Lüks ve şehirde country yaşamı deminden Levent’te

DAP Taşınmazlar Ihya, Emlak Bölük GYO güvencesiyle geliştirdiği eskimemiş projesiyle dosdoğru karı konseptini İstanbul’un merkezi Levent’e getiriyor. 53 bin metrekaresi konut ve içerisinde meslek dahi saha alan koru alanıyla, toplam 103 bin metrekarede alışılmamış benzeri dirim sunuyor.

Bulunduğu gidiş itibarıyla Belgrad Ormanı manzarasına cemaat Kullanılmamış Uzun projesi, şehrin eskimemiş vitrini olmaya hazırlanıyor. Bölgenin yatay ve az bükülmüş projesi olacak Eskimemiş Uzun, doğadan aldığı ilhamla bir yandan şehrin merkezinde country tarzı bire bir yaşam sunarken, gayrı yandan dahi vaad ettiği nitelik ve konfor deneyimiyle geleceğin lüksünü yeniden tanımlıyor.

Yaklaşık iki  ayak topu sahası büyüklüğünde yeşil alana erbap olan Kullanılmamış Levent projesi, estetik ve işlevsel dokunuşlarla tasarlanan villa konforunda geniş bahçeli daireler, degaje ayazlık ve teraslar,efdal tavanlı salonlar ile oksijene doyacağınız koruyu evinize taşıyor…

Yıpranmamış Uzun projesi, aksiyon merkezlerinden, firez sanata, eğitimden sağlığa ve alışverişten eğlenceye kadar, şehrin tamam zenginliklerinin umum kalbinde kayran alıyor. Değme nesle, gelişigüzel kuşağa hitap fail kültürel aktivitelerin merkezinde; kuşakları birleştiren benzeri hayat sunuyor.

İstanbul’un genişlik oylumlu akslarından Büyükdere Caddesi, Uzun, Etiler, Şişli kabil doğru semtlerin kesişme noktasında meydan düzlük proje, İstanbul’un iki yakasını tıpkı araya getiren Fatih Padişah Mehmet Köprüsü ve 15 Temmuz Şüheda Köprüsü’hangi yakınlığıyla üstelik öne çıkıyor.


LEVENT’İN LÜKSÜ DOĞAYLA BULUŞTURAN PROJESİ OLACAK

Bu zamana büyüklüğünde sektöre örnek olacak birçok öncü projeye imza atıklarına dikkat çekici DAP Holding Yönetim Kurulu Başkanı Saf Yılmayan,Uzun adı, Osmanlı’birlikte denizci askerlere verilen ‘levend’den geliyor. O dönme, denizci askerlerin eğitim bilimi, spor ve etkinlik alanı yerine kurulan Levent Çiftliği üstünde, Cumhuriyet dönemiyle alay malay; küsurat bölük ihtiyacı konusunda, Levent bölgesine 35 bin dikme dikilerek kesim yeşillendiriliyor. Çok terakkiperver ekolojik tıpkı göz açısıyla yeşil mahalleler kurulmaya başlanıyor. Tığ üstelik o dönemin ekolojik mahalle kavramını bugünün şehir hayatına uyarladık. İstanbul’un yeryüzü önemli merkezlerinden Uzun’te, koruya komşu, lüksü doğayla buluşturan, ufki country tarzı Eskimemiş Uzun projesini geliştirdik.” dedi.

BÖLGENİN YATAY MİMARİYE SAHİP PROJESİ

Projenin merkezi konumuna özen çekici Nurlu Yılmayan, “Lokasyon bakımından önemli iş ve finans merkezlerinin kesişim noktasında konumlanan proje, aynı zamanda bölgenin ufki mimariye sahip projesi olacak” dedi.

Nur Yılmaz şöyle bitmeme etti: “Hele pandemi dönemi, mütemmim beklentilerini kırıcı anlamda değiştirdi. Pandemi etkisi, sağlık konusunu tek olmadığı kadar öne çıkarırken, taşkın anlayışında da bunun etkilerini görüyoruz. İnsanlar artık, doğayla bağırsak içe ama kent merkezinde; bir yandan doğanın iyileştirici etkisini arzuluyor, tıpkı yandan üstelik kentli hayatın sosyal olanaklarını sonuna kadar daim olmak istiyor.  Biz üstelik “Çekmeköy projemizde 58 bin 300, Nişantaşı’nda ise 20 bin kişinin görüşünü alarak metin ocak konseptini hayata geçirmiştik. Demincek ise Yeni Uzun projesi için 82 bin kişiyle görüştük. Elde ettiğimiz bilgileri, DAP uzmanlığı ve ilmî verilerin ışığında harmanladık. Esasen öncü ayrımsız yaklaşımla, lüksü doğayla buluşturan şehirde country konseptini, sektörümüze kazandırdık. Eskimemiş Levent, İstanbul’un merkezinde, daha evvel yapılmayanı ika vizyonu ile hayata geçiyor. Geleceğe miras nitelikte simge aynı proje oluyor.”

BİRLEŞMİŞ MİLLETLER’DEN SAĞLIKLI EV ÖNERİLERİ

“DAP’ın tescilli markası olan ‘Dimdik Eş’ kriterlerini iki yıldır geliştirdiklerini söyleyen Fer Yılmayan, “Bu anlamda sektörün üstelik öncüsü olduk. Dosdoğru Sülale kriterleriyle insanların hayat standardına dokunduk. Pandeminin daha sunma başında zinde eş kriterlerini hayata geçirdiğimizde henüz dünyada hakeza ayrımsız mümasil ya da yaklaşım yoktu. Zaman geldiğimiz noktada Mürekkep Milel’in açıkladığı ‘metin mahalle’ raporu, bizim iki sene ilk söylediklerimizi doğrulama etmesi açısından çalım verici…  Bu anlamda hem sektöre hem birlikte dünyaya misil olan öncü benzeri izan geliştirmiş olduk.” ifadelerini kullandı.

Mürekkep Milletler İnsan Yerleşimleri Programı’nın (UN-Oturma) yayınladığı “Henüz sağlıklı ve yeşil tıpkısı ati amacıyla Pandemi ve Şehirler” raporu, pandemi sonrası kentlerin ve mekanların akıllıca kurgulanmasının önemini ortaya koyuyor. Rapor, dirim alanlarının sınırlı standartları olmasının gerektiğinin altını çiziyor.

bahis konusu raporu yorumlayan Nurlu Yılmaz, “Konfedere Milletler, pandemi sonrası konutların ve dolgun yerleşme alanlarının elbette olması gerektiğini sıraladı. Mürekkep Milletlere göre iskân yerleri, aksata ve afiyet üzere günce ihtiyaçları kişi mümasil çevresinde karşılayan, volta mesafesinde aksiyon ve terbiye imkanları sunan, varlıklı yeşil düzlük ve parklara bitişik olan ve içtimai hayatı bile zarfında barındıran konutlar içermeli. Rapora göre hem süresince bulunduğumuz pandemi gerçeği hem birlikte gelecekte oluşabilecek eskimemiş pandemiler amacıyla yerleşim yerleri mukannen standartları keşfetmek zorunda. Bu araştırma sonuçları; konutların maksimal dönüş ışığı ve havalandırma standartları ile donatılmış olması, bir iki eğik hayat anlayışı, konutların elastik mimarlık anlayışı sunması, kalabalıktan uzak, ongun ve sakıncasız konutlar olması gerektiğini ortaya koyuyor. Mürekkep Milel, âdem eğin ve can kuşu sağlığı açısından bu kriterleri sağlayan konutların ve hayat alanlarının üretilmesini destekliyor. Buna sınırlanmış yerine dahi biz basamak geliştiricilerin ve yaşamı tasarlayan mühendislerin zengin yeşil düzlük, parklara yandaki olan ve sosyal hayatı üstelik içinde barındıran mıhlı konutlar üretmesi çıktı mübrem gerçek” diye niteleyerek konuştu.

ŞEHİRDE ŞIDDETLI VE COUNTRY YAŞAMIN KRİTERLERİ

Geliştirdiği ‘Sağlıklı Kari’ konseptiyle basamak sektörüne kullanılmamış bir soluk getiren DAP’ın, ‘Şehirde Ötede ve Country Yaşam’ standartları 5 maddede şöyle sıralanıyor:

1- Mıhlı Eş Olmalı: Yeşilliklerle çevrili, doğayla soluk alan, az eğik ve mıhlı ocak kriterlerine akıllıca şekilde tasarlanmalı.

2- Şehrin merkezinde ve doğru bire bir semtte saha almalı: Şehrin genişlik mefret noktalarından birinde, ensesi kalın geçmişi, kültürel atmosferi ve ayrıcalıkları ile şehir hayatı üzere elzem olmalı.

3- Doğayı ve şehri; ekin, hanek, moda ve eğlenceyle birlik şekilde harmanlamalı: Benzeri yanda tabiatın yenileyici ruhu, gayrı yanda site hayatının canlılığı ile hem yeşili hem de şehri özgürce yaşatabilmeli.

4- Merkezi hareket alanları ve mal dünyası ile iç içe olmalı: İş dünyasının kalbi ve merkezi hareket alanı olarak kabul edilen bölgeye yürüme mesafesinde olmalı.

5- Volta mesafesinde tamlık ihtiyaçları sunmalı: İş merkezlerinden ekin sanata, eğitimden sağlığa, alışverişten eğlenceye hem site içerisinde hem dışında aradığınız değme husus hoppadak birkaç adımda kayran almalı.

DAP’ın projesi Yıpranmamış Levent’e rekor temenni!

DAP’ın bölüt arzına ağırbaşlı murat geldi!

DAP Yapı ‘yılın mütemmim markası’ seçildi

DAP Yapı’dan Nişantaşı’nda ‘’Lüksün Ötesinde’’ evler

DAP Yapı’nın Nişantaşı Koru projesi hasılat şampiyonu oldu

Share: