, Gümüşhane’de partililerle benzeri araya geldi Açıklaması

MHP Umumi Komutan Yardımcısı Eli Açık Yalçın, “Bizim ‘zillet ittifakı’ namına tanımladığımız bu ölümlülük ittifakı, Cumhur İttifakı karşısında siyaseten mağlubiyeti bir defa daha tadacaktır.” dedi.

Sert, partisinin Gümüşhane İl Başkanlığını ziyaretinde, Cumhur İttifakı olarak Haziran 2023’da olması melhuz seçimlerde icap Cumhurbaşkanlığı noktasında gerekse TBMM kumar noktasında ulaşabilecekleri en üst orana ulaşmaya çalışacaklarını söyledi.

Bölge ve illerde toplantılara bitmeme ettiklerini, partililerin yanında muhtarlar, sivil sosyete örgütleri ve sendika temsilcileriyle birlikte bire bir araya geldiklerini anlatan Yalçın, milletin derdini dinleyip çıkar yol aramaya gayret ettiklerini vurguladı.

Dik, Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan’ın MHP’nin Cumhur Reisi adayı olduğunu anımsatarak şu değerlendirmede bulundu:

“Bu tarafımızdan açıklanmıştır. Elan sonradan de SELIM Tümen elbette kendisine Cumhurbaşkanı adayını yayımlamak vasıtasıyla yola çıkılmıştır. Bu noktada Halk İttifakı’nın her problemi gözükmüyor. Çokça şen bire bir şekilde Sayın Cumhur Reisi’nın karşısına temas bazı çıkarırsalar çıkarsınlar sükse elde edemeyecekler. Bizim ‘zillet ittifakı’ kendisine tanımladığımız bu yavuz ittifakı, Topluluk İttifakı karşısında siyaseten mağlubiyeti bir defa henüz tadacaktır. Arkadaşlarımızın sahayı gezmek vasıtasıyla elde ettiği sonuçlar genel merkezimizde değerlendirildiğinde, biraz önceki tabir ettiğim son çok şen bire bir şekilde ortaya çıkıyor.”

Reisicumhur Erdoğan’ın, peyda küşayiş tutmak yoluyla tekrar seçileceğine dikkati çeken Dik, “TBMM’üstelik ise Cumhur İttifakı’nın nitelikli tıpkı çoğunluğa ulaşması gerekir. Orada birlikte çoğunluğu elde etmemiz gerekir kim Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi dediğimiz bu yıpranmamış sistemi, bundan ahir süreçte yerel adına oturtalım, Türkiye’nin meselelerini bu sistem üzerinden çözelim. Bugüne büyüklüğünde bir nice şaibe tamamlanmıştır.” diyerek konuştu.

Yalman, bakir kanunlarla eksiklerin tamamlanarak haziran seçimlerine yetiştirilmeye çalışıldığını dile getirerek şöyle devam etti:

“beraber vatandaşlarımızı haddinden fazla yakından ait ekonomik meseleler, 3600 katma emare, EYT, gine kontratlı insanlarımızın kamuya, kadroya devir mevzuları üzerinde çalışılmaktadır. Lazım YANLIŞSIZ Öğür gerekse MHP’nin programlarında, beyannamelerinde hangi vadedildiyse hepsi adım adım namına getirilmektedir. Bu yılbaşı itibarıyla üstelik az buçuk ilk saydığım konular üzerinde çokça okkalı gelişmeler olacak. Vatandaşı rahatlatmaya çalışacaktır kâin siyasal kuvvet. Minimum ücrette kilolu aynı artış sağlandı, ocakta henüz ilavesi yerine getirilecektir. Bu konularda hiçbir endişeniz olmasın. Bittabi kim bu noktada vatandaş rahatlamak, rahatlatılmak mecburiyetindedir. Bu birlikte bulunan Cumhur İttifakı’nın, siyasi iktidarın sorumluluğundadır. Bu ufuk içerisinde seçime gidiyoruz.”

Gelecekten umutlu olduklarının de altını çizen Yalman, şunları kaydetti:

” herhangi bir endişemiz bulunmayan. Ilgi ederseniz siyasal rakiplerimiz adım adım dökülmeye başladılar. Kişi içlerinde anlaşamayan 6+1 dediğimiz yapı zannediyorum önümüzdeki günlerde bu birlikteliklerini ortadan kaldıracaklar, sistem kendi yoluna gidecek. İster sırtlarını HDP’ye dayasınlar, isterse bu barışma sırtını aynı yandan HDP üzerinden PKK’ya, diğer taraftan FETÖ’ye dayandırsınlar bu ülkede iktidarı ele geçirmeleri kabil olmayacaktır. Zira MHP vardır.”

Share: