Lise öğrencilerinden “TOGG” koreografisi

Ortaöğretim öğrencilerinden “TOGG” koreografisi

OSMANİYE – Osmaniye’de ortaöğretim öğrencileri Türkiye’nin domestik ve milli otomobili olan ‘TOGG’ kelimesini bedenlerinden oluşturdukları Türkiye haritası içerisinde koreografi ile yazdı. Yüzlerce öğrencinin katılımıyla gerçekleşen gösteride TOGG yazısının arkası sıra Türkiye haritasıyla bütünleşen alem ve talih çizildi.

Osmaniye’de Tosçelik Içtimai Ulum Lisesi öğrencileri Türkiye’nin yerel ve milli otomobili olan Türkiye’nin Otomobili Etap Grubu’nun başlangıç harflerinden oluşan ‘TOGG’ kelimesini bedenlerinden oluşturdukları Türkiye haritası içerisinde koreografi ile yazdı. Yüzlerce öğrencinin katılımıyla gerçekleşen koreografi gösterinde TOGG yazısının peşi sıra Türkiye haritasıyla bütünleşen hilal ve şans çizildi. Elan bilahare öğrenciler okullarının önce kelimesi olan Tosçelik kelimesini bedenleriyle yazdı.

Öğrenciler eliyle oluşturulan Türkiye haritasıyla bütünleşerek tekrar bedenleriyle Türk Bayrağının simgeleri olan hilal ve yıldızı çizerek bütün ayrımsız ağızdan İstiklal Marşı’nı okudu.

Share: