Meslek duvarlarına kılık çizip eğlendiler

Okul duvarlarına kılık çizip eğlendiler

Deneyimsizlik ve Spor Bakanlığı eliyle geçerli “Felç Hasbilik Hareketi” çerçevesinde gönüllü çoluk çocuk öğrencilerle ayrımsız araya geldi

OSMANİYE – Cahillik ve Spor Bakanlığı yoluyla meri “Katre Gönüllülük Hareketi” çerçevesinde gönüllü çoluk çocuk öğrencilerle tıpkı araya geldi. Etkinlikte kendi okul duvarlarına mütenevvi resimler çizen öğrenciler arkası sıra gönüllü gençlerin nezdinde oyunlar oynayarak doyasıya eğlendi.

Bilgisizlik ve Spor Bakanlığı tarafından hazırlanan ve uygulamaya konulan “Katre Hasbilik Hareketi” çerçevesinde 40 ayrımlı kentten Osmaniye’ye gelen 43 gönüllü canlı, Figen Alhan İlkokulu’nda öğrencilerle aynı arya geldi. Osmaniye’de unutulmuş değerlerin dönme yüzüne çıkarılması ve çocuklarla uyumlu aktiviteler yapmanın amaçlandığı projede fahri çoluk çocuk vasıtasıyla öğrencilere zar boyaması yaptırıldı. Öz meslek duvarlarına muhtelif resimleri nakşeden minik öğrenciler peşi sıra fahri gençlerin nezdinde oyunlar oynayarak doyasıya eğlendi.

Proje için bilgiler veren Damla Gönüllük Projesi Proje Koordinatörü Rukiye Kermen, “Cahillik ve Spor Bakanlığı bünyesinde gerçekleştirilen Damla Gönüllük Projesi ile Türkiye’nin ciharıyek yanından gelen 40 gönüllü arkadaşımızla alay malay Osmaniye’de gönüllük çalışmaları yapıyoruz. Bugünkü durağımız Figen Alhan İlkokulu. Burada arkadaşlarımız duvar boyası yaptıktan sonraları çocuklarla birlikte istasyonlara geçecekler. Çocuklarımızla gâh ameliyat gerçekleştirecekler. Bu istasyonların asıl amacı Osmaniye’de unutulmuş değerleri dönme yüzüne sezmek ve çocuklarla düzenli aktiviteler tahsis etmek” diyerek konuştu.

Geleceğimiz açısından çocuklarda oyunları üzerine bire bir şeyler sunulması gerektiğini belirten Deneyimsizlik ve Spor İl Müdürü Sedat Acara, “Bakanlığımızın ortaya koyduğu şişman projelerden tıpkısı tanesi olan hasbilik hareketinde mülk il gezen gittikleri yerlerde kültürleri ve değerleri öğreten gençlerimizle beraberiz. Seçkin yerdeyiz. Çocukların ve gençlerinin yüreğine dokunabileceğimiz değme yerdeyiz. Çokça adamakıllı organizasyonlar yapıyoruz. Çocuklarımızın görmediği özlük yaşadıkları yerlerdeki güzellikleri öne çıkartacak şekilde icraat yapıyoruz. Çocuklara bilgelik yüklemesini yapıyoruz ama oyunlar konusunda benzeri şeyler sunmadığımız devir geleceğimiz açısından çocuklarımız biraz az kalıyor. O noktada spor ve oyunlarda devreye bizler giriyoruz. Çocuklarımız tertemiz burada çokça güzelce tıpkı düzlem var. Duvarlara resimler yaptılar, yöreselimize başmaklık boyamalar yapıyorlar. Çocuklarımızın sanatsal yönlerini çıkarmaya çalışacağız. Belki aralarından yetenekliler çıkacak ve biz onları bırakmayacağız” dedi.

Share: