KÜTAHYA’DAKİ FETÖ OPERASYONUNA 13 TUTUKLAMA

KÜTAHYA merkezli 14 ilde, FETÖ’nün finansal yapılanmasına yönelik düzenlenen operasyonda gözaltına alınan 65 şüpheliden, örgütün neymiş kullanılmamış iklim imamı olan Mustafa K.?nın da aralarında bulunduğu 13 keleş tutuklandı.

Inanma Umumi Müdürlüğü’nce FETÖ’nün finansal yapılanmasına müteveccih başlatılan ‘Gazi Turgut Aslan Operasyonu’ kapsamında Kütahya’nın yanı sıra İstanbul, Ankara, İzmir, Isparta, Bursa, Çanakkale, Hakkari, Çorum, Denizli, Manisa, Antalya, Eskişehir ve Nevşehir’de eş anlı baskınlar yapıldı. Operasyonda FETÖ’nün finansal yapılanmasında düzlük aldığı tespit edilen 65 karanlık gözaltına makbuz. Kütahya’ya getirilen şüpheliler geçirildiği sağlık kontrollerinin arkası sıra adliyeye sevk edildi. Şüphelilerden 7’si müddeiumumilik ifadesinin ardından 45’i ise atıf edildiği Hazar Ceza Hakimliği’nce adli taharri ve az dışına yokuş yasağı konuşarak serbest bırakıldı. Kütahya’da örgütün neymiş bakir mülk imamı olduğu tamlanan Mustafa K. ile şüpheliler İsmail Ş., Rağbet D., Zülfiye K., İlker Y., Teşrinisani Ş., Meral M., Elif I., Ender Y., Felek P., Ulu Hikmet B., Selma K. ve Mihraç Y. ise ‘örgüt üyeliği’ suçlamasıyla tutuklanarak cezaevine konuldu.

Operasyonda, şüphelilerin evlerinde yapılan aramalarda ise 138 bin 680 lira, 70 bin 575 dolar, 2 bin 520 euro, 2 çeyrek, 2 skor kelepçe, 1 altın bileklik ve çok sayıda el telefonu ile elektronik beyin ele geçirilmişti. Soruşturma sürüyor.

Share: