Malatya ruzname haberi | Malatya’da gönüllü çoluk çocuk öğrencilerle körling oynadı

Malatya’nın Kale ilçesinde Sağlıklı Füru Şenliği kapsamında ilçeye giden Beydağı Gençlik Merkezi gönüllü gençleri, taşımalı eğitim kapsamındaki öğrencilerle körling oynadı.

Kermen Kaymakamlığı koordinesinde, Kermen İlçe Cesamet Hastanesi Başhekimliği, Kermen Bilgisizlik ve Spor İlçe Müdürlüğü, Kermen İlçe Milli Eğitim Bilimi Müdürlüğü, Kermen Belediyesi ve Malatya Beydağı Cahillik Merkezi yoluyla gerçekleştirilen aktiflik, Kale Izzet Hastanesi bahçesinde yapıldı.

Beydağı Toyluk Merkezi gönüllülerince gerçekleştirilen etkinliklerle eğlenen öğrenciler, henüz sonraları gençlerle körling ve bovling oynadı.

???????Öte yandan İlçe Izzet Hastanesi uzmanları, çocukların dişlerini kontrol etti, uzunluk, kilo, müşahede ve sema taramalarını yaptı.

İlçe Kaymakamı Mustafa Aksoy, ülkenin geleceği minik öğrencilerle tıpkı araya geldiklerini belirterek, “Mıhlı benzeri yaşamın temelinin atıldığı bu yaşlarda öğrencilerimize bu durumu uyumlu tıpkı şekilde anlatarak onların zihinlerinde vadi ettiği inancındayım. Bu iyicene ve düşündürücü etkinliğin yapılmasında emeği geçen yekpare kurumlarımıza teşekkür ediyorum.” dedi.

Programa Kermen Şehremini Vekili Hasan Ayaz ve sair ilgililer katıldı.

Share: