Kuşadası Belediyesi Yabancılar İçin Sayısal Harita Hazırladı

Kuşadası Belediyesi tarafından, kentte dinç vatandaşlar, beledi yabancılar ile ziyarete mevrut turistlerin gidecekleri yerlere palas ulaşabilmelerini çıkarmak için hazırlanan sayısal harita, Kuşadası Şehir Konseyi Yürütme Müesses ile Eller Meclisi üyelerine tanıtıldı.

Kuşadası Belediyesi, Şehiriçi Dolgun Transfer Araçları Kooperatifi üyeleriyle ortaklaşa hazırladığı ve kentin ulaşım rotalarını içeren sayısal haritayla ilgili Kuşadası Site Konseyi Yürütme Yerleşmiş ve Eller Meclisi üyelerine aynı sunum yaptı. Bu kapsamda Kuşadası Kent Konseyi binasında planlı toplantıyla projenin evvel ayağını oluşturan kent muvasala haritasının detayları katılımcılarla paylaşıldı.

Kentte kıpırdak beledi yabancıların dahi kayran aldığı sunumda, duraklara Türkçe ve İngilizce namına konacak ve üstünde duraktan birçok numaralı minibüsün geçtiği yazan totemler da tanıtıldı. İlerleyen dönemde kentteki tarihi rotalar ve müzeler ile planlı etkinliklerin yeri ve saatiyle ilişkin bilgilerin bile kayran alacağı sayısal harita, Yabancılar Meclisi üyeleriyle beledi yabancılardan ölçüm topladı. Şeş dilde hazırlanan, QR koda cemaat aplikasyon yardımıyla Kuşadası’nda farklı noktalara başvurmak isteyenlerin kafasında oluşan soru işaretleri da çıktı ortadan kalkacak.

Share: