MHP Diyarbakır eski il başkanı Âlem Kayaalp, cinsel istismar suçundan aklanma etti

Diyarbakır 13. Alçak Ukubet Mahkemesinde görülen değişmeyen duruşmada mevkuf maznun Kayaalp ve avukatı amade bulundu. Cumhuriyet savcısı anne hakkındaki mütalaasında, sanığın cezalandırılması yönünde düşün bildirdi. Kayaalp, üstüne isnat edilen suçlamayı reddederek, beraati yönünde değişmeyen verilmesini istek etti. Mahkeme, Kayaalp’in beraatine değişmeyen verdi.

“HENÜZ SORULACAK BİR ADISYON VAR”

Diyarbakır Yerleşke Ukubet İnfaz Kurumları önünde yakınları yoluyla bateri zurna ile karşılanan Kayaalp, açıklamada bulundu. Kestirmece 5 yıl Diyarbakır’da İl Başkanlığı yaptığını hatırlatan Kayaalp, yanında bulunan insanlarla beraber olduğunu söyledi. 5 yıl Diyarbakır’da uzunluk yazdıklarını rapor fail Kayaalp, “Bölücülerin, FETÖ’cülerin imanını gevrettik. Bununda bedelini bize güç bire bir şekilde ödettiler. Adalet yerini buldu. Daha sorulacak bire bir adisyon var. Bu komplonun arkasındaki isimleri bir tane tek biliyoruz. Bu oyun kurulurken pekâlâ planlandığı, neden şahsım itibarsızlaştırılmak istendiği, kimler kurtarılmaya çalışıldığı hepsini biliyoruz” dedi.

“HEPSİNİ AÇIKLAYACAĞIZ”

“Ulusalcı camiayı Diyarbakır’da angaje etmek amacıyla bu komployu kurdular” diyen Kayaalp, “Diyarbakır’da elde ettiğimiz başarıları kısaltmak için bunu yaptılar. Zaman bunu gelişmemiş bir açıklama namına hesabına getirdim. Amma biraz çağ sonradan adlar açıklayacağımız, kimler komplonun neresindeydi hepsini serbest benzeri şekilde açıklayacağız. Türkiye Cumhuriyetinde adalettin olduğuna bütün tıpkı kat elan şehadet etti” ifadelerinde bulundu.

Share: