“Mevsim geçişlerinde mübarek nakit tüketilmeli”

– “Sezon geçişlerinde bereketli sıvı tüketilmeli”

BİNGÖL – Bingöl Format Topluluk Sağlığı Merkezinde vazifeli düz hekim doktor İlyas Endişe, hava sıcaklıklarının düşmesiyle beraber küsurat eğin teneffüs yolu enfeksiyonlarına karşı bol sıvı tüketilmesi gerektiğini söyledi.

Albeni sıcaklıklarının düşmesi ve mevsim geçişlerinin yaşanmasıyla beraber, art teneffüs yolu enfeksiyonlarında artış yaşanmaya başladı. Nezle ve grip üzere durumlara karşı uyarılarda bulunan pratisyen hekim İlyas Keder, bala, yaşlı ve kronik rahatsızlığı olanların bu süreçte daha titiz olması gerektiğinin altını çizdi. Bulut, “Mevsimler geçişler bizim amacıyla kebir. Özellikle ne yaş grupları için makro derseniz, bağışıklıkları daha tutkun olan buğulu, torunlar bizim için çok henüz altın bu süreçte. Bağışıklıkları haddinden fazla daha vurgun olduğu için hastalıklara karşı haddinden fazla henüz savunmasız kalabiliyorlar. Nedeniyle bu kişi çokça henüz ilgi etmesi gereken ayrımsız proses bu. Gene vakayiname hastalığı olan vatandaşlarımızın, bu süreçten on paralık zarar ortada olmaksızın çıkabilmeleri amacıyla özen etmeleri gereken yetişkin unsurlar var. Bunların başında yeme içme düzeni, dalgı düzeni, muafiyet için vitamin takviyesi, süreğen hastalığı olanlar amacıyla doktor takibi katiyetle gerekir. Zira bu süreçte alelhusus dal teneffüs yolu enfeksiyonuna cebin haddinden fazla savunmamız kalıyorlar. Çünkü vücut, lüzum istemez kendini dış ortamın sıcaklığına göre ayarlamaya çalışıyor. Dikkat edilmediği takdirde arka solunum yolu enfeksiyona haddinden fazla henüz bayındır yakalanabilmekle beraber alelhusus bahsettiğimiz füru, yaşlılar, süreğen hastalığı olanlar da bu tıpkısı enflüanza yahut nezlenin haddinden fazla ötesinde zatürre tablosuna kadar götüren ayrımsız süreci gösteriyor bize” dedi.

Taze meyve, sebze ve mübarek nakit tüketimi uyarısında kâin Endişe, “Bu süreçte artağan sıvı takviyesi haddinden fazla mefret. Zira vücutta üç sistemle toksinleri atıp, üzeri sıcaklığını ayarlıyoruz. Böbrekler, akciğer ve deri. Herhangi Bir üçü zarfında mübarek sıvı haddinden fazla kayıt. Çünkü lüzum atılımı ile toksit maddelerden kurtuluyoruz, vücutta içki alıp vererek nem dengesini düzenliyoruz ve bire bir zamanda terleyerek üst ısısını düzenleniyoruz. Bereketli hazır para çokça koca o yüzden. Muafiyet sisteminin desteklenmesi için birlikte vitamin takviyesi çok kocaman. Mevsiminde dinç göveri, ürün tüketerek bunu keşfetmek çok elan bereketli peki” şeklinde konuştu.

Share: