Kuşadası Belediye Reisi Günel, Uydukent Sakinleri ile Buluştu

Kuşadası Belediye Reisi Ömer Günel vasıtasıyla planlı mahalle toplantılarının akıbet adresi Uydukent oldu.

Başbuğ Ömer Günel, 1995 yılında yapımına başlanan ve aradan sabık 27 sene boyunca sorunları bire bir kalem çözülemeyen Uydukent’te Florya Sitesi Ekip Evleri önünde Kuşadası Belediyesi eliyle yapılan park alanında planlı aynı toplantıyla kesim sakinleriyle buluştu.

Şehremaneti başkan yardımcıları, belediye divan üyeleri ve ünite müdürlerinin da katıldığı toplantıya nazik bandaj gösteren Uydukent sakinleri, Başbuğ Ömer Günel’i coşkuyla karşıladı. Uydukent sakinleri, sevimli geçirilen icraat nedeniyle teşekkürlerini ellerinde taşıdıkları dövizlerle dile getirirken kent yöneticileri Başbuğ Ömer Günel’e çiçek ve onurluk verdi.

Toplantıya katılan Değirmendere Muhtarı İsmail Atal, Başbuğ Ömer Günel’i Uydukent’te görmekten periferi bahtiyarlık duyduklarını dile getirerek bölgede güdük müddet içerisinde emanet geçirilen kat ve park yeri çalışmaları nedeniyle Başbuğ Ömer Günel’e teşekkürlerini iletti.

“UYDUKENT’İN HUKUKİ SORUNU ÇÖZÜLDÜ”

Toplantıda Kuşadası Belediyesi yoluyla şehir genelinde ve Uydukent’te yapılan çalışmalarla ilişik yerine tıpkısı lokma tatlısı yapıldı. Sunumun ardından mütekellim Başbuğ Ömer Günel, 27 yıldan bu yana Kuşadası’nın kanayan yarası olan Uydukent’in kanuncu nedenlerden kaynaklanan sorunlarını çözme noktasında haddinden fazla yetişkin adımlar attıklarını belirtti.

Uydukent’in, Aydın Büyükşehir Belediyesi vasıtasıyla 1/5000’lik şiir ümran planının akseptans edilmesinin arkası sıra Kuşadası Belediyesi marifetiyle 1/1000’lik bayındırlık uygulama planına dahil edildiğine dikkat çeken Başbuğ Günel, “Sonunda Uydukent sakinlerinin bakım almasının önündeki engel hukuki namına ortadan kalkmış oldu” dedi.

“MEZE VERDİĞİMİZDEN FAZLASINI YAPTIK”

Ağustos ayında Uydukent’e yaptığı ziyarette verdiği sözlerden fazlasını adına getirdiğini kaydeden Başbuğ Ömer Günel, “Kuşadası Belediyesi olarak kısa müddet içerisinde Uydukent’in yekpare yollarını yaptık. Yürüttüğümüz çalışmalarla bölgeye 22 bin metrekare bakir posta kazandırdık. 1500 metrekarelik alanda yaptığımız bu otopark alanı bile şanlı tıpkı ser oldu. Ant içerisinde Uydukent’e eskimemiş otopark alanları vermek üzere çalışmalarımızı sürdüreceğiz” diye konuştu.

SPOR KOMPLEKSİ MÜJDESİ

Başkan Ömer Günel, Uydukent sakinlerine tıpkı birlikte muştu verdi. Gücük süre içerisinde Kuşadası Belediyesi’ne ilişik alanda ayrımsız spor kompleksinin yapımına başlanacağını nâkil Günel, “Kültürlü İl Spor Müdürlüğümüz ile imzaladığımız tören düzeni ile belediyemize ilişik 8 bin 500 metrekarelik alana, bir futbol, tıpkısı uçan top, benzeri birlikte basketbol sahasının yapımına başlayacağız. Seçkin yaştan sporseverin rahatlıkla kullanabileceği şekilde tasarlanacak olan spor kompleksi tıpkısı zamanda büyük bire bir sosyal yaşam alanı haline ati” dedi.

“YAPACAK ÇOKÇA İŞİMİZ VAR”

Göreve geldikleri günden bu yana uzunlamasına çalıştıklarını tamlayan Başkan Günel, “Sizler bize çalışmamız amacıyla oy verdiniz. Biz birlikte yekpare kadro arkadaşlarımız ile alay malay sizlere henüz aşkın bakım sunabilmek üzere nefessiz çalışıyoruz. Bize bindi olduğunuz ve yanımızda durduğunuz sürece de ayrımsız enerji ile çalışmaya bitmeme edeceğiz. Çünkü gücümüzü sizlerden alıyoruz. Uydukent haddinden fazla iri tıpkısı düz ve adeta ayrımsız mahalle kabilinden hizmet alması gerekiyor. Bu nedenle de yapacak artık işimiz var” diye niteleyerek konuştu.

HALAYLI KUTLAMA

Konuşmasının ardından Uydukent sakinlerinin sevgili ve önerilerini dinleyen Komutan Ömer Günel, talepleri simultane ilgili birimlere ileterek takipçisi olunması talimatını verdi. Hezel alan Uydukent sakinleri, hesaplı çalışmalar dolayısıyla Başbuğ Ömer Günel’e teşekkür etti. Toplantının böylecene Başkan Ömer Günel, Uydukent sakinleri ile alay malay halay çekti.

“BAŞBUĞ ÖMER GÜNEL’E MİNNETTARIZ”

Uydukent Sitesi’nde ikamet eden İlhan Turhan, güç geçirilen çalışmalarla kendilerini artık Kuşadası’nın ayrımsız parçası gibi hissetmeye başladıklarını belirterek, “Buradaki insanlar 27 yıl boyunca kendilerini dışlanmış ve sahipsiz hissetti. Ömer Günel göreve geldikten sonra verdiği tamlık sözleri tuttu. Uydukent sakinleri olarak çok mutluyuz. Cenabıhak başkanımızdan razı olsun” dedi.

Nedime Eben ise Uydukent’in 27 yıldır canlılık, su ve öğün problemleri yaşadığına özen çekerek, “Başkanımız Ömer Günel göreve geldikten sonraları tüm sorunlarımızı çözdü. Başkanımız bizi çok sevindirdi. Onu çokça seviyoruz. Uydukent sakinleri kendisine kendisine minnettarız” diyerek konuştu.

Share: