Koruya yandaki evler daha fazla değerleniyor

Pandemi sürecinde, doğaya mahsus şiddetli arz net şekilde gayrimenkul sektöründe kendini hissettirdi. Park Yeri ve koruya bitişik evet bile dolaşma mesafesinde açık bir yeşil alanı mevcut emlak projeleri, emlak yatırımcılarının kullanılmamış gözdesi ergin durumda.

Dünya Şehirleri Hars Forumu’na (World Cities Culture Forum) göre yeşil alan, parklara ve koruya komşu olan konutlardaki kıymet yükselişi potansiyeli, kentlerdeki yeşil düzlük, koru ve ormana nispeten ırak farklı konutlara bakarak yüzdelik 47 değer nail durumda.

Londra ve New York gibi yıllık ev değer artışlarının yüzdelik 5 yükseldiği dönemler dahi ecnebi ekonomistler yoluyla “sert eşit artışı” şeklinde yorumlanıyor. New York’üstelik park yeri ve koruya komşu dairelere bandaj yüzdelik 63 oranında artım gösterirken Londra’bile bu ululuk yüzde 75’e kadar yükseldi. 

Öte yandan koru, orman ve yeşil alana komşu konutlardaki bu çoğalma potansiyelinin, İstanbul’dahi ise yüzdelik 200’ü aştığı durum ediliyor.

Dünyanın önde mevrut taşınmazlar müşavirlik firmalarından Knight Frank’in ‘Living By Otopark 2020’ raporuna bakarak, yurt yatırımcılarının lüksten beklentileri dünyanın değme yerinde değişti. Bire Bir raporda, yıpranmamış ekstrem kriterlerinde entelektüel, ongun, havası ve orman ve koru manzarası olan yerlerde yaşayan insanların ‘hayatlarının’ zenginleştiği belirtildi. Ezcümle insanlar, imdi “bakir ve lüks” kavramları ile yetinmeyip kendilerine ‘’lüksün ötesinde’’ henüz hayatiyetli argümanlar sunulmasını istiyor.

DAP Çatı üstelik değişen bu beklentileri gür çözümleme ederek, ‘lüksün ötesinde’ tasarladığı yeni konseptini Nişantaşı’na getiriyor. Dolay istek cem döneminin arkası sıra resmi adına satışına başlanan Nişantaşı Koru projesi, lokasyon olarak Amerikan Hastanesi ile Ihlamur Kasrı beyninde konumlanıyor.

DAP YAPI, NİŞANTAŞI’NA LÜKSÜN ÖTESİNİ GETİRİYOR

Sanatın, modanın ve lüksün merkezi konumunda olan Nişantaşı’nda, dev koru alanına bitişik aynı proje olan Nişantaşı Koru projesi üzere ‘kullanılmamış ekstrem’ kavramını tarif etmek üzere oluşturulan 5 kriter şu şekilde sıralanıyor:

1. Şehrin merkezinde dünyaca adlı ve doğru tıpkı semtte kayran alması:

Nişantaşı Koru projesi, iki kıtayı birbirine bağlayan dünya başkenti İstanbul’un merkezinde, kent dışından evet üstelik yurtdışında gelenlerin dahi katiyetle mülakat etmeden dönmediği, dünyanın en doğru ve prestijli semtlerinden Nişantaşı’nda vadi alıyor. Proje, dünyanın önde gelen baş döndürücü ve prestijli markalarının saha aldığı Abdi İpekçi Caddesi’ne 650 metre, City’s Ahzüita Merkezi’ne ise 300 metre mesafede bulunuyor. Bu anlamda Hermes, Louis Vuitton, Prada ve Gucci kabil lüksün zirvesindeki markalara bile deyim yerindeyse “konu komşusu’ konumunda.

Uluslararası gayrimenkul firması Cushman&Wakefield’mağara 65 ülkenin 330 alışveriş caddesini sıraladığı araştırmada ilk 10’de yer kayran Nişantaşı Abdi İpekçi Caddesi, Unvan Francisco’daki Union Square ve New York’taki 5. Cadde’yle bire bir kategoride meydan alıyor.

2. Eşine beş altı rastlanır ve mecbur sayıda aynı yapıya cemaat olması:

Mücevher kadar eşine birkaç rastlanır, ilişkin sayıda kişinin sahibi olabileceği bir proje olan Nişantaşı Koru, 25 dönüm arazi üzerinde koruya komşu, elden 160 herhangi bir kişiyi imtiyazlı ayrımsız yaşamla buluşturuyor.  Bostan villa konforunu Nişantaşı’nda şehrin kalbine ilk defa haiz projede, dairelere çatı girişi ile gelişigüzel bahçeden dahi girilebilirken, ayazlık villalarda ise mimaride doğanın iyileştirici gücü civar plana çıkarılıyor.

3. Katmerli bölge mantığıyla tasarlanmış, kişiye özel konut seçenekleri:

Katmerli beklentilerini yeniden tanımlayan Nişantaşı Koru’nun genişlik koca ayrıcalıklarından biri yüksek tavanlar, degaje balkon ve bahçeler, serbest salonlar, geniş ve konforlu odalar ve mutfaklar…

Aşırı mıntıka mantığıyla tasarlanan Nişantaşı Koru’de 6. katta dairenize özel Geçit nezaretli sonsuzluk havuzları, 8 metreye varan tavan yükseklikleri, bahçe villa ve teras villa konsepti ile kat kadar teraslar hayatınızı genişletiyor. Nişantaşı’nın dokusuna uyacak, insanın içini açacak mimarlık detaylar içeren proje, geniş ve ongun yaşam alanları birlikte zata mahsus son kademe gelişigüzel hizmetleri lüksle harmanlayarak sunuyor.

4. Bırakıt kadar babadan oğula geçecek, bulunduğu şehre derece katacak kıymetli benzeri danışma eseri niteliğinde olması:

Proje geliştirdiği bölgelerin karakteristiğine uygun, yenilikçi projelere imza atan DAP Çatı, seçkin detayın titizce düşünüldüğü Nişantaşı Koru projesinde lüksü yeniden tanımlayan ayrıcalıklarıyla, nesilden nesile bırakıt kalacak büyüklüğünde zer bir proje sunuyor.

5. Serencam ölçüt ise tabiatıyla ‘’dosdoğru eş’’ kriterleri:

DAP Çatı, hep dünyayı etkisi altına düz pandemi süreciyle birlikte, Çekmeköy’dahi 58 bin 300 ve Nişantaşı’nda 18 bin kişiden düşünce alarak ‘Metin Aile’ konseptini geliştirdi. Dimdik Eş konseptinin ilkini, Çekmeköy Ormanköy projesiyle hayata geçiren DAP Bina, ayrımsız konsepti şimdi Nişantaşı’na taşıdı. Ilkin Ihlamur Kasrı koyulmak için komşusu olunan 60 bin metrekare alana erbap adeta tezyifkâr bire bir orman olan koru alanından mevrut artağan oksijen yardımıyla, şehrin merkezinde hayat dolu ve konforlu benzeri hayat sunacak.

Koruya ve parklara komşu dairelere temenni artarak bitmeme edecek

Mimarisi ve tasarımı ile yıllar süresince ayar kazanacak benzeri proje geliştirdiklerini belirten DAP Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Vuzuh Yılmayan, “Lüksün ötesinde ayrımsız yaşam manzara fail insanlar, herhangi bir ant otopark, yeşil alanlar ve koruya bitişik konumda kâin gayrimenkulleri hem yaşamak hem da eşsiz kâin tıpkı ofis olduğu üzere envestisman ayırmak amacıyla yeğleme etmişlerdir. Bu nedenle dünyanın hemencek dakikasında her durumunda park ve koruya komşu daireler herhangi bir ahit elmas gibi az bulunan eşsiz yatırım ürünleri olmuştur. Pandeminin etkisi ile etraflı müddet evlerde karantina dönemi nâkil kitleler, bundan sonra hayatlarının kıymetini çokça daha ferah biliyor ve yeşil ayrımsız doğanın içre dirilik şansı yok ise kent merkezindeki yeşil alanı verimli park ve koru alanlarına yöneliyor. Londra ve New York kabil yıllık basamak denk artışlarının yüzdelik 5 yükseldiği dönemler de ecnebi ekonomistler yoluyla “sert fiyat artışı” şeklinde yorumlanıyor. New York’üstelik park ve koruya yandaki dairelere bandaj yüzdelik 63 oranında çoğalma gösterirken Londra’de bu heybet yüzde 75’e büyüklüğünde artım gösteriyor.  İstanbul’üstelik ise bu artışın ara sıra bölgelerde yüzde 200’ü aştığı tutum ediliyor. Umum bu veriler pandemi sonrası zaten bilcümle ihtiyacımız olan doğaya yandaki yaşamanın önemini aynı defa henüz gözler önüne seriyor. 

Tığ da DAP Çatı olarak bu ihtiyacı görüp, Nişantaşı Koru projesiyle nesilden nesile bırakıt namına bırakılan, dünyada parmakla gösterilecek ve yıllar süresince değerini koruyacak tıpkı iz geliştirdik. Proje bittikten bilahare Nişantaşı’na gelen insanlar, bu projeyi üstelik gezip ahzetmek isteyecek. DAP Bina’nın yenilikçi vizyonuyla Emlak Bölük güvencesinin birleşimi olan bu proje; iki kıtayı birbirine bağlayan acun başkenti İstanbul’umuzun gözbebeği Nişantaşı’nda, 50 yıl bilahare bile değerine ayar katacak mücevher büyüklüğünde bulunmaz aynı ürün olacak.” ifadelerini kullandı.

NİŞANTAŞI’NIN ARZ NAZIK YEŞİL ALANI

Nişantaşı’nın bütün yeşil alanından elan balaban olan ve afiyet kurulunun önerilerini esas alarak tasarlanan projedeki 60 bin metrekarelik koru alanı, kentin kalbinde olsa da yeşillikler ortamında alelacayip benzeri atmosfer oluşturuyor. İçinde gezilebilen bahçeleri ve 100 bin metrekare ayn teması kurulabilecek natür manzarasıyla cemi aynı koru yaşamı sunuyor.

LÜKS HAVZA MANTIĞIYLA, KİŞİYE HUSUSI ANALIZÖR

 Nişantaşı projesindeki üniteler, ağız ağıza baş döndürücü bölge mantığıyla malzemelerin birbiriyle eğlenceli olduğu, hayat alanlarının en bereketli şekilde kullanıldığı, kalitenin ve konforun maksimumda olduğu şekilde dizayn edildi. Projede hür göz sayısı dahi birkaç tutuldu. Intaç yüksekliği 5 ila 10 intaç ortada sınırlandırıldı. Konutlardaki tavan yüksekliği ise minimal 4 metre namına planlandı. Bu sayede yüksek tavanlı, ferah ve insanın içini açan yaşam alanları tasarlandı.

NİŞANTAŞINDA BİR İLK BOSTAN VİLLA KONSEPTİ

Hane ve hayat alanı anlamında Nişantaşı’nda, olmayan ayrımsız lüksü getiren DAP Bina, bahçe villa konseptinide Nişantaşı’nda bir önceki olarak sunacak. İster binadan isterseniz bahçeden evinize gireceğiniz, çocuklarınızın bahçede oynarken sizin havuzda vakit geçireceğiniz, doğayı ve lüksü villa konforunda, Nişantaşı’nda yaşanacak evler.

Share: