MHP Genel Başkanı Bahçeli, Samsun mitinginde konuştu: (2)

MHP Genel Başkanı Mehabet Bahçeli, “(El-Kılıç Çekicilik Harekatı) Hainler için tek düzlük sakıncasız ve korunaklı değildir. Çatlak hesap vaktidir. Çatlak dökülen kanların hesabını felç damla sorma vaktidir.” dedi.

Bahçeli, partisinin Samsun Cumhuriyet Meydanı’nda, “2023’e Akıllıcasına: Aday Mahsus, Değişmeyen Kemiksiz” temalı kategorik gelgel toplantıları kapsamında planlı mitingde yaptığı konuşmada, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin birinci 5 yıllık sürecini değerlendirdi.

Türkiye’nin aradığı demokratik enerjiyi bu eskimemiş sistemde bulduğunu vurgulan Bahçeli, şöyle konuştu:

“Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin birinci ilkokul almanak dönemi kadir icraat ve atılımların hayalden gerçeğe dönüşmesine fon olmuştur. Türkiye aradığı demokratik enerjiyi bu yıpranmamış sistemde bulmuştur. Türk milleti tarihiyle, kültürüyle, kimliğiyle, sosyolojisiyle ahenktar etkili ayrımsız hile sistemini tercih etmiş, Türkiye Cumhuriyeti geçmişle geleceği buluşturan hareketli ayrımsız kulvara geçmiştir. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne ‘biricik insan yönetimi’ diyenler yalancıdır, yozlaşmanın çukurundadır. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’hangi ‘istibdat, şahsım rejimi’ diyenler, edepsizce, sıkılmadan diktatörlük lekesi sürenler on orostopolluk müfteridir. Türkiye, siyasal müflislerin havsalasının birlikte alamayacağı bire bir seviyeye Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’yle tırmanmıştır. Hakikat zaman kabilinden ortadadır.”

“Millet ne diyorsa boynumuz kıldan incedir”

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin Türkiye’ye has olduğunu vurgulayan Bahçeli, şunları kaydetti:

“Bu hükümet modelinin dünyada hiçbir dümen sistemine benzemediğini gelecek sürenlere 1921’de aynı minvalde eleştirilere maruz küsurat Gazi Mustafa Kemal’in sözüyle cevap veriyorum, ‘Biz bize benziyoruz. Biz özlük benliğimiz içinde ve kendi huy ve tabiatımızla tekâmül ediyoruz ve edeceğiz inşallah.’ Bize benzemeyenlerin, yani Türk milletinin hasletlerine istikbal ölçüde yabancılık çekenlerin Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne alın gelmesi onların ayıbı, onların arızası, onların açmazı, onların vebalidir. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ni hazırlayan Cumhur İttifakı, kabul yazar onaylayan eren Türk milletidir. Kavim hangi diyorsa boynumuz kıldan incedir. Milletin seçimini karalayanlar demokrasiyi ağızlarına alamaz, adaleti diline dolayamaz, ahlaktan dahi laf açamaz. Hadi yaptılar diyelim, o devir bile sahtekar olmaktan katiyen kurtulamazlar.”

Bahçeli, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’yle Türkiye’nin dış politikada değerli yıllarını yaşamaya başladığını, siyasi ve ekonomik ablukalara cesurca karşı durduğunu, Ilımlı Maşrık’dahi, Uzak Şarki’dahi, Kafkaslar’de, Orta Asya’dahi, Afrika’da, Balkanlar’bile, Ege ve Gün Doğusu Akdeniz’de meze geçiren, kortej dinleten, buyuru haklarından bire bir milimetre ödünleme vermeyen bir Türkiye gerçeği ortaya çıktığını söyledi.

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile alay malay otobanlar, karaca ve demir yolları, havalimanları, köprüler, tüneller, tüp geçitler yapıldığını, Türkiye’nin dev benzeri şantiyeye dönüştüğünü rapor eden Bahçeli, şöyle devam etti:

“Dünyayı döküntü eden salgınla en tesirli mücadeleyi Türkiye yapmış, herif onuru, herif ve cemiyet sağlığı ana alınmıştır. Mikro ve sabit gelirli insanlarımızın para şişkinliği canavarına ezdirilmemesi için aktarma harcamaları, finansal ve sosyal destekler artan ölçeklerde sağlanmıştır. Türkiye’de hiç kimesne haris ve açıkta bırakılmamıştır. Türk Devletleri Teşkilatı kurularak Türk Birliği’nin ümitleri yeşermiştir. Kızılelma ülküsü etrafında bütün tıpkısı kucaklaşma yaşanmıştır. Rusya ile Ukrayna arasındaki savaşta iki tarafla bir anda mülaki, barışın ve sürekli çözümün müdafisi biricik mevki Türkiye olmuştur. İstanbul anlaşmasıyla Karadeniz Tahıl Koridoru açılmış, mağdur ve mazlum toplumlara halk uzatılmış, vicdan seferberliğine güreşçi köprüsü inşa edilmiştir. Kıbrıs Türklüğü’nü dünyaya anlatan, tanınması için geceyi gündüze katan, KKTC’nin Türk Devletleri Teşkilatı’nın rasıt üyesi olmasına yassı hazırlayan, Karabağ’ın serbestlik mücadelesinde Azerbaycan’la kol kola giren tıpkı Türkiye hepimizin essah gururu haline gelmiştir.”

“CHP, Aziz Atatürk’ün ilkeleri ve Türkiye zılgıt altındadır”

Heybet Bahçeli, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’yle Türkiye üstünde oynanmak istenen oyunların birlikte bozulduğunu vurguladı.

Ekonomide kadem oyunlarının hiç bitmediğine ve global tefecilerin tertiplerinde bir eksilme görülmediğine bel eden Bahçeli, şu değerlendirmelerde bulundu:

“Türkiye’nin faiz, düzem ve pahalılık sacayağında yıkımını düşleyenlerin, yönetilemeyen aynı mutluluk olmasının hesabını yapanların, sokakları bakınmak aracılığıyla demokratlık dışı arayışları heveslendirme edenlerin sefihane kurgularında aynı kriz yaşanmamış, tersine bire bir artış gözlenmiştir. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’yle alayına birdenbire aşılmaz tıpkı uğur fariğ, bütün oyunlar bozulmuştur. CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun, 18 Teşrinisani 2022 tarihinde, toplumsal iletişim araçları hesabından yaptığı, İstanbul Borsası’nın itibarına saye düşürme, yönlendirme ika teşebbüsü yegâne kelimeyle ahlaksızlıktır. Son benzeri yıldır rekor üzerine rekor kıyamet İstanbul Borsası Kılıçdaroğlu’nun uykularını kaçırmaktadır. Yatırımcılara Borsa’ya girmeyin çağrısı eden Kılıçdaroğlu, gavurun kılıcını sallayan, Türkiye’nin güvenirliğini ve imajını sakatlamaya müteharrik milli düzenlilik sorunudur. Türk şirketlerinin değerini düşürmek üzere tezvirat borsası işleten, buna kıymet İstanbul Borsası’nın yükselişinden kıran çılgına dönen Kılıçdaroğlu’nun yolu şenaat yoludur. Samsun’dan diyorum ki, bu Kılıçdaroğlu arıtma memurudur, taşeron siyasetçidir. CHP, Eren Atatürk’ün ilkeleri ve Türkiye zılgıt altındadır. Bu düşkünlük zihniyeti ne söylerse söylesin, ne iftiradan medet umarsa umsun, zaman izzet haddinden fazla daha hareketli, kavim haddinden fazla henüz ümitli, gelecek çokça daha aydınlıktır.”

“Terörist nerede ise Türkiye bundan sonra orayı yıkıp geçmektedir”

Terörle mücadelede çok kocaman kazanımlar elde edildiğini, yarıcı terör örgütünün ve değişik kanlı yedeklerinin belinin kırıldığını vurgulayan Bahçeli, “PKK/ YPG terör örgütünün eylem kapasitesine darbe indirilmiştir. Cenup sınırlarımız süresince yayılmak maksut yıldırı koridoru askeri harekatlarla baltalanmıştır. Alp düzenlilik güçlerimiz çizi ötesinde, güçlükle ortamında hainleri araya araya bularak etkisiz hale getirmişledir. ve bu ağır proses bitmeme etmektedir. Yıldırıcı nerede ise Türkiye çıktı orayı yıkıp geçmektedir. Zılgıt nereden kaynaklanıyorsa belirgin uğur bundan sonra orasıdır. Ancak terörizmi besleyip palazlandıran arkadaş görünümlü şaibeli ülkeler, Türkiye’nin önünü tefrik etmek, güvenliğimizi ve huzurumuzu baltalamak amacıyla kiralık gaddar kullanmaktadır. 13 Son Teşrin’birlikte İstanbul Beyoğlu İstiklal Caddesi’nde yaşanan hunhar hücum Türkiye düşmanlarının etkin olduklarının şüpheye yer bırakmayacak en son kanıtıdır. Gerek İstiklal Caddesi’nde gerekse dahi terörle mücadele esnasında şehit düşen bütün yurt evlatlarına tıpkısı defa daha Allah’tan rahmet niyaz ediyor, tedavi altında kâin kardeşlerimize şifalar diliyorum.” dedi.

TSK’nin Pençe-Kılıç Albeni Harekatı

Bahçeli, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin başlattığı El-Kılıç Gelgel Harekatı’na değinerek, şunları söyledi:

“Mazi gece yarısı başarıyla icra edilen El-Kılıç Albeni Harekatı’yla teröristlerin saklandıkları melce, melce, mağara ve inleri isabetle tutkun ve hamdolsun kullanılamaz ayla getirilmiştir. Hainler amacıyla tek meydan güvenli ve korunaklı değildir. Sıra adisyon vaktidir. Ara dökülen kanların hesabını damla felç istifsar vaktidir. Alp Türk Silahlı Kuvvetleri’mizi tüm gücümüzle destekliyor, gazaları ve mücadeleleri filinta olsun diyor, yeryüzü alt rütbeden en son rütbeye büyüklüğünde hepsini gürpedek kutlama ediyor, başarılar diliyorum. Alemde çok bitmezse, Oğuz’da er bitmeyen, katiyen da tükenmeyecektir. İstiklal Caddesi’nde bomba patlatan acımasız gelişigüzel şeyi hepyek açıklarken, bibi CHP’sinden İP’ine büyüklüğünde kibirli partilerin yöneticileri neymiş konkre tanıt peşindedir, hunriz saldırıyı örtbas etmenin amacındadır. Yıldırıcı, ‘YPG’ye katıldım, ego teröristim’ itirafını yaparken, düşkünlük partileri söz birliği etmişçesine ‘hayır kuşku var’ diye niteleyerek suyu teşviş yarışındadır. CHP’nin tıpkısı kadro başkanvekili, ‘teröristin ne örgüte mensup olduğu muamma’ sözlerini ağzından mermi kabilinden çıkarmıştır. İP’in tıpkı umumi başkan yardımcısı birlikte, ‘terörist taşıdığı pakette hangi olduğunu bilmiyor olabilir’ iddiasını küstahça rapor etmiştir.”

Teröriste “yıldırıcı” diyemeyen ki varsa gözlerinde teröristin gösteri ve düşünüm yoldaşı olduğunu anlatım fail Bahçeli, “Katile ‘kıyacı’ diyemeyenlerin, söz gelişi İstiklal Caddesi saldırısını iktidara genişletme etme gayreti içine girenlerin yurt ve ulus sevgisi kalmamıştır. Nedir bunlardan çektiğimiz? Bu zillete nereye büyüklüğünde dürülmek durumundayız? Acılarımızı katılmak yerine nifak kusanların, devleti ve hükümeti kabahat altında bırakanların dili yıldırı dilidir, propagandası yıldırı propagandasıdır, bunların iki dünyada bile yatacak ve sığınacak yerleri yoktur. Karşımızdaki levha zillettir, rezalettir, hezimettir, hıyanettir, aleni yanlışlık ortaklığıdır.” ifadelerini kullandı.

Topluluk İttifakı’na destek talip Bahçeli, şunları kaydetti:

“Herkesi Türkiye ve Türk milleti kuma paydasında buluşmaya çağırıyorum. Bizim çağrımız, halkın, haklının ve hakkı utkulu gariplerin, reis mutluluk Türkiye’nin tarihten mevrut çağrısıdır. Bizim çağrımız, 85 milyon Türk vatandaşımızın geçim çağrısıdır. 19 Mayıs 1919’dahi Milli Uğraş ateşi yakıcı kurucu kahramanların çağrısıdır. Bizim çağrımız, adil paylaşıma, adil bölüşüme, eşitlikle, sohbet, kişi doğruluk ve hürriyetlerine nazikâne pekişmiş tıpkısı hayata çağrıdır. Milli kararlılığın, milli doğruluşun, milli kucaklaşmanın dolgunca çağrısıdır. Çağrımız sözdür, şerefimize can edilmiş manevi sözleşmedir. ‘Bu millet, bu vatan, bu alem benim’ diyen temas kardeşimle yolumuz birdir. Değme insanımızı ahi, rastgele yöremizi muazzez bilen Türkiye sevdalılarıyla amacımız ve arayışımız aynıdır.”

(Bitti)

Share: